قیمت سکه | قیمت سکه امروز

قیمت سکه ریخت | قیمت سکه تمام امروز 3 آذر 1402

قیمت سکه، روز گذشته با روند کاهشی بسته شد. در روزهای اخیر، حد نوسان کاهشی بازار طلا محدوده‌های ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومانی است؛ اما همین افت قیمت‌ها به شرایط رکودی بازار طلا دامن زده است.

قیمت سکه ریخت | قیمت سکه تمام امروز 3 آذر 1402
| کد مطلب: ۱۳۱۶
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شیرین باقری: قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است.قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند.دیروز رشد میلیونی قیمت سکه‌های سنگین منجر به تغییر کانال در خانواده سکه‌ها شد. در ادامه با اخبار روز قیمت سکه همراه شوید.

قیمت طلا و سکه روز گذشته با افت فاکتورهای اثرگذار بر این بازار، در روند نزولی قرار گرفت. قیمت سکه از ابتدای هفته نزولی است و قیمت طلا نیز طی دو روز گذشته پیوسته کاهش داشته است. بازار فلز زرد با افت دلار به‌عنوان بازیگر اصلی این بازار همراه است و افت جهانی طلا نیز بر روند نزولی قیمت‌ها به‌ویژه طلا اثر گذاشته است. 

گفتنی است قیمت انس جهانی طلا با کاهش پنج دلاری در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۱۹۷۵ دلاری در حال معامله است.

بر اساس پیش‌بینی فعالان بازار طلا، روند کاهشی این بازار نهایتا می‌تواند تا ۱۰ درصد دیگر ادامه داشته باشد. آنها معتقدند آنچه مهمترین اثر را بر بازارهای مالی می‌گذارد تورم است و این موضوع تغییری نکرده است. بنابراین توقع ریزش‌های شارپی را نباید از این بازار داشته باشیم.

کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند دولت برای ثبات ارز درصدد کنترل قیمت‌ها در سایر بازارهاست. آنها می‌گویند سیاست‌گذار با اقداماتی نظیر فروش خودرو، دریافت مالیات، انواع دستورالعمل و بخش‌نامه‌ها درصدد فریز قیمت‌هاست اما این موضوع در آینده، تبعات تورمی شدیدتری را برای بازارها به دنبال خواهد داشت.

روز گذشته ۲۹ آبان ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی کاهش ۱۵۲ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار نیز با افت ۹۳ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۳۲۰۵ هزار تومان معامله شد. 

قیمت سکه

دیروز قیمت نیم‌سکه و ربع سکه هر کدام کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت. این قطعات به ترتیب با قیمت‌های ۱۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شدند. روز گذشته سکه گرمی کاهش پنج هزار تومانی داشت و با رقم پنج میلیون و ۶۹۵ هزار تومان معامله شد.

حباب قیمت سکه نزولی شد

دیروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۸۹ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۴۰۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸عیار نیز کاهش ۲۱ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۰۳ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز کاهش داشت و به دو میلیون و ۳۷۱هزار تومان رسید.

در بیست و نهمین روز آبان، حباب تمام قطعات سکه  کاهش داشت. حباب سکه امامی ۱۰۹ هزار تومان، سکه بهار ۸۲ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۳ هزار تومان، ربع سکه ۴۱ هزار تومان افت داشت. حباب سکه گرمی روز گذشته تغییر نداشت.

این روزها، برخلاف اوایل جنگ غزه، قیمت سکه نسبتا رنج است. بعد از سخنرانی اول سیدحسن نصرالله، بازار متوجه منطق جنگ شد و این بار، برای سخنرانی دوم او که دیروز انجام شد، هیجان زیادی به بالا یا پایین نشان نداد.

وضعیت سکه هنوز کم نوسان است. اگرچه دیروز قیمت سکه ۵۰ هزار تومان کاهش یافت، اما هنوز معامله‌گرانی وجود دارند که سکه‌های امامی را با قیمت ۲۹ میلیون تومان به فروش می‌رسانند.

با این وجود امروز تا حوالی نوشتن این گزارش (ساعت ۹:۱۵) نیز سکه مختصر دیگری پایین آمد و بر ۲۸ میلیون و ۹۰۰ نشست. اگر این کاهش تا زیر ۲۹ میلیون و ۸۰۰ برود و آن‌جا ثبیت شود احتمالا شکل‌گیری روندی رو به پایین تقویت می‌شود.

 

اخبار اخبار سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین