رئیسی

رئیسی، دبیر شورا و رییس مرکز ملی راهبری هوش مصنوعی را منصوب کرد

رییس جمهور در حکمی «محمدسعید سرافراز» را به عنوان دبیر شورا و رییس مرکز ملی راهبری هوش مصنوعی منصوب کرد.

رئیسی، دبیر شورا و رییس مرکز ملی راهبری هوش مصنوعی را منصوب کرد
| کد مطلب: ۳۸۴۷
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

در بخشی از حکم سید ابراهیم رئیسی خطاب به سرافراز آمده است: نظر به تشکیل شورای ملی راهبری هوش مصنوعی با هدف بهره مندی حداکثری از فرصت های ناشی از این فناوری در جهت پیشرفت همه جانبه کشور، با توجه به سوابق و شایستگی ها و بنابر پیشنهاد معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور ، به موجب این حکم جنابعالی به عنوان دبیر شورا و رییس مرکز ملی راهبری هوش مصنوعی منصوب می شوید.

رییس جمهور در بخشی از این حکم تاکید کرد: انتظار می رود با تشکیل این مرکز ذیل شورای ملی راهبری هوش مصنوعی، از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی کشور برای تحقق اهداف زیر بهره برداری شود.

ایجاد سازوکار مناسب برای اشراف کامل و به روز نسبت به توسعه این فناوری در دنیا و پیشرفت های کشور در آن، ایجاد بستر قانونی برای بهره مندی فعالین این عرصه از داده های دستگاه های اجرایی به منظور توسعه فناوری و خدمات متناسب با آن،‌ ایجاد زیرساخت مناسب پردازشی جهت توسعه هوش مصنوعی در کشور، طراحی و پیاده سازی چهارچوب مناسب به منظور بهره گیری از نخبگان مرتبط با این حوزه فناوری در داخل و خارج از کشور، ایجاد کارور (اپراتور) و صندوق ملی هوش مصنوعی ، ایجاد سازوکار مناسب برای تعاملات منطقه ای و بین المللی در حوزه توسعه فناوری و خدمات هوش مصنوعی، برنامه ریزی برای هم افزایی دستگاه های اجرایی کشور متناسب با مصوبات شورای ملی راهبری هوش مصنوعی، تشکیل جلسات و نظارت بر اجرای دقیق مصوبات شورای ملی راهبری هوش مصنوعی.

رئیسی در این حکم توفیقات روزافزون سرافراز دبیر و رییس مرکز ملی راهبری هوش مصنوعی را در انجام شایسته وظایف محوله، تحقق آرمان های نظام جمهوری اسلامی و به ویژه بیانه گام دوم انقلاب اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت کرد.

محمدسعید سرافراز عضو هیات علمی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، فارغ التحصیل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه صنعتی شریف، 

دارنده مدال طلای المپیاد ریاضی است.

وی در حال حاضر عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی است. سرافراز پیش از این عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) بود.

رییس دولت سیزدهم آذرماه گذشته در حکمی روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور را مسوول تشکیل «شورای ملی راهبری و مرکز ملی هوش مصنوعی» کرد.

ریاست شورا که حسب مورد در حضور رییس جمهور یا معاون علمی رییس جمهور تشکیل جلسه می دهد با رئیس جمهور یا معاون علمی رییس جمهور است و دبیر شورا و رییس مرکز ملی هوش مصنوعی هم به پیشنهاد معاون علمی رییس جمهور و با حکم رییس جمهور تعیین می‌شود.

دیگر اعضای «شورای ملی راهبری هوش مصنوعی» نیز رییس ستاد کل نیروهای مسلح، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی، وزیران صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رییس صندوق توسعه ملی، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و دو عضو حقیقی به پیشنهاد دبیر شورا و با حکم رییس جمهور هستند.

منبع : ایرنا |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین