قیمت گوشت | قیمت گوشت در بازار امروز

قیمت گوشت دو برابر می شود؟ | گوشت گوساله چند شد؟

قیمت گوشت گوسفندی در تاریخ 9 خرداد 1403 اعلام شد.

قیمت گوشت دو برابر می شود؟ | گوشت گوساله چند شد؟
| کد مطلب: ۵۶۶۶
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت گوشت قرمز امروز 9 خرداد 1403 اعلام شد. با وجود افزایش عرضه و اشباع شدن بازار، تقاضا کاهش یافته است. این احتمال وجود دارد که با نزدیک شدن به عید قربان تقاضا افزایش یابد و بازار ثبات پیدا کند.

گوشت قرمز یکی از اقلام مهم در سفره ایرانیان محسوب می‌شود. طبق داده‌های منتشرشده، امروز گوسفند زنده به قیمت 349 هزار تومان به ازای هر کیلو گرم، ران ممتاز گوسفندی با قیمت 897 هزار تومان و گوشت نیم‌شقه گوسفندی حدود پنج کیلو‌گرم هم به قیمت 735 هزار تومان به فروش می‌رسد.

راسته بدون استخوان گوسفندی 700 هزار تومان، گوشت خورشتی گوسفند بدون استخوان و بدون چربی 586 هزار تومان و بسته شقه گوسفندی 10 کیلو‌گرمی  735 هزار تومان به ازای هر کیلو‌گرم قیمت‌گذاری شده است.

ماهیچه گوسفندی یک کیلو‌گرمی با قیمت 650 هزار تومان، ران گوسفندی با قیمت 740 هزار تومان و سردست گوسفندی ممتاز هم با قیمت 840 هزار تومان در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

گوشت شقه گوسفندی با قیمت 615 هزار تومان، آبگوشتی گوسفندی درجه‌یک در بسته‌های دو کیلویی نیز با قیمت 515 هزار تومان در بازار توزیع می‌شود.

شیشلیک هم با قیمت 735 هزار تومان، گردن گوسفندی با قیمت 550 هزار تومان و سردست گوسفندی بره در بسته‌های 3.5 کیو‌گرمی به قیمت 605 هزار تومان به ازای هر کیلو‌گرم به فروش می‌رسد.

دنبه گوسفندی سنگسر و شهمیرزاد 187 هزار تومان، مایه کباب کوبیده گوسفند و گوساله 227 هزار تومان و قلوه‌ گاه پاک‌شده گوسفندی هم 470 هزار تومان در بازار قیمت‌گذاری شده است.

اگر این قیمت‌ها با قیمت‌های چهارم خرداد مقایسه شود مشخص می‌شود، قیمت گوسفند زنده، گوشت نیم‌شقه گوسفندی پنج کیلوگرمی، راسته بدون استخوان گوسفندی، گوشت خورشتی بدون استخوان و بدون چربی، ران گوسفندی و گردن گوسفندی ثابت بوده است.

قیمت ران ممتاز گوسفندی با 7.5 درصد افزایش، از 830 هزارتومان به 897 هزارتومان رسید. قیمت ماهیچه گوسفندی یک کیلو‌گرمی هم سه درصد افزایش پیدا کرده و از 650 هزار تومان به 670 هزار تومان رسیده است. درحالی‌که قیمت شقه گوسفندی 10 کیلو‌گرمی حدود یک درصد کاهش یافته است.

منصور پوریان، رئیس شورای تامین دام کشور، در گفت‌وگو با خبرآنلاین اظهار کرد در فصل بهار و تابستان به دلیل زایش‌های بهاری و واردات گوشت، بازار اشباع می‌شود و عرضه در بازار افزایش پیدا می‌کند. اما در مقابل، تقاضا هم کاهش می‌یابد.

با توجه به نزدیک شدن به عید قربان، احتمال افزایش تقاضای دام زنده و گوشت قرمز در بازار وجود دارد. ابن افزایش تقاضا به ثبات پیدا کردن بازار کمک می‌کند.

منبع : اقتصاد 100 |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین