قیمت مرغ | قیمت مرغ در بازار امروز

مرغ از سفره های مردم پرکشید | قیمت واقعی مرغ در بازار امروز کیلویی چند؟

قیمت مرغ در بازار امروز 19 اردیبهت 1403 اعلام شد.

مرغ از سفره های مردم پرکشید | قیمت واقعی مرغ در بازار امروز کیلویی چند؟
| کد مطلب: ۵۱۶۱
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

فروشگاه‌های خالی از مشتری و قفسه‌های پر از کالا؛ نشانه‌ای از کاهش تقاضا برای مرغ و محصولات گوشتی در روزهای اخیر است.

قیمت مرغ در سال گذشته به ۱۲۰ هزار تومان برای هر کیلوگرم رسید که یک رکورد بود. اما در نیمه‌ی سال گذشته، قیمت مرغ آرام آرام کاهش یافت و به حدود ۷۵ هزار تومان رسید. در سال ۱۴۰۳ نیز، قیمت‌ها تغییرات قابل توجهی نداشته‌اند، اما با مشاهده نقاط مختلف از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مغازه‌ها و قصابی‌ها و میادین تره‌بار، می‌توان تفاوت‌های قیمت را مشاهده کرد.

قیمت مرغ کیلویی چند؟

مشاهدات عینی نیز حاکی از این است که قیمت‌ فروش این محصول با قیمت عرضه متفاوت است. امروز به میدان بهمن رفتیم و علی‌رغم روزهایی که در سال گذشته با آن مواجه بودیم، هیچ صف طولانی برای خرید مرغ وجود نداشت و گویی بازار این محصول چندان داغ نبود. در این بازار، هر کیلو مرغ با قیمت حدود ۷۷ تا ۷۸ هزار تومان به فروش می‌رسید و به گفته فروشندگان محصولات کشتار روز بودند. آن‌ها می‌گفتند این روزها تقاضای مردم برای خرید بسیار کاهش یافته و در بسیاری از مواقع مجبور هستند برای جلوگیری از فساد کالا، آن‌ها را زیر قیمت خرید حتی بفروشند و این چیزی جز ضرر و زیان برای تولیدکننده و فروشنده ندارد.

در قصابی‌های محدوده ولیعصر نیز قیمت مرغ از ۸۹ هزار تومان تا ۹۵ هزار و حتی ۱۰۰ هزار تومان نیز به فروش می‌رسید که به بررسی دلیل این اختلاف قیمت‌ها پرداختیم. بسیاری از فروشندگان پاسخگو نبودند و علاقه‌ای به جواب دادن هم نداشتند می‌گفتند کیفیت محصولشان بالاست و خدمات بهتری ارائه می‌دهند برای همین هم با سایر قصابی‌ها اختلاف قیمت دارند.

آخرین قصابی که گذری به آن سر زدیم، مرغ را به قیمت ۸۹ هزار تومان به فروش می‌رساند و وقتی از تفاوت قیمت‌ها از او پرسیدیم گفت: چندان نمی‌توان به اختلاف قیمت‌ها خرده گرفت. این که از کجا خرید کنی مهم است. در بسیاری از مواقع وقتی قصاب برای خرید گوشت و مرغ به بازار می‌رود، فروشنده برای فروش محصول خود کشتار روز گذشته را با قیمت ارزان‌تری می‌فروشد و قصاب هم با قیمت پایین‌تری نسبت به سایر مغازه‌ها عرضه می‌کند و در اینجاست که مردم فکر می‌کنند چرا اینجا ارزان‌تر است و یا به کیفیت شک می‌کنند و یا به فروشنده‌های دیگر اما در واقع عوامل بسیار زیادی بر این اختلاف قیمت‌ها تاثیرگذار است. از تاریخ انقضا و تازگی گوشت گرفته تا کرایه حمل و نقل آن همگی در قیمت موثر است.

منبع : نبض بازار |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین