قیمت سکه | قیمت سکه امروز

نوسان عجیب قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام چند میلیونی شد؟

قیمت طلا و سکه روز گذشته با نوسانات کاهشی قیمت دلار همراه شد و افزایش‌های نخستین روز هفته را جبران کرد. بزرگان بازار طلا روند قیمت در این بازار را علاوه بر دلار وابسته به نوسانات طلای جهانی می‌دانند.

نوسان عجیب قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام چند میلیونی شد؟
| کد مطلب: ۱۴۷۱
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی: قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است.قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند.دیروز رشد میلیونی قیمت سکه‌های سنگین منجر به تغییر کانال در خانواده سکه‌ها شد. در ادامه با اخبار روز قیمت سکه همراه شوید.

قیمت طلا و سکه روز گذشته با روند کاهشی در تمام قطعات و وزن‌ها به کار خود پایان داد. بازار فلز زرد در حالی دیروز ریتم نزولی داشت که بازارهای جهانی در تعطیلات پایانی هفته قرار داشتند و دلار لیدر اصلی بازار طلا بود.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

این ماه آخرین ماه میلادی است و فعالان بازار طلا به دلیل تسویه حساب‌های پایان سال معتقدند بازار جهانی طلا از این موضوع متاثر می‌شود. آنها می‌گویند برای ادامه روند طلای جهانی در سال جدید میلادی مهم است که قیمت در پایان سال میلادی بالای منطقه  ۲۰۰۰ دلار و یا کمتر از این عدد بسته شود. گفتنی است طلای جهانی در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۰۰۲ دلاری  ایستاده است.

قیمت سکه گرمی از افت قیمت جا ماند

دیروز پنجم آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۸۴۹ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار با افت ۱۱۸هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۹۷ هزار تومان معامله شد. 

روز گذشته نیم‌سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه تنها قطعه افزایشی دیروز بود و با رشد ۵۰ هزار تومانی با قیمت ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی روی قیمت پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی ایستاد.

همراهی حباب سکه با قیمت 

روز یکشنبه قیمت طلا کاهشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۵۸ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۵۶۵ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۳ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۳۷ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز کاهش داشت و به دو میلیون و ۴۰۵هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب تمام قطعات سکه به غیر از ربع‌ سکه کاهش داشت. حباب سکه‌‌ امامی ۲۵ هزار تومان، سکه بهار ۴۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۰ هزار تومان کاهش داشت. حباب ربع سکه افزایش ۷۰ هزار تومانی داشت.

منبع:تجارت نیوز

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین