قیمت دلار | قیمت دلار امروز

انفجار در بازار قیمت دلار | قیمت دلار امروز 2 بهمن 1402

قیمت دلار امروز 2 بهمن اعلام شد.

انفجار در بازار قیمت دلار | قیمت دلار امروز 2 بهمن 1402
| کد مطلب: ۳۰۰۷
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت دلار امروز با نوسان محدود ۱۰۰ تومانی، روند افزایشی داشت. ارزپاشی بازارساز با افزایش نزاع‌ منطقه‌ای و ترور پنج تن از مستشاران نظامی ایران در سوریه توسط اسرائیل، تداخل پیدا کرد و منجر به حرکت رنج دلار در نیمه بالایی کانال ۵۳ هزار تومانی شد.

قیمت دلار با شروع بهمن تحرکات محدود افزایشی داشت. شروع بحران‌های منطقه‌ای با حضور مستقیم ایران در درگیری‌ها، از هفته گذشته آغاز شده و سوخت کافی برای داغ شدن بازار ارز را فراهم آورده است. در آخرین معامله امروز، دلار با قیمت ۵۳ هزار و ۷۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

بالارفتن دماسنج دلار با رشد ریسک‌های منطقه‌ای اتفاق افتاد و روز شنبه که معامله‌گران گمان می‌کردند تنش‌های سیاسی فروکش کرده است، با ترور پنج نفر از مستشاران نظامی ایران در دمشق توسط اسرائیل، سیگنال‌های منفی روانه بازار شد.

معامله‌گران می‌گویند سیاست‌گذار درصدد است تا با ارزپاشی، قیمت دلار را در کانال ۵۳ هزار تومانی حفظ کند، اما رشد ریسک‌های منطقه‌ای موج جدید تقاضا را وارد بازار می‌کند.

سیاست‌گذار در نخستین روز بهمن‌ماه، توانست با ارزپاشی مانع افزایش بیشتر قیمت دلار شود؛ اما بررسی خبرنگار تجارت‌نیوز از بازار ارز حاکی از معاملات دلار با رقم ۵۴ هزار تومانی و بالاتر است. معامله‌گران معتقدند خرید دلار با قیمت بالاتر از سطح فعلی، باز هم به صرفه است.

تحلیلگران اقتصادی محدوده ۵۲ هزار تومانی را کف حمایتی قیمت دلار می‌دانند و سقف مقاومت این اسکناس را منطقه ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومانی در نظر می‌گیرند. به اعتقاد آنها دلار تا پایان سال در محدوده‌های ذکرشده نوسان خواهد داشت، اما سال آینده سقف قیمتی ۶۰ هزار تومانی را خواهد شکست.

گفتنی است قیمت دلار  روز یکشنبه یک بهمن ۱۴۰۲ در بازارهای مجاور رشد داشت. دلار سلیمانیه با رشد ۲۰۰ تومانی روی رقم ۵۴ هزار و ۱۸۰ تومانی ایستاد. دلار هرات با قیمت ۵۳ هزار و ۲۵۰ تومان معامله شد و افزایش ۲۰۰ تومانی داشت. قیمت درهم امارات ۱۳۰ تومان گرانتر از روز شنبه شد و با قیمت ۱۴هزار ۸۵۰ تومانی معامله شد.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین