حادثه

جزئیات حادثه مرگبار در تهران | ماجرای قتل مرد گمشده در قلهک تهران

در ادامه آخرین اخبار حوادث را بخوانید.

جزئیات حادثه مرگبار در تهران | ماجرای قتل مرد گمشده در قلهک تهران
| کد مطلب: ۴۲۸۲
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری متهمی که در سناریوی هولناک به بهانه پرداخت وام مرد سالخورده‌ای را به قتل رسانده و اقدام به آتش زدن جسد مقتول کرده بود، خبر داد.

سردار علی ولیپور گودرزی گفت: چندی قبل، زن جوانی به اداره چهارم پلیس آگاهی رفت و هنگامی که مقابل کارآگاهان قرار گرفت گفت، برادر سالخورده‌ام چندی قبل از خانه خارج شده اما دیگر بازنگشته، تلفن همراهش هم خاموش است؛ نگرانم بلایی سر او آمده باشد؛ لطفاً کمک کنید.

وی افزود: پس از ثبت شکایت و تشکیل پرونده تحقیقات خیلی زود آغاز شد و کارآگاهان در نخستین گام متوجه شدند مرد گمشده در چند ماه اخیر با زن میان‌سالی به صورت مخفیانه ارتباط داشته است. بدین ترتیب این زن هدف تحقیق قرار گرفت و گفت: با مرد گمشده ارتباط داشتم؛ او برای پرداخت بدهی‌های خود نیاز مالی داشت، برای همین به مردی که سابقا می‌شناختم برای دریافت وام معرفی‌اش کردم اما از آنجا به بعد دیگر خبری ازش نشد.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: تحقیقات تیم جنایی حکایت از آن داشت، مرد وام دهنده در سال‌های اخیر زن میانسال را می‌شناخته و روزی که تلفن همراه مرد گمشده از دسترس خارج شده با او در جنوب تهران برای پرداخت پول قرار ملاقات داشته است که همین موضوع فرضیه وقوع جنایت را برای کارآگاهان پررنگ کرد.

وی افزود: کارآگاهان در گام بعدی به سراغ استعلام از سازمان پزشکی قانونی رفتند و پی بردند ۳۰ دی‌ماه جسد سوخته یک مرد سالخورده به قتل رسیده در محله قلهک کشف شده و با توجه به شباهت فرد گمشده و مقتول، خانواده فرد فقدانی برای شناسایی راهی سردخانه شدند؛ خانواده مرد گمشده از روی خال‌کوبی بازوی سمت راست مقتول جسد را شناسایی کردند که این موضوع با انجام آزمایش‌های DNA متخصصان پزشکی قانونی تأیید شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت بیان کرد: مأموران پس از دریافت این اطلاعات مهم، با دریافت دستور قضائی مخفیگاه تنها متهم پرونده را شناسایی و او را در یک عملیات منسجم بازداشت کردند؛ مرد وام دهنده در جریان تحقیقات با اظهارات ضد و نقیضی گفت، بخاطر زن میانسال اختلافات شخصی با مرد گمشده داشتم؛ برای پایان دادن به این مشکل به بهانه پرداخت وام با او در یکی از میدان‌های جنوب تهران قرار ملاقات گذاشتم؛ مقتول روز حادثه سوار خودرویم شد در مسیر بودیم که موضوع را در میان گذاشتم اما او به من حمله کرد و ناگهان درب خودرو باز و به پایین پرتاب شد؛ پس از این حادثه از ترسم فرار کردم، نمی‌دانم چه کسی جسد را به محله قلهک منتقل کرده و اقدام به آتش زدن آن کرده است.

وی افزود: بررسی‌ها ادامه داشت تا اینکه تا زن میانسال هدف بازجویی قرار گرفت و ماجرایی را توضیح داد که منجر شد تا راز یک قتل هولناک برای تیم جنایی فاش شود؛ او گفت، مرد وام دهنده به من علاقه‌مند بود و از اینکه من با مرد گمشده در ارتباط بودم خیلی خشمگین شد؛ چند روز قبل سوار بر خودروی مرد وام دهنده بودم که ناگهان مسیر را عوض کرد و من را مکانی خلوت برد؛ او در آنجا به قصد کشتن من یک طناب را دور گردنم انداخت اما آنقدر التماسش کردم از ارتکاب جنایت منصرف شد. این مرد در ادامه مدعی شد که مرد گمشده را به قتل رسانده و اگر پرونده فقدان را پیگیری کنم من را نیز به قتل خواهند رساند.

سردار گودرزی ادامه داد: مرد وام دهنده که متوجه شد زن میانسال ماجرا را فاش کرده، به جنایت هولناک اعتراف کرد و گفت، با شگرد دریافت وام مرد گمشده را به خودرویم دعوت کردم در مسیر بخاطر اختلافاتی که داشتیم با همدیگر درگیر شدیم و در جریان این نزاع او را به قتل رساندم. پس از ارتکاب جنایت به محله قلهک رفتم و جسد را برای اینکه چهره‌اش شناسایی نشود به آتش کشیدم. در ادامه هنگامی که دیدم زن میانسال قصد دارد تا پیگیر پرونده در اداره پلیس شود او را با ضرب و جرح، تهدید به قتل کردم.

وی افزود: کارآگاهان پس از اعتراف صریح متهم، مأموریت یافتند تا با اقدامات اطلاعاتی تحقیقات خود را در رابطه با این پرونده دهند؛ همچنین ادوات تقلبی نظامی در بازرسی از خانه مرد جنایتکار کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی، متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی (ویژه قتل) قرار گرفت و تحقیقات ادامه دارد.

منبع : مهر |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین