خبر زنده از بلگراد: حمله به سه طلا و چند فینال

روز اول برای ایران با صعود امیرمحمد یزدانی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع به فینال و البته حذف رضا اطری پیگیری شد تا علاقه مندان به درخشش شاگردان پژمان درستکار در ادامه مسابقات جهانی 2023 بلگراد امیدوار باشند.

خبر زنده از بلگراد: حمله به سه طلا و چند فینال
| کد مطلب: ۲۶
لینک کوتاه کپی شد

این سه کشتی گیر نامدار ایران امشب برای کسب مدال طلا برابر رقبای صاحب نام خود به ترتیب زین رترفورد از آمریکا، دیوید تیلور از آمریکا و گنو پتریاشویلی از گرجستان قرار می گیرند و این امیدواری وجود دارد تا یک شب رویایی با سه مدال طلا برای ایران رقم بخورد.

اما از ظهر امروز کار برای چهار کشتی گیر ایرانی در 4 وزن دوم آغاز می شود؛ جایی که میلاد والی زاده، یونس امامی، محمد نخودی و امیرعلی آذرپیرا برای رسیدن به فینال در اوزان 57، 74، 79 و 92 کیلوگرم روی تشک می روند.

در ادامه به صورت لحظه به لحظه با اخبار و حواشی روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان همراه شما خواهیم بود:

بولت فولاد57 کیلوگرم: 

* در وزن 57 کیلوگرم که 33 شرکت کننده دارد، میلاد والی زاده جوانترین و کم تجربه ترین کشتی گیر ایران پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با رضوان کواکس از رومانی مبارزه می کند.

* در وزن 57 کیلوگرم، میلاد والی زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر 1 رضوان کواکس از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد به مصاف علی عباس رضازاده از آذربایجان می رود.

بولت استقلال70 کیلوگرم:

* زین رترفورد آمریکایی حریف امیرمحمد یزدانی در فینال این وزن خواهد بود. این کشتی حدود ساعت 19:45 امشب برگزار خواهد شد.

1926225

بولت فولاد74 کیلوگرم: 

* در وزن 74 کیلوگرم که 45 نفر حضور دارند، یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان کشتی می گیرد. زائوربک سیداکوف قهرمان المپیک و جهان از روسیه در گروه امامی حضور دارد.

* در وزن 74 کیلوگرم، یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان را مغلوب کرد.

 

* فینال زود هنگام وزن ۷۴کیلوگرم؛

یونس امامی دارنده دو مدال برنز جهان در مرحله یک هشتم نهایی نهایی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان به مصاف زائوربک سیداکوف قهرمان المپیک و جهان از روسیه می رود.

1926269

*یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور بعد با نتیجه 6 بر صفر مغلوب زائوربک سیداکوف قهرمان المپیک و جهان از روسیه شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

بولت استقلال79 کیلوگرم: 

*در وزن 79 کیلوگرم، محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر 4 رمضان ساری از ترکیه را شکست داد.

بولت فولاد86 کیلوگرم: 

* حسن یزدانی بعد از شکست تمامی رقبای خود، امشب در فینال بزرگ روی تشک خواهد رفت. دیوید تیلور و حسن یزدانی ششمین رویارویی خود را برگزار می کنند؛ مبارزه ای که احتمالا میلیون ها بیننده در سراسر جهان خواهد داشت.

1926224

بولت استقلال92 کیلوگرم:

* در دور نخست رقابت های این وزن، امیرعلی آذرپیرا در دور اول با نتیجه 11 بر صفر مقابل وومین جانگ از کره جنوبی به پیروزی دست یافت. او با ارائه یک نمایش هجومی توانست قبل از پایان 6 دقیقه کار حریف را تمام کند.

* آذرپیرا که اولین حضور خود در مسابقات جهانی بزرگسالان را تجربه می کند، در دور بعد با زاهید والنسیا از آمریکا دیدار می کند.

* امیرعلی آذرپیرا در دور بعد با نتیجه 12 بر 9 مغلوب زاهید والنسیا از آمریکا شد و باید منتظر راه یابی حریفش به دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند به کار خود در گروه بازنده ها ادامه دهد.

بولت فولاد125 کیلوگرم:

* امیرحسین زارع بعد از گرفتن انتقام از طاها آکگل، غول ترکیه ای در نیمه نهایی امشب فینال سنگین وزن را برابر گنو پتریاشویلی از گرجستان برگزار خواهد کرد.

ارسال دیدگاه