قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز

نوسان شدید قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام امروز چند؟

قیمت طلا و سکه در کل هفته‌ جاری نوسانات محدودی داشت. روز گذشته اما سکه امامی بار دیگر به کانال 29 میلیون تومانی بازگشت. با وجود این، بازار طلا این روزها از تغییرات شارپی فاصله گرفته و رکود همچنان بر آن سایه افکنده است.

نوسان شدید قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام امروز چند؟
| کد مطلب: ۱۵۴۶
لینک کوتاه کپی شد

 قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است.قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند.دیروز رشد میلیونی قیمت سکه‌های سنگین منجر به تغییر کانال در خانواده سکه‌ها شد. در ادامه با اخبار روز قیمت سکه همراه شوید.

کارشناسان مالی و فعالان بازار طلا، معتقدند که بازارساز با کنترل بازار ارز، قیمت‌ها را در بازار طلا و سکه نیز کنترل کرده است. در نتیجه با وجود بازگشت نرخ انس به کانال دو هزار دلاری، شاهد تغییرات محدودی در بازار طلا هستیم. ضمن اینکه قدرت خرید مردم نیز همچنان پایین است و در نتیجه رکود در این بازار ادامه داد. 

از سوی دیگر، در روزهای اخیر، جدایی راه طلا و سکه از یکدیگر یا از بازار ارز زیاد اتفاق می‌افتد. ضمن اینکه تلاش بازیگران بزرگ بازار و تغییرات نرخ جهانی طلا نیز گاهی اثر خود را بر بازار می‌گذارد؛ هر چند که قدرت دلار برای تاثیرگذاری بر بازار طلای ایران بیشتر از انس است. 

محمد کشتی‌آرا فعال بازار طلا، ضمن اشاره به ثبات قیمت دلار، روند قیمت طلا و سکه را نیز با ثبات نسبی پیش‌بینی کرد و به تجارت‌نیوز گفت: «قیمت طلا و سکه با توجه به شرایط با ثبات قیمت دلار نوسان چشمگیری ندارد.»

وی با اشاره به کاهش حباب سکه و نداشتن حباب قیمتی در طلای آب‌شده افزود: «در حال حاضر بازار طلا و ارز با آرامش همراه است؛ عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد و نوسانات قیمتی در بازار طبیعی است.»

قیمت سکه در بازار امروز 

وی همچنین درباره وضعیت قیمت ها در بازار طلا و سکه در روزهای آینده گفت:«پیش بینی می شود قیمت‌ها در روزهای آینده نیز در همین سطح باقی بماند و تا اخبار جدیدی در خصوص تنش‌ میان حماس و اسرائیل یا سایر حوزه‌ها به بازار مخابره نشود، نوسانات بازار طلا و ارز مانند روزهای گذشته است.»

سهراب اشرفی کارشناس و فعال بازار طلا و جواهر نیز با اشاره به اثر روند صعودی طلای جهانی در هفته گذشته بر بازار طلای داخلی به تجارت‌نیوز گفت: « در روز جمعه و همزمان با بسته شدن بازار طلای داخلی قیمت طلای جهانی به منطقه ۲۰۰۳ دلاری رسید.»

وی با تاکید بر اینکه روند قیمت طلای جهانی به رخدادهای  روزهای آینده و شاخص‌های اقتصادی که در روزهای آینده منتشر می‌شود بستگی دارد گفت: «این ماه آخرین ماه میلادی است و تسویه حساب‌های پایان سال ممکن است بر بازار جهانی طلا اثر داشته باشد. برای ادامه روند طلای جهانی در سال جدید میلادی مهم است که قیمت آن در پایان سال میلادی بالای منطقه  ۲۰۰۰ دلار و یا کمتر از این عدد بسته شود.»

این فعال بازار طلا و جواهر با تاکید بر تاثیر دلار بر بازار داخلی طلا افزود: «دولت و بانک مرکزی موفق شدند قیمت دلار را در محدوده ۵۰ هزار تومانی نگه دارند. همیشه آذر و دی، ماه‌های پرتلاطمی برای بازار ارز است و اینکه بانک مرکزی بتواند مانند چند ماه گذشته این ماه‌ها را مدیریت کند مساله مهمی است. زیرا افزایش قیمت دلار به طلا و سکه تسری پیدا می‌کرد و باعث افزایش قیمت آنها می‌شد.»

وی در خصوص روند قیمت طلا و سکه گفت: «از اسفند سال گذشته تا کنون در بازار طلا روند کاهشی داشتیم. اسفند سال گذشته قیمت یک گرم طلا به بالای سه میلیون تومان رسید و بعد از آن ‌روند کاهشی ادامه‌ داشت. قیمت تا کانال دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پایین آمد. روند کاهشی قیمت‌ها باعث شد خریدارها مقداری از بازار فاصله بگیرند.»

اشرفی گفت: «در شرایط افت قیمت، معامله‌گران محتاط می‌شوند و بسیاری از بازار خارج می‌شوند که این کار اشتباه است و نباید از بازار خارج شوند. در کوتاه‌مدت شاید نتوان پیش‌بینی دقیقی از بازار طلا داشت اما در طولانی‌‌مدت مطابق سال‌های گذشته روند قیمت در بازار طلا افزایشی است.»

همچنین، ابراهیم محمدولی فعال اقتصادی و کارشناس بازار طلا و جواهر با تاکید بر نوسانات محدود بازار طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «بازار طلا در آرامش است و قیمت‌ها به ثبات نسبی رسیده است. این ثبات می‌تواند باعث شود فعالان صنعت طلا و مردم به راحتی برای خرید و فروش اقدام کنند.»

وی با تاکید بر حساسیت قیمت انس جهانی طلا افزود: «رخدادهای جهانی بر روند قیمت انس تاثیر زیادی دارد و در بازارهای داخلی نیز بر روند قمیت طلا و سکه موثر است. »

این فعال اقتصادی با بیان اینکه احتیاط مردم در بحث کاهش تقاضا اثرگذار است ادامه داد: «در سال گذشته نوسانات طلا بسیار شدید و لحظه‌ای بود و گاهی این تحرکات قیمتی به ۲۰ تا ۳۰ درصد هم می‌رسیده است؛ اما الان شرایط باثبات است و چنین نگرانی‌هایی وجود ندارد.»

این مقام صنفی سابق با تاکید بر ثبات فعلی در بازار طلا گفت: «انتظار می‌رود با نزدیک شدن به پایان سال تقاضا در بازار طلا کمی تشدید شود. اما نباید انتظار نوسان شدید در قیمت‌ها را داشته باشیم.»

منبع: تجارت نیوز

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین