قیمت دلار | قیمت دلار امروز

افت پلکانی قیمت دلار ادامه دارد | پیش بینی قیمت دلار در این هفته

پیش بینی قیمت دلار در این هفته را در ادامه بخوانید.

افت پلکانی قیمت دلار ادامه دارد | پیش بینی قیمت دلار در این هفته
| کد مطلب: ۴۸۷۶
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت دلار در هفته اول اردیبهشت با بازدهی منفی بسته شد. این اسکناس در بیشتر روزهای یک هفته اخیر کاهشی بود و در نهایت بیش از دو هزار تومان افت قیمت داشت. تحلیلگران اقتصادی کف قیمت دلار را برای هفته دوم اردیبهشت کانال دوم از کریدور ششم عنوان می‌کنند.

قیمت دلار در هفته اول اردیبهشت متاثر از کاهش ریسک‌های سیستماتیک و آرامش سیاسی با بازدهی منفی و کاهش ۲۴۵۰ تومانی بسته شد. اسکناس دلار در حالی افزایش‌های شارپی فروردین را پشت‌ سر گذاشته که در کریدور ششم جا خوش کرده و منطقه قیمتی دلار محدوده مذکور است که قیمت در آن تثبیت شده است.

تحلیلگران بازارهای مالی به تحرکات قیمت تتر اشاره می‌کنند و  می‌گویند، تتر نتوانست بالای ۶۵ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت شود و می‌تواند در شرایط بسیار مساعد سیاسی تا منطقه ۶۳ هزار و ۲۰۰ تومان تحرکات کاهشی داشته باشد و در شرایط خوش‌بینانه برای تتر می‌توان محدوده ۶۲ هزار و ۳۰۰ تومانی را در نظر گرفت.

برخی کارشناسان اقتصادی با اشاره به جو مثبت بازار و سرکوب قیمت دلار از سوی سیاست‌گذار، بر اساس تجربه سال‌های گذشته می‌گویند: هر گاه قیمت دلار به سقف رسید تا ۳۰ درصد افت و اصلاح قیمتی پیدا خواهد کرد. آنها معتقدند قیمت دلار اکنون در روند اصلاح قرار دارد و طی هفته‌های آینده با افت پلکانی به پله‌های پایینی کریدور ششم برمی‌گردد؛ اما در نهایت این کاهش‌ها منجر به برگشت دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی نمی‌شود.

قیمت درهم روز پنجشنبه، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳، کاهش ۱۴۰ تومانی داشت و با رقم ۱۷ هزار و ۱۲۰ تومان بسته شد. تتر  با کاهش ۳۰۰ تومانی با رقم ۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

قیمت پوند انگلیس با کاهش ۳۰۰ تومانی روی رقم ۷۹ هزار و ۳۵۰ تومانی ایستاد. یورو نیز روز پنجشنبه با ۵۰۰ تومان کاهش در کف کانال ۶۸ هزار تومانی بسته شد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار در آخرین روز معاملاتی هفته برخلاف روزهای گذشته تغییر قیمت نداشت. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۳۸ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۱ هزار و ۱۱۸ تومان عرضه شد.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین