قیمت دلار | قیمت دلار امروز

پیش بینی عجیب قیمت دلار در این هفته | قیمت دلار امروز 9 اردیبهشت 1403

قیمت دلار در بازار امروز 9 اردیبهشت اعلام شد.

پیش بینی عجیب قیمت دلار در این هفته | قیمت دلار امروز 9 اردیبهشت 1403
| کد مطلب: ۴۹۰۵
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت دلار در شروع اولین روز هفته با روند کاهشی بازگشایی شد. این اسکناس تا پایان معاملات با روند نزولی پلکانی افت دو هزار تومانی پیدا کرد. معامله‌گران روند تقاضا را پایین‌تر از عرضه می‌دانند و می‌گویند،‌ افت‌وخیزهای دلار در هفته‌های اخیر بسیاری از فعالان بازار را در لاک احتیاطی فرو برده است.

قیمت دلار روز شنبه هشتم اردیبهشت کاهش قیمت دو هزار تومانی داشت و در آخرین معامله اولین روز هفته دلار به پله پایانی کانال اول از کریدور ششم برگشت.

سیاست‌گذار افزایش ریسک‌های سیاسی را دلیل شکل‌گیری روند افزایشی قیمت دلار در هفته‌های گذشته اعلام می‌کند. این در حالی است که بسیاری از معامله‌گران تلاطمات سیاسی هفته‌های اخیر را بهانه خوبی برای سیاست‌‌گذار، به منظور ایجاد روند صعودی انواع ارز و نوسان‌گیری عنوان می‌کنند. آنها رفتار بازار ارز را در هفته‌های اخیر مشابه الگوی جهش قیمت دلار در سال‌های گذشته می‌دانند و معتقدند بخشی از کسری بودجه و تسویه‌حساب‌ها با این شیوه جبران خواهد شد.

کارشناسان اقتصادی همواره به مسائل سیاسی به عنوان یکی از محرک‌های موثر بر قیمت دلار اشاره می‌کنند، اما با وجود ریسک‌های سیاسی که همواره اقتصاد ایران را تهدید می‌کند، چالش اصلی و همیشگی بازارهای مالی را در سیاست‌های غلط پولی، رشد بی‌رویه نقدینگی و تصمیمات نادرستی می‌دانند که سیاست‌گذار در حوزه بانک‌ها اتخاذ کرده و منجر به ناترازی در بانک‌ها و کسری بودجه شده است.

قیمت درهم روز شنبه ۸ اردیبهشت کاهش ۳۳۰ تومانی داشت و به کانال ۱۶ هزار تومانی برگشت. درهم در آخرین معامله نقدی اولین روز هفته با رقم ۱۶ هزار و ۷۹۰ تومان بسته شد. تتر  با کاهش هزار و ۷۵۰ تومانی کانال ۶۳ هزار تومانی را از دست داد و با رقم ۶۲ هزار و ۵۰ تومان معامله شد.

قیمت پوند انگلیس با کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی روی رقم ۷۷ هزار و ۱۸۰ تومانی ایستاد. یورو نیز روز شنبه نزدیک دو هزار تومان کاهش پیدا کرد و با رقم ۶۶ هزار و تومانی بسته شد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز شنبه برخلاف بازار آزاد افزایش داشت. اسکناس و حواله دلار هر یک با افزایش ۱۶۰ تومانی به‌ترتیب با رقم‌های ۴۴ هزار و ۱۹۸ تومان و ۴۱ هزار و ۲۶۸ تومان عرضه شدند.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین