حادثه

جزئیات جادثه هولناک در تهران | ماجرای ربودن مادر و دختر مرد کارخانه دار

آخرین اخبار حوادث را با ما دنبال کنید.

جزئیات جادثه هولناک در تهران | ماجرای ربودن مادر و دختر مرد کارخانه دار
| کد مطلب: ۵۲۳۹
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

مرد ۵۲ ساله اقدام به ربودن همسر و دختر مرد کارخانه داری کرد که ۱۲ سال پیش از خانه شان سرقت کرده بود.

مردی که ۱۲ سال قبل از منزل مرد کارخانه‌دار سرقت کرده بود بعد از آزادی از زندان همسر و فرزند او را گروگان گرفت.

ساعت پنج و پانزده دقیقه عصر روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت امسال، مرد جوانی سراسیمه و هراسان با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و ادعای عجیبی را مطرح کرد. این مرد گفت فردی که سال‌ها قبل از منزل آن‌ها سرقت کرده بود حالا بعد از آزادی از زندان اقدام به ربودن همسر او از مقابل مرکز خرید پالادیوم کرده است. بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و آدم‌ربا که زن جوان و دختر ۱۳ساله او را با خودرو نیسان شاسی بلند خود خانم از مقابل پاساژ پالادیوم واقع در خیابان الف زعفرانیه ربوده بود تحت تعقیب قرار گرفت.

در همین حال تحقیقات برای دسترسی به جزئیات ماجرا جهت آزادسازی دو گروگان از چنگال گروگانگیر آغاز شده و مشخص شد که آدم ربا در کمین مادر و دختر در خیابان الف منتظر بوده است. زمانی که آن‌ها از مرکز خرید خارج شده و به سمت خودرو رفتند مرد گروگان‌گیر در اقدامی غافلگیرانه درِ سمت راننده را باز کرده و از خانم جوان با تهدید چاقو خواسته بود روی صندلی عقب در کنار دخترش بنشیند. سپس مرد گروگان‌گیر با خودروی زن جوان اقدام به ربودن او و دخترش کرده و از او خواسته بود با همسر خود تماس گرفته و بگوید هر چقدر در توان دارد دلار و طلا برای آزادی‌تان بیاورد.

زن جوان نیز بلافاصله با همسر خود که مردی ثروتمند و کارخانه‌دار بود تماس گرفته و ماجرا را برای او توضیح می‌دهد. او در مکالمه کوتاهی که با شوهر خود داشت حرف شوکه کننده‌ای زد. نام آدم‌ربا را به شوهرش گفت و شوهر او به ماموران گفت: «از حدود ۱۲ سال قبل این فرد را می‌شناسیم. او با تهدید اسلحه مبلغ کلانی از خانه ما سرقت کرد اما به دام پلیس افتاد. در تمام سال‌هایی که درگیر پرونده قضایی شکایتم از این سارق بودم نام او در ذهن من و همسرم حک شد. حالا او از زندان آزاد شده و اقدام به ربودن زن و بچه من کرده است.»

آزادی گروگان‌ها

با اطلاعاتی که مرد کارخانه‌دار در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار داد بلافاصله شناسایی دقیق خودرو انجام گرفت و طرح مهار توسط واحدهای عملیاتی سرکلانتری یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ انجام شد. سپس در کمتر از ۱۰ دقیقه خودرو با سه سرنشین در خیابان مقدسی اردبیلی شناسایی شد. فرد گروگان‌گیر که جهت تهدید، خود و مادر و دختر ربوده شده را به بنزین آغشته کرده بود، با مشاهده ماموران بلافاصله اقدام به آتش زدن خودرو و سرنشینان داخل خودرو کرد که ماموران در یک عملیات سریع، با شلیک گلوله به شیشه خودرو و تخریب آن، اقدام به مهار و اطفای حریق و همزمان نجات افراد ربوده شده و نهایتا دستگیری فرد گروگانگیر کردند.

در این عملیات رهاسازی گروگان‌ها توسط ماموران پلیس، گروگان‌ها و همچنین فرد گروگان‌گیر کوچکترین جراحت یا سوختگی پیدا نکردند و هر سه نفر در صحت و سلامت کامل به سر می‌برند. بعد از اینکه متهم به دام ماموران پلیس افتاد رسیدگی به پرونده جهت تکمیل تحقیقات آغاز شد. زن جوان در تشریح جزئیات این آدم‌ربایی گفت: «خانه ما نزدیکی محل وقوع حادثه است. عصر روز پنجشنبه با دخترم برای خرید بیرون از خانه رفته بودیم و وقتی از مرکز خرید پالادیوم بیرون آمده و می‌خواستم سوار ماشینم شوم، این مرد جلوی راهم سبز شد. با دیدن او خیلی شوکه شده بودم چون کاملا او را می‌شناختم. او یک بار دیگر با سرقت کلان از خانه‌مان ما را به خاک سیاه نشانده بود. دخترم ترسیده بود و در بغلم می‌لرزید. از او پرسیدم از جان ما چه می‌خواهی که برایم چاقو کشید. می‌گفت به شوهرت بگو هر چه دلار و طلا در خانه دارد برایم بیاورد وگرنه شما را می‌کشم.»

در ادامه این گزارش گفت‌وگوی خبرنگار ما با متهم پرونده را بخوانید.

گفت‌وگو با متهم

چند سال داری؟

۵۲ سال.

سابقه داری؟

بله چند بار به اتهام سرقت به زندان افتاده بودم اما آخرین بار به خاطر شکایت همین مرد کارخانه‌دار که زن و بچه‌اش را ربودم، حبس من ۱۲ سال طول کشید. برای همین به فکر انتقام از او افتادم چون به هیچ وجه راضی به رضایت نشد و باعث شد سال‌های زیادی در زندان بمانم. در تمام روزهای حبس کینه او در دلم ریشه کرد.

ماجرای اولین سرقت از خانه او چه بود؟

بی‌هدف در خیابان‌های شمال شهر تهران قدم می‌زدم و دنبال طعمه‌ای برای سرقت بودم که دیدم پنجره یک خانه باز است. خیلی راحت خودم را به پنجره رساندم چون طبقات پایین ساختمان بود. از پنجره به داخل خانه‌شان پریدم و وارد اتاق خواب فرزندشان شدم. یک تفنگ اسباب بازی کف اتاق بود که آن را برداشتم. همان موقع مرد صاحبخانه وارد اتاق شد تا ببیند سر و صدا به خاطر چیست که چشمش به من افتاد. من هم با تفنگ اسباب بازی تهدیدش کردم و گفتم گاوصندوق خانه‌اش را باز کند. مقداری دلار که آن زمان ۴۰ میلیون تومان ارزش آن بود را از گاوصندوق برداشتم. بعد هم خودرو پژو ۴۰۵ مرد کارخانه‌دار را از داخل پارکینگ خانه‌شان بیرون بردم و فرار کردم اما از روی پلاک خودرو سرقتی دستگیر شدم. وقتی به دام افتادم ماشین و دلارها را به دوستم فروخته بودم که او هم به اتهام همدستی با من دستگیر شد.

یعنی انتظار داشتی تاوان سرقت کلان خود را پس ندهی؟

۱۲ سال زمان زیادی بود و در آن سال‌ها فقط به انتقام فکر می‌کردم. آخر سر تصمیم گرفتم همسر و دخترش را گروگان بگیرم تا هم از آن‌ها انتقامم را گرفته باشم و هم از این طریق پولی به جیب بزنم.

بنابراین گزارش رسیدگی به این پرونده بعد از تکمیل تحقیقات در پلیس آگاهی وارد مرحله قضایی خواهد شد.

منبع : هفت صبح |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین