هواشناسی

هشدار هواشناسی | مدیریت بحران استان تهران به حالت آماده‌باش درآمد

ایسنا نوشت: اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از روز شنبه (۱۶دی) تا اوایل وقت یکشنبه (۱۷ دی) آسمان نیمه ابری تا ابری، گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید و کاهش دما در سطح استان و در بعضی ساعات بارش باران و برف درنواحی شمالی مورد انتظار است.

هشدار هواشناسی | مدیریت بحران استان تهران به حالت آماده‌باش درآمد
| کد مطلب: ۲۵۰۷
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار ناپایداری جوی و وزش باد شدید توسط سازمان هواشناسی خبر داد و گفت: با ابلاغ اخطاریه به واحدهای هشدار سریع، مدیریت بحران در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفته است.

حامد یزدی‌مهر از صدور هشدار ناپایداری جوی و وزش باد شدید توسط سازمان هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: با ابلاغ این اخطاریه به واحدهای هشدار سریع، مدیریت بحران استان تهران در حالت آماده‌‌باش کامل قرار گرفته است.

یزدی‌مهر در ادامه با بیان اینکه طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی بروز ناپداری از عصر فردا جمعه 15 دی ماه آغاز و تا صبح یکشنبه 17 دی ماه ادامه خواهد داشت، گفت: با توجه به منطقه اثر مخاطره که برای کل استان و مناطق غربی و جنوبی پیش‌بینی شده به ساکنان نواحی مذکور توصیه می‌شود نسبت به استحکام سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی اطمینان حاصل کنند.

وی بر لزوم عدم تردد و پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال تاکید کرد و افزود: شهروندان به هیچ عنوان در نواحی مرتفع مانند داربست‌ها، بالابرها و ساختمان‌های بلند مستقر نشوند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال وقوع رگبار پراکنده، مه و کاهش دید و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی طی مدت یاد شده نیز هشدار داد و تاکید کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی احتمال سیلابی شدن مسیل ها نیز وجود دارد لذا از مردم می خواهیم از رودخانه‌ها فاصله بگیرند.

یزدی‌مهر در خصوص آماده‌باش عوامل ستادی، اجرایی و ماشین‌آلات راهداری به‌ویژه در مسیرهای کوهستانی و گردنه‌ها تاکید کرد و افزود: تاکید موکد مدیریت بحران همچنان توجه به پاک‌سازی و لایروبی مسیل‌ها و دهانه پل‌ها است که از بروز حوادث احتمالی پیشگیری شود.

پیش بینی هواشناسی

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی امروز آسمان صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

برای فردا ( ۱۵دی) در بخش‌های غربی و جنوب غربی استان در بعضی ساعات افزایش سرعت وزش باد و بهبود نسبی کیفیت هوا مورد انتظار است.

از بعدازظهر فردا ( ۱۵دی) با نفوذ زبانه‌ای از سامانه بارشی به استان، به تدریج افزایش ابر بویژه در نواحی شمالی و افزایش سرعت وزش باد در بعضی ساعات وزش باد شدید به‌ویژه در نواحی غربی و جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

از روز شنبه (۱۶دی) تا اوایل وقت یکشنبه (۱۷ دی) آسمان نیمه ابری تا ابری، گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید و کاهش دما در سطح استان و در بعضی ساعات بارش باران و برف درنواحی شمالی و بارش برف و رخ داد مه و کولاک در ارتفاعات مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه سنجش آلودگی فیروزکوه با کمینه دمای ۶- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۱۵ دی‌ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی ‌شنبه ( ۱۶ دی‌ماه) نیمه ابری تا ابری، همراه با افزایش باد و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و بارش پراکنده با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

منبع : تسنیم |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین