حادثه

جزئیات حادثه مرگبار در اصفهان | چهارشنبه سوری باز هم قربانی گرفت

آخرین اخبار حوادث را اینجا دنبال کنید.

جزئیات حادثه مرگبار در اصفهان | چهارشنبه سوری باز هم قربانی گرفت
| کد مطلب: ۴۱۳۵
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

بدنبال وقوع صدای انفجار از یک منزل مسکونی ۲ طبقه در خیابان «بهارستان» ملک‌شهر اصفهان، نیروهای آتش نشانی از ایستگاه‌های ۶، ۱۸ و ۲۶ به محل اعزام شدند.

 سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان گفت: انفجار تَرقه دست‌ساز سبب مرگ یک نوجوان و یک زن و مجروح شدن یک نفر در ملک‌شهر اصفهان شد.

محمد شریعتی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: بدنبال وقوع صدای انفجار از یک منزل مسکونی ۲ طبقه در خیابان «بهارستان» ملک‌شهر، نیروهای آتش نشانی از ایستگاه‌های ۶، ۱۸ و ۲۶ به محل اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه که در طبقه دوم یک ساختمان رُخ داده بود، سه نفر شامل یک زن ۴۰ ساله و ۲ پسر ۱۳ تا ۱۵ بشدت آسیب دیدند که زن و یکی از نوجوانان بر اثر شدت جراحت جان باختند و فرد سوم که بشدت دچار سوختگی شده است به بیمارستان سوانح و سوختگی اصفهان انتقال یافت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: با پیدا کردن وسایل ساخت ترقه مشخص شد که علت انفخار در این ساختمان ساخت ترقه‌دستی بوده است.

وی گفت: هنگام مراجعه آتش‌نشانان به محل، شعله‌های آتش از پنجره طبقه دوم زبانه می‌کشید که پس از خاموش کردن آن، عملیات کشف و نجات افراد صورت گرفت.

شریعتی افزود: ساختمان‌های مجاور این خانه نیز بر انفجار دچار تخریب جزیی شده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان هشدار داد: با توجه به اینکه ترقه‌ دست‌ساز با مواد شیمیایی ساخته می‌شود، سوختگی ناشی از انفجار آنها از نوع حاد است و موجب آلودگی و عفونت جسم فرد مصدوم خواهد شد.

وی موکدا از والدین خواست با توجه به نزدیک شدن به آیین شب چهارشنبه سوری، بیشتر مراقب فرزندان خود باشند تا مبادا اقدام به ساخت و نگهداری مواد محترقه دست‌ساز کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان همچنین در باره خطرات به پرواز درآوردن «بالن آرزوها» در شب چهارشنبه سوری هشدار داد و افزود: این بالن‌ها تولید اشک آتش می‌کند که بر زمین فرو می‌ریزد و ممکن است روی محل مُستعد آتش‌سوزی فرود آید و سبب تولید حریق‌های گسترده شود

پیش از این در هفته دوم اسفند جاری نیز در پی ساخت ترقه‌ دست‌ساز در پارکینگی در خیابان «کاوه» اصفهان چهار فرد ۱۵ تا ۱۹ ساله دچار مصدومیت شدند.

سال گذشته نیز ۸۴ نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال دچار استان اصفهان مصدومیت شدند که ۶۰ درصد آنها در رده سنی ۱۰ تا ۲۰ سال بودند.

 

منبع : ایرنا |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین