قیمت طلا | افزایش قیمت طلا

قیمت طلا سر به فلک کشید | پیش بینی قیمت طلا در ایام عید

قیمت طلا در بازار امروز اعلام شد.

قیمت طلا سر به فلک کشید | پیش بینی قیمت طلا در ایام عید
| کد مطلب: ۴۲۱۱
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا امروز با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۲۱۶۴ دلار و ۹۳ سنت رسید.

قیمت طلا در روز جمعه در آستانه سومین افزایش پیاپی هفتگی قرار دارد. تورم بالا در آمریکا تاجران را وادار کرده دوباره کاهش سریع و عمیق نرخ بهره فدرال رزرو را در سال جاری میلادی مورد بررسی قرار دهند.

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۲۱۶۴ دلار و ۹۳ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۰۷ درصدی به ۲۱۶۹ دلار رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به افزایش شگفت آور تورم در آمریکا، هیچ عامل مثبت جدیدی برای بالا بردن قیمت طلا فراتر از سطح ۲۲۰۰ دلار در کوتاه مدت وجود ندارد.

قیمت‌های تولیدکننده در آمریکا بیش از حد انتظار در فوریه افزایش داشته است. به نظر می‌رسد تورم مصرف کننده هم در این کشور همچنان بالاست.

افزایش تورم فدرال رزرو را برای حفظ نرخ بهره در همین سطح بالا تشویق می‌کند. نرخ بالای بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد. از طرف دیگر تقاضا برای اوراق قرض افزایش یافته و ارزش دلار هم بالا می‌رود.

سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا تا ۴.۲۸۲۴ درصد در این هفته افزایش یافته و شاخص دلار هم بیش از ۰.۷ درصد طی یک هفته گذشته بالا رفته است و در آستانه بیشترین افزایش هفتگی از اواسط ژانویه قرار دارد.

افزایش ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر می‌کند.

سایر اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد خرده فروشی در این کشور نسبت به ماه گذشته افزایش یافته اما پایین‌تر از پیش‌بینی تحلیلگران بوده است.

تاجران احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را در ماه ژوئن تا ۶۱ درصد پایین آورده‌اند، در حالی که این رقم در هفته گذشته برابر با ۷۵ درصد بود.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۶۰ درصد افزایش به ۲۵ دلار و ۲۱ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۲۶ درصدی ۹۲۹ دلار و ۸۰ سنت معامله می‌شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین