قیمت سکه | قیمت روز سکه

قیمت سکه اوج گرفت | قیمت سکه در بازار امروز 21 آذر 1402

بازار قیمت سکه روز گذشته هر سه روند افزایشی، کاهشی و خنثی را داشت. معامله‌گران ثبات قیمت دلار را باعث برهم خوردن بالانس قیمت طلا و سکه می‌دانند.

قیمت سکه اوج گرفت | قیمت سکه در بازار امروز 21 آذر 1402
| کد مطلب: ۱۷۰۸
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است.قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند.دیروز رشد میلیونی قیمت سکه‌های سنگین منجر به تغییر کانال در خانواده سکه‌ها شد. در ادامه با اخبار روز قیمت سکه همراه شوید.

قیمت طلا و سکه روز گذشته هر سه روند افزایشی،‌ کاهشی و خنثی را داشت. ریتم نامتوازن بازار طلا در حالی شکل گرفت که قیمت دلار و انس جهانی ثابت بودند. دیروز بازارهای جهانی در تعطیلات پایان هفته قرار داشت و با نرخ ثابت ۲۰۰۴ دلاری معامله می‌شد. 

دیروز قیمت خانواده سکه‌ها در بیشتر قطعات بدون تغییر و با همان ارقام روز شنبه مبادله شد. کارشناسان اقتصادی معتقدند هر چه به پایان سال نزدیک‌تر می‌شویم رشد کالاهای سرمایه‌ای اعم از سکه و طلا استارت می‌خورد. آنها می‌گویند جریان نقدینگی، بین بازارهای نقدشونده‌تر که شامل اقلام سرمایه‌گذاری و بازارهای مورد اشاره است، اتفاق می‌افتد.

روز گذشته ۱۹ آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با رقم ۲۹ میلیون و ۲۴۶ هزار تومان معامله شد و رشد ۳۲ هزار تومانی داشت. سکه‌ بهار نیز با افت محدود پنج هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۷۱۵ هزار تومان معامله شد.

در میانه معاملات دیروز قیمت سکه‌های سبک‌تر تغییری نداشت و با همان رقم روز گذشته معامله شد، اما در پایان معاملات روز گذشته  نیم‌سکه رشد ۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع‌ سکه ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز با رقم پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی معامله شد.

حباب قیمت سکه کاهشی شد

روز گذشته قیمت طلا افزایشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۳ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون ۶۲۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایشی در حدود سه هزار تومان داشت و با رقم دو میلیون و ۴۵۱ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۴۲۱ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب سکه در تمام قطعات کاهش داشت. سکه امامی ۱۲۶ هزار تومان،‌ سکه بهار ۱۸۷ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۴ هزار تومان، ربع سکه ۴۷ هزار تومان و سکه گرمی ۲۳هزار تومان افت داشت.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین