قیمت دلار | قیمت دلار امروز

قیمت دلار سکته کرد | قیمت دلار در بازار امروز چند؟

قیمت دلار در بازار امروز 23 اسفند 1402 اعلام شد.

قیمت دلار سکته کرد | قیمت دلار در بازار امروز چند؟
| کد مطلب: ۴۱۷۱
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت دلار در اولین روز ماه رمضان با همان رقم روز دوشنبه بازگشایی شد و در منطقه‌ای مشخص درجا زد. معامله‌گران، حرکت سایدوی دلار را متاثر از تلاش بازارساز می‌دانند.

قیمت دلار روز سه‌شنبه در روندی خنثی نوسان داشت. اسکناس آمریکایی در چهارمین روز هفته در نیمه کانال ۹ کریدور ششم به کار خود پایان داد. در بازار روز سه‌شنبه، خریدار زیاد بود و فروشنده کم. معامله‌گران، تحرکات محدود دلار را متاثر از تلاش سیاست‌گذار می‌دانند و پیش‌بینی می‌کنند، دلار در محدوده فعلی امسال را به پایان می‌رساند.  

فروش ارز مسافرتی و ازدحام مردم برای خرید آن از اخباری بود که در روزهای گذشته مورد توجه قرار گرفت. مساله‌ای که در خصوص لغو و ادامه فروش آن در ۲۴ ساعت اخیر اخبار ضد و نقیضی منتشر شد. گفته می‌شود سیاستی که توسط بانک مرکزی با هدف مدیریت تقاضای پایان سال در بازار ارز در حال انجام است، توسط برخی از مردم با خرید بلیت و دریافت سهمیه ارز مسافرتی و سپس لغو بلیت، مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

در همین راستا خبرگزاری تسنیم در خبری اعلام کرد که  بانک مرکزی به منظور پیشگیری از سوءاستفاده برخی افراد از ارز مسافرتی، طی مکاتبه‌ای با فرودگاه‌های بین‌المللی کشور، اسامی مسافرانی را که ارز مسافرتی دریافت، اما بلیت پرواز خود را لغو کرده‌اند، درخواست کرده است. بانک مرکزی در نظر دارد در صورت عدم عودت ارز توسط این اشخاص، محدودیت‌های بانکی برای آن‌ها اعمال نماید. 

در صورتی که این اقدام عملیاتی شود عده زیادی متضرر خواهد شد. زیرا به دلیل کنسلی بلیت، نیمی از پول بلیت را پرداخته‌اند و مجبور به عودت دلارهای خریداری شده نیز هستند!

قیمت درهم سه شنبه ۲۲ اسفند، در بازار با روند کاهشی بازگشایی شد؛ اما در ادامه روز، رشد پلکانی داشت. این اسکناس که در کف کانال ۱۶ هزار تومانی بازگشایی شد با رقم ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان به کار خود پایان داد. قیمت تتر روی رقم ۵۹ هزار و ۶۵۰ تومانی قرار گرفت و کاهش ۱۵۰ تومانی داشت. پوند انگلیس هم با رقم ۷۶ هزار و ۶۴۰ تومان معامله شد و ۲۳۰ تومان ارزان شد. یورو تغییر قیمتی قابل توجهی نداشت و به رقم ۶۵ هزار و ۴۸۰ تومان رسید.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین