قیمت دلار | قیمت دلار امروز

نوسان عجیب قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار امروز چند؟

قیمت دلار امروز 7 بهمن اعلام شد.

نوسان عجیب قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار امروز چند؟
| کد مطلب: ۲۹۸۱
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت دلار در شروع هفته جدید نوسان کاهشی بسیار محدودی داشت و در کانال ۵۳ هزار تومانی ماند. به اعتقاد معامله‌گران، به دلیل کمبود منابع مالی در آخرین روز ماه، بازار ارز در رکود قرار دارد. برخی نیز معتقدند این حرکت رنج، استراحتی برای شروع روند صعودی دلار است.

قیمت دلار در آخرین روز دی با کاهش ۵۰ تا ۱۰۰ تومانی در کانال جدید ماند و با قیمت ۵۳ هزار و ۶۵۰ تا ۷۰۰ تومان معامله شد.

در نیمه دوم هفته گذشته اخبار حمله موشکی سپاه به برخی مواضع تروریستی در کشورهای همسایه، به بازارهای مالی روند صعودی داد. برخی معامله‌گران، کاهش قیمت دلار در روز شنبه را حاکی از فروکش‌ کردن اثر اخبار سیاسی می‌دانند و برخی نیز روزهای پایانی ماه را دلیل بر کاهش نقدینگی و افت محدود تقاضا برای دلار عنوان می‌کنند. اما بررسی بازار ارز در روز شنبه نشان می‌دهد که کاهش تقاضا باعث رنج شدن قیمت اسکناس آمریکایی شده است.

گفتنی است از ۳۰ آذر تا ۳۰ دی، اسکناس دلار بازدهی مثبت ۷.۳۰ درصدی داشته است. این اسکناس در مدت مشابه ماه گذشته با قیمت ۵۰ هزار تومان معامله می‌شد و در یک ماه اخیر در کانال ۵۱ هزار تومانی در تلرانس قیمتی ۵۱ هزار و ۳۰۰ تا ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومانی نوسان داشت. این منطقه هفته گذشته شکسته شد.

قیمت دلار صعودی شد؟

کارشناسان می‌گویند قیمت دلار در بلندمدت، تابعی از نقدینگی و تورم است. آنها معتقدند بازارساز توانایی این را دارد که در کوتاه‌مدت با عرضه یا عدم‌ عرضه، به بازار جهت دهد. اما در بلندمدت، نرخ ارز تابع نقدینگی و تورم است و کسری تراز عملیاتی بودجه در سال جاری را نیز باید به فاکتورهای ذکرشده اضافه کرد.

گفتنی است قیمت دلار  روز شنبه ۳۰ دی در بازارهای مجاور کاهش داشت. دلار سلیمانیه با افت ۳۰۰ تومانی روی رقم ۵۳ هزار و ۹۹۰ تومانی ایستاد. دلار هرات با قیمت ۵۳ هزار و ۲۰ تومان معامله شد و کاهش ۲۰۰ تومانی داشت. قیمت درهم امارات کاهش ۶۰ تومانی داشت و با قیمت ۱۴هزار ۷۲۰ تومانی معامله شد.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین