هواشناسی | آب و هو | برف و یخبندان قطبی

هشدار هواشناسی به مسافران نوروزی | برف و کولاک سنگین در راه است

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط سردسیر و مرتفع بارش برف در برخی استان‌های کشور خبر داد.

هشدار هواشناسی به مسافران نوروزی | برف و کولاک سنگین در راه است
| کد مطلب: ۴۳۱۹
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار اصغر اصغری: صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت جوی امروز پنجشنبه ۹ فروردین گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز در نیمه غربی اصفهان، جنوب یزد، شرق لرستان، شمال فارس، برخی مناطق چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات کرمان و برخی مناطق شرق و شمال شرق رگبار باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در نقاط سردسیر و مرتفع، بارش برف پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، برای جمعه ۱۰ فروردین در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، برخی نقاط استان‌های یزد، کرمان، جنوب اصفهان، شنبه ۱۱ فروردین در برخی نقاط استان فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و مناطق استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل و یکشنبه ۱۲ فروردین در شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر، برخی مناطق کرمان و ارتفاعات البرز بارش رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: برای دوشنبه ۱۳ فروردین بارش در غرب و شرق سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت. همچنین طی سه روز آینده در شرق کشور وزش باد شدید، در مناطق مستعد، گاهی همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیائیان، خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان طی دو روز آینده مواج می‌باشد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۰ فروردین‌ماه) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (۱۱ فروردین‌ماه) قسمتی ابری به تدریج افزایش ابر گاهی وزش باد، با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان گفت: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۹ و ۳۲ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع : ایسنا |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین