هواشناسی | آخرین اخبار هواشناسی

هشدار وحشتناک به تهرانی ها | یخبندان شبانه در راه است

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به احتمال یخبندان شبانه تهران و وزش تندباد لحظه‌ای طی روزهای آتی هشدار داد.

هشدار وحشتناک به تهرانی ها | یخبندان شبانه در راه است
| کد مطلب: ۲۶۸۹
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بارش باران و برف با احتمال رعد و برق، گاهی همراه با مه و در ارتفاعات گاهی کولاک برف همچنین کاهش محسوس دما به طور میانگین بین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد چهارشنبه (۲۰ دی‌ماه) در مناطق شمال غرب و ارتفاعات استان تهران و  پنج شنبه وجمعه (۲۱ و ۲۲ دی‌ماه) در استان تهران به‌ویژه نیمه شمالی و ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی محدودیت دید، لغزندگی و اختلال تردد در جاده‌ها به‌ویژه نواحی کوهستانی، امکان جاری شدن رواناب و بالا آمدن آب رودخانه ها و یخبندان شبانه دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و عدم اسکان در این مناطق، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی، آمادگی راهداری جهت برف روبی در گردنه‌ها، احتیاط در تردد در مسیرهای کوهستانی، محدودیت در فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و محافظت از لوله‌های آبرسانی و تاسیسات آبی در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه این هشدار آمده است: از چهارشنبه تا پایان شنبه هفته بعد (۲۰ تا ۲۳ دی‌ماه) وزش باد شدید در نواحی غربی و جنوبی و ارتفاعات، گاهی وزش باید خیلی شدید، تندباد لحظه‌ای و در ارتفاعات کولاک برف، سوزباد در قله‌ها در استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر این مخاطره احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه‌های موقت و سست، امکان خسارت به تجهیزات واقع در ارتفاع مانند ترانس‌های برق و تابلوهای تبلیغاتی، خطر رهاشدن سنگ در ارتفاعات  و احتمال شکستن درختان کهنسال وجود دارد.

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی ، پرهیز از صعود به ارتفاعات، اجتناب از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک، عدم پارک خودرو در کنار درختان کهنسال و سازه های نیمه کاره هشدار می‌دهد.ی

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین