قیمت سکه | قیمت سکه امروز

افزایش عجیب قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام امروز8 آبان 1402

قیمت طلا و سکه هفته گذشته را برخلاف دلار با بازدهی مثبت به پایان رساند. تنش‌های نظامی در منطقه و تاثیر آن بر بازارهای جهانی به ویژه انس طلا، منجر به صعود سکه‌های سنگین به کانال بالاتر شد. از شب گذشته نیز درگیری‌های نظامی در غزه بالا گرفت و انس جهانی را بالاخره از مرز دو هزار دلار عبور داد؛ آیا قرار است بازار طلای ایران هم قیمت‌های جدیدی را تجربه کند؟

افزایش عجیب قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام امروز8 آبان 1402
| کد مطلب: ۲۸۳
لینک کوتاه کپی شد

قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است.قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند.دیروز رشد میلیونی قیمت سکه‌های سنگین منجر به تغییر کانال در خانواده سکه‌ها شد. در ادامه با اخبار روز قیمت سکه همراه شوید.

قیمت طلا و سکه هفته گذشته را برخلاف دلار با بازدهی مثبت به پایان رساند. تنش‌های نظامی در منطقه و تاثیر آن بر بازارهای جهانی به ویژه انس طلا، منجر به صعود سکه‌های سنگین به کانال بالاتر شد. از شب گذشته نیز درگیری‌های نظامی در غزه بالا گرفت و انس جهانی را بالاخره از مرز دو هزار دلار عبور داد؛ آیا قرار است بازار طلای ایران هم قیمت‌های جدیدی را تجربه کند؟

قیمت طلا و سکه با وجود روند کاهشی روزهای ابتدایی هفته گذشته، اما در ادامه هفته با رشد قیمت دلار و انس جهانی طلا همراهی کرد. سکه‌های سنگین در نهایت یک کانال صعود کردند و بازار طلا هفته نخست آبان را با بازدهی مثبت به پایان رساند.

محرک‌های بازار طلا

در هفته گذشته علاوه بر اخبار سیاسی مربوط به بحران منطقه، برخی آمارهای ناامیدکننده از کسری بودجه دولت که توسط مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر شد بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داد. متعاقب این موضوع دلار در کریدور بالاتر تثبیت شد و یک پله هم صعود کرد؛ قیمت طلا و سکه نیز افزایشی شد.

تحلیلگران اقتصادی اقدامات مقامات مسئول برای مهار قیمت‌ در بازارهای مالی را مقطعی می‌دانند  و معتقدند قیمت‌ها مسیر حرکتی خود را می‌روند. با این وجود آنها می‌گویند نباید انتظار رشد عجیب و غریب در قیمت طلای داخلی را طی ماه‌های آینده داشته باشیم.

روز گذشته و در زمان بسته بودن بازارها، تحریم‌های جدیدی از سوی آمریکا برای ایران وضع شد. کارشناسان اقتصادی اثر تحریم‌ها را کم‌دوام توصیف می‌کنند و معتقدند شرایط از آنچه که هست بدتر نمی‌شود.

اما اثرگذارتر از این خبرها بر قیمت طلا، شعله‌ورشدن آتش جنگ در غزه است که از شب گذشته، قیمت طلا را به پرواز درآورد و از مرز روانی ۲۰۰۰ دلار عبور داد.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش، قیمت طلای جهانی با جهش روبرو شده و به قیمت ۲۰۰۶ دلار در حال معامله است!

صعود سکه‌ بهار به کانال ۲۶ میلیونی

روز پنجشنبه چهارم آبان قیمت سکه امامی رشد ۲۰۰ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۲۹ میلیون و ۴۹۲ هزارتومان معامله شد. سکه‌ بهار نیز با رشد ۳۹۶ هزار تومانی با قیمت ۲۶ میلیون و ۱۸۴ هزار تومان معامله شد.

در آخرین روز هفته گذشته نیم‌ و ربع سکه هر یک با رشد ۱۰۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۵۵۰ و۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان معامله شدند.

سکه‌گرمی با ۱۵۰ هزار تومان افزایش قیمت با رقم پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

روز پنجشنبه قیمت طلا نیز افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با ۸۰ هزار تومان رشد با رقم ۱۰ میلیون و ۷۲۶هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و۴۷۶ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۴۳ هزار تومان معامله شد.

در چهارمین روز آبان حباب تمام قطعات سکه رشد داشت. حباب سکه‌های امامی ۵۹ هزار تومان،‌ سکه بهار ۲۶۳هزار تومان، نیم‌سکه ۳۳ هزار تومان، ربع‌ سکه ۶۷ هزار تومان و سکه گرمی ۱۳۴ هزار تومان رشد داشت.

قیمت سکهقیمت طلا و سکه پس از ۶ ماه رکودی و نوسان کاهشی قیمت‌ها با اخبار و رویدادهای نامساعد منطقه در سه روز گذشته همواره صعودی بود. به نظر می‌رسد افزایش‌های میلیونی روزهای اخیر یک تنه توانسته کاهش‌‌های نیمه ابتدایی سال را جبران کند.این در حالی است که فعالان بازار طلا چشم به نوسانات قیمت دلار در پی افزایش تنش میان نیرو‌های مقاومت و رژیم صهیونیستی دارند. به اعتقاد آنها با فروکش‌ کردن تب جنگ درگرفته در منطقه روند قیمت‌ها در بازار طلا به صورت پلکانی کاهشی خواهد شد. آنها می‌گویند روند تقاضا با وجود رشد شارپی قیمت طلا و سکه تغییری نکرده است و مبادلات این بازار در تعادل قرار دارند.

گفتنی است در طول معاملات طلا و سکه در بازار دیروز قیمت انس جهانی طلا افزایش نزدیک به ۱۲ دلاری داشت؛ اما پس از بسته‌شدن بازارها طلای جهانی با رشد ۳۰ دلاری نیمه کانال ۱۸۰۰ دلاری را رد کرده و در لحظه نگارش این گزارش در حال پیشروی در منطقه مذکور است. طلای جهانی با قیمت ۱۸۶۲ دلاری در حال معامله است.

قیمت سکه امروز 

سکه امامی همچنان پرچمدار بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه ۱۷ مهر قیمت سکه امامی با رشد ۹۰۰ هزار تومانی پرچمدار بیشترین افزایش قیمت در خانواده سکه‌ها بود. متعاقب این رشد، سکه امامی یک کانال صعود کرد و به کانال ۳۱ میلیونی راه یافت و با قیمت ۳۱میلیون و ۱۰۱ هزار تومان معامله شد.

سکه‌ بهار با افزایش ۸۹۰ هزار تومانی به قیمت ۲۶ میلیون و ۷۹۱ هزار تومان رسید. این قطعه دیروز یک کانال صعود کرد.

روز گذشته نیم‌سکه ۵۵۰ هزار تومان گران شد و این مقدار رشد، این قطعه را نیز به کانال ۱۶ میلیونی کشاند. نیم‌سکه دیروز با قیمت ۱۶ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز رشد ۷۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۱ میلیون و ۵۹۳ هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه گرمی با رشد ۳۰۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکهروز دوشنبه قیمت طلا نیز افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۴۳ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۶۲۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش هشت هزار و ۸۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۵۳ هزار تومانی رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۲۰ هزار تومان معامله شد.

در هفدهمین روز مهر، حباب سکه در تمام قطعات افزایش داشت و ربع سکه با رشد ۶۶۵ هزار تومانی پرچمدار بیشترین رشد حباب بود. روز گذشته حباب سکه امامی با ۵۵۷ هزار تومان افزایش هشت میلیونی شد. حباب سکه بهار ۵۷۶ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۷۸ هزار تومان و سکه گرمی ۲۵۸ هزار تومان افزایش داشت.

قیمت طلا و سکه از پنجشنبه هفته گذشته ۱۳ مهر در روند افزایشی قرار گرفت، اما رشد شارپی قیمت‌ها در بازار طلا طی دو روز گذشته متعاقب اوج گرفتن قیمت دلار و در حالی که بازارهای جهانی در تعطیلات پایان هفته قرار داشتند، رخ داد.

رخدادهای نامساعد سیاسی در منطقه و بالا گرفتن تنش میان اسرائیل و فلسطین آتش بازارهای مالی در ایران را تند کرده است. گفتنی است بازار جهانی طی این دو روز در تعطیلات پایانی هفته قرار داشت و هنوز واکنشی به رویدادهای منطقه نشان نداده است. از همین رو معامله‌گران شروع به کار بازارهای جهانی در روز جاری را مساله‌ای مهم برای رونددهی به قیمت‌ها در بازار داخلی می‌دانند.

قیمت سکه بهار آزادی

دیروز یکشنبه ۱۶ مهر قیمت سکه امامی با رشد دو میلیون و ۱۰ هزار تومانی پرچمدار بیشترین افزایش قیمت در خانواده سکه‌ها بود. متعاقب این رشد، سکه امامی دو کانال صعود کرد و به کانال ۳۰ میلیونی راه یافت و با قیمت ۳۰ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته سکه‌ بهار با افزایش یک میلیون و ۲۰ هزار تومانی به قیمت ۲۵ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان رسید. این قطعه نیز دیروز یک کانال صعود کرد.

دیروز نیم‌سکه ۶۵۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز رشد ۷۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۴۳ هزار تومان معامله شد. روز یکشنبه سکه گرمی با رشد ۳۰۰ هزار تومانی به کانال بالاتر راه یافت و با قیمت ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکهدیروز قیمت طلا نیز همانند نخستین روز هفته افزایش قابل توجهی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۶۰۴ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۵۸۶ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۱۴۰ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۴۴ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۱۲ هزار تومان معامله شد.

در شانزدهمین روز مهر حباب سکه در تمام قطعات افزایش داشت و سکه امامی با رشد یک میلیون و ۲۷۸ هزار تومانی پرچمدار بیشترین رشد حباب بود. مقدار افزایش حباب باعث شد حباب این قطعه به نیمه کانال هفت میلیونی برسد. دیروز حباب سکه بهار ۲۷۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۸۶ هزار تومان، ‌ربع‌ سکه ۵۱۸ هزار تومان و سکه گرمی ۲۱۰ هزار تومان افزایش داشت.

اخبار اقتصادی سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین