سهام عدالت | سود سهام عدالت | جاماندگان سهام عدالت

جاماندگان سهام عدالت عجله کنند | ثبت نام جاماندگان سهام عدالت آغاز شد؟

نکات جدیدی به جاماندگان سهام عدالت ابلاغ شد که در متن زیر می‌توانید بخوانید.

جاماندگان سهام عدالت عجله کنند | ثبت نام جاماندگان سهام عدالت آغاز شد؟
| کد مطلب: ۲۱۳۸
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

پس از واریز سود سهام عدالت این پرسش مطرح می‌شود که تکلیف جاماندگان سهام عدالت چه می‌شود؟

همه ساله و پس از واریز سود سهام عدالت برای آن دسته از افرادی که دارای سهام عدالت هستند، پرسشی که برای برای بسیاری از افراد مطرح می‌شود، این است که تکلیف جاماندگان سهام عدالت چه می‌شود؟

مردم در سال ۱۳۸۵، براساس ۱۳ دسته رتبه‌بندی شدند و ۴۹ شرکت حمایت از سهام عدالت را بر عهده دارند.مرحله اول سود سهام عدالت ۱۴۰۱ از ۲۳ آذر ماه جاری آغاز شده و تا شب یلدا ادامه یافت و همچنین مرحله دوم واریز سود سهام عدالت از اواخر اسفند ماه آغاز می‌شود.

افرادی که سهام عدالت دارند، اما سودی برای آن‌ها واریز نشده است، ممکن است، دلایلی از جمله حساب بانکی مشترک، حساب راکد، ادغام بانک‌ها و اشکال در شماره شبا بانکی، حساب‌های بلند مدت و حساب مسدود و ارزی داشته باشند.

ثبت‌نام سهام عدالت برای هیچ سن و قشری حتی فرزند تازه متولد شده درحال‌حاضر انجام نمی‌شود و هیچ‌گونه سامانه‌ای برای ثبت نام سهام عدالت باز نیست. هر گونه لینک‌های ثبت‌نامی که مشاهده می‌کنید، جعلی است.

همچنین برای دریافت سود سهام عدالت متوفی، بازماندگان باید در ابتدا انحصار وراثت کرده و سپس مدارک خود را به کارگزاری‌های «آگاه، بیدار یا مفید» تحویل دهند.

قابل ذکر است افراد تحت پوشش سهام لازم است در نهایت تا آخر امسال، شماره شبا خود را در سامانه سجام یا سامانه سهام عدالت درج کنند.

لازم به ذکر است، شرایط ثبت نام جاماندگان سهام عدالت را به صورت غیرحضوری، شرکت سپرده گذاری مرکزی فراهم کرده است. مشمولین پس از اعلام رسمی دولت (هنوز اعلام نشده است) می‌توانند برای ثبت نام به سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت به آدرس samanese.ir مراجعه کنند.

همچنین در ۷ آذرماه ۱۴۰۲ در آخرین اظهارنظر در این باره، مجید عشقی، ربیس سازمان بورس، گفت: کار‌های مشمولان جدید سهام عدالت افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد و ایثارگران در حال انجام است، سبد سهامی برای آن پیشنهاد شده و در دولت در حال مذاکره است.

منبع : نبض بازار |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین