قیمت دلار | قیمت دلار امروز

قیمت دلار یخ زد | قیمت دلار در بازار امروز 22 بهمن چند؟

قیمت دلار در بازار امروز اعلام شد.

قیمت دلار یخ زد | قیمت دلار در بازار امروز 22 بهمن چند؟
| کد مطلب: ۳۴۴۷
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت دلار طی یک ماه اخیر با نوسان افزایشی به سقف قیمتی قبلی راه یافت، اما سیاست فریز ارزی سیاست‌گذار روند قیمت را برگرداند و دلار کاهشی شد. این اسکناس اکنون در کف جدید در حال معامله است. برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز به این سوال پاسخ داده است که قیمت دلار تا پایان سال به چه سطحی خواهد رسید؟

نوسانات قیمت دلار طی یک ماه اخیر مورد توجه معامله‌گران،‌ کارشناسان اقتصادی و به ویژه مردم بوده است. اسکناسی که به دلیل لیدری سایر بازارها هر افت و خیزی در قیمت آن به طور مستقیم به تمام بخش‌های زندگی مردم گره خورده است، زیر چتر سیاست‌گذار قرار دارد.

قیمت دلار طی یک ماه گذشته به سقف قبلی خود یعنی منطقه ۶۰ هزار تومان نزدیک شد و با سیاست ارزپاشی بازارساز، به‌عنوان بازوی سیاست‌گذار در بازار ارز به نیمه کریدور ۵۰ هزار تومانی ورود کرد. اسکناس آمریکایی اکنون در کف قیمتی جدید نوسان دارد و به نظر می‌رسد خواست نهاد پولی کشور نیز حفظ همین محدوده قیمتی برای دلار باشد.

در همین راستا برزو حق‌شناس، کارشناس اقتصادی با اشاره به سقف‌زنی قیمت دلار در هفته‌های گذشته به تجارت‌نیوز گفت: «در هفته‌ اول بهمن که دلار به سقف کریدور ۵۰ هزار تومانی نزدیک شد، انتظار اصلاح قیمت وجود داشت. این اتفاق رخ داد و دلار محدوده قیمتی ۵۴ تا ۵۵ هزار تومانی را به‌عنوان کف جدید شناسایی کرد.»

وی با اشاره به اینکه اصلاح قیمت دلار خیلی سریع و با شیب تندی اتفاق افتاد، خاطر نشان کرد: «کف قیمت دلار در پله‌های پنج و ۶ کریدور ۵۰ هزار تومانی شکل گرفته است.»

پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال

این کارشناس اقتصادی در خصوص پیش‌بینی قیمت دلار در هفته چهارم بهمن اظهار کرد: «برای هفته جاری بازاری رنج بین پله‌های چهار و ۶ کریدور ۵۰ هزار تومانیانتظار می‌‍رود.»

مطالعه بیشتر: پیش بینی قیمت دلار هفته چهارم بهمن ۱۴۰۲ / فرمان دلار به دست بازارساز می‌افتد یا رشد تقاضا؟

وی در خصوص روند قیمت دلار در هفته‌های باقیمانده از سال جدید گفت: «به نظر می‌رسد برای ادامه سال دلار در محدوده قیمتی فعلی با نوسانات محدود معامله شود؛ اما در نهایت در ادامه سال، قیمت به سمت سقف کریدور ۵۰ هزار تومانی برمی‌گردد.»

وی افزود: «به احتمال زیاد ورود به سال جدید با ورود دلار به کریدور ششم همراه خواهد بود .»

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین