تعطیلی | تعطیلی ادارات | خبر تعطیلی

تعطیلی مدارس و ادارات فردا شنبه 5 اسفند تایید شد؟ | جزئیات جدید از تعطیلی فردا 5 اسفند ماه

آخرین اخبار تعطیلی مدارس و ادارات را اینجا دنبال کنید.

تعطیلی مدارس و ادارات فردا شنبه 5 اسفند تایید شد؟ | جزئیات جدید از تعطیلی فردا 5 اسفند ماه
| کد مطلب: ۳۷۱۳
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

گمانه‌زنی‌ها از احتمال تعطیلی شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ خبر می‌دهد، اما هنوز کسی این خبر را تایید نکرده است.

نیمه شعبان امسال مصادف است با روز یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ و ۱۵ شعبان ۱۴۴۵ و تعطیل رسمی است، و شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ به دلیل بین التعطیلین بودن احتمال می‌رود که تعطیل باشد، اما هنوز صحت و سقم آن مشخص نیست و کسی این خبر را تایید نکرده است.

تا این لحظه دولت هیچ تصمیمی برای تعطیل رسمی اعلام کردن این روز نگرفته است.

یکشنبه، به عنوان یک روز تعطیل رسمی در تقویم ایرانی تلقی می‌شود. این تعطیلی به مناسبت نیمه شعبان، مراسمی مهم در فرهنگ و ادیان اسلامی است که در این روز، مسلمانان به مناسبت تولد حضرت مهدی (عج)، آخرین امام شیعیان، جشن می‌گیرند و به انواع نذر و نذورات خود در این روز عزیز و خوش یمن می‌پردازند. این روز به عنوان یکی از روز‌های مهم و معنوی در تقویم اسلامی شناخته شده است و در آن از جشن‌ها و نیکوکاری‌ها و عبادات برخوردار است.

۶ اسفند ۱۴۰۲ همزمان با ولادت حضرت قائم (عج) تعطیل رسمی اعلام شده است. از آنجایی که روز قبل این تعطیلی رسمی اسفندماه شنبه است شایعاتی درباره اعلام میان تعطیلی شنبه ۵ اسفندماه به دلیل برگزاری جشن نیمه شعبان منتشر شده است که هنوز مقامات رسمی درباره آن توضیحی نداند.

چند روز گذشته احسان خاندوزی، سخنگوی اقتصادی دولت درباره تغییر ساعت کار رسمی اظهار کرد: دولت برنامه‌ای برای تدوین لایحه تغییر ساعت کار رسمی کشور ندارد. بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، دولت این اختیار را دارد که ساعت دستگاه‌های زیر مجموعه خود را به گونه‌ای تنظیم کند که استفاده بهینه از انرژی محقق شود. 

همچنین سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره تعطیلی شنبه‌ها گفت: هنوز در دولت این موضوع مطرح نشده است. مجلس این امر را به دولت واگذار کرده است و صرفا گفته اند باید دو روز در هفته تعطیل باشد و اینکه کدام یک از روزها باشد را به دولت واگذار کرده اند. باید در دولت جلسات برگزار شود و این روزها نهایی شود. در کمیسیون اجتماعی مجلس دو نظر وجود داشت؛ برخی می‌گفتند شنبه و برخی هم نظرشان بر تعطیلی پنجشنبه‌ها بود.

گفتنی است مدت‌هاست طرح تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه به دلیل هماهنگی با تقویم جهانی مطرح شده است که هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

منبع : نبض بازار |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین