واکنش تند وتیز ترامپ به احتمال مذاکره ایران و آمریکا

رئیس جمهور سابق آمریکا از قانونگذاران جمهوری‌خواه کنگره آمریکا خواست که هرچه سریعتر با توسل به متمم ۲۵ قانون اساسی این کشور، «جو بایدن» را به دلیل بی‌کفایتی استیضاح کنند.

واکنش تند وتیز ترامپ به احتمال مذاکره ایران و آمریکا
| کد مطلب: ۴۵
لینک کوتاه کپی شد

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا بامداد سه‌شنبه در واکنشی دوباره به توافق مبادله زندانیان بین واشنگتن و تهران، بار دیگر خواستار استیضاح «جو بایدن» رئیس جمهور فعلی این کشور شد.

ترامپ طی پستی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی «تروث سوشال»، از قانونگذاران جمهوری‌خواه کنگره آمریکا خواست که هرچه سریعتر با توسل به متمم ۲۵ قانون اساسی این کشور، بایدن را به دلیل بی‌کفایتی استیضاح کنند.

وی در این‌باره نوشت: «بعد از اینکه دیدیم در این مدت کوتاه چه بر سر آمریکای زیبای ما آمده است؛ مانند [فرار از] افغانستان، تورم خود تحمیلی، استقلال انرژی، وحشت مرزهای باز و اکنون پرداخت ۶ میلیارد دلار برای آزادی ۵ گروگان از ایران...».

این تاجر و سیاستمدار آمریکایی ادامه داد: «...من این سوال را می‌پرسم، چرا حزب جمهوری‌خواه فرآیند استناد به متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا را علیه بدترین و نالایق‌ترین رئیس جمهور تاریخ ایالات متحده، جو بایدن فریبکار، آغاز نکرده است؟ اگر این واقعیت‌ها در زمان ریاست جمهوری من بود، دموکرات‌ها خیلی‌وقت پیش با من این کار را می‌کردند!»

ترامپ همچنین در پست دیگری مدعی شد: «این معامله کاملا مضحک ۶ میلیارد دلاری آزادی گروگان‌ها از ایران، سابقه‌ای وحشتناک برای آینده ایجاد کرده است. آماده شوید، شما شاهد آن خواهید بود که چیزهای وحشتناکی شروع به رخ‌دادن می‌کنند. ۳ سال پیش آمریکا بسیار مورد احترام در سراسر جهان بود اما اکنون به یک مایه خنده تبدیل شده است».

روز دوشنبه ۲۷ شهریور ماه فرآیند آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی به سرانجام رسید و این مبالغ به حساب‌های ایران در بانک‌های قطر واریز شد. از سوی دیگر تبادل زندانیان با آمریکا نیز صورت گرفت. توافق مذکور در ۱۹ مرداد ماه بین ایران و آمریکا حاصل شده بود.

شامگاه دوشنبه بود که در پی اجرای توافق بین ایران و آمریکا برای تبادل زندانیان، «رضا سرهنگ‌پور» و «مهرداد معین انصاری» دو شهروند ایرانی زندانی در آمریکا که بعد از آزادی وارد دوحه پایتخت قطر شده بودند، وارد تهران شدند. 

بامداد سه‌شنبه همچنین وزارت خارجه کره جنوبی ضمن تایید انتقال موفق وجوه ایران به قطر، ابراز امیدواری کرد که در پی این اتفاق روابط سئول-تهران بیش از پیش بهبود بیابد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین