قیمت طلا | قیمت طلا امروز

خبر خوش برای خریداران طلا | قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز چند؟

قیمت طلا در بازار امروز24 بهمن اعلام شد.

خبر خوش برای خریداران طلا | قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز چند؟
| کد مطلب: ۳۴۱۸
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا و سکه در هفته سوم بهمن با بازدهی منفی به کار خود پایان داد. در هفته اخیر کاهش سه هزار تومانی قیمت دلار، بازار طلا را با خود همراه کرد و انس جهانی طلا نیز کاهشی بود.

قیمت طلا و سکه هفته سوم بهمن را با بازدهی منفی در تمام وزن‌ها و قطعات به پایان رساند. در پنج روز کاری هفته اخیر قیمت سکه بازدهی منفی ۲.۷۵ درصدی داشت و طلا با افت بازدهی ۴.۹۳ درصدی بعد از دلار پرچمدار بیشترین کاهش بازدهی در بازارهای مالی بود.

کارشناسان اقتصادی معتقدند هر رفتاری در بازار دلار، تاثیر مستقیمی بر قیمت طلا و سکه دارد. آنها می‌گویند این روند کاهشی را می‌توان کوتاه‌مدت عنوان کرد زیرا انتظارات تورمی افزایشی است و هر لحظه ممکن است آرامش منطقه خاورمیانه از دست برود و این موضوع بر بازارهای مالی داخلی اثر مستقیم می‌گذارد.

تحلیلگران بازارهای مالی برای هر گرم طلا در بازار داخلی منطقه دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی را منطقه تعادلی بازار طلا در نظر می‌گیرند. آنها برای سکه امامی منطقه ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را منطقه تثبیت شده می‌دانند و ۳۱ میلیون و ۲۰۰ تا ۳۳ میلیون تومانی را منطقه معاملاتی این قطعه در نظر می‌گیرند.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۲۰۳۱ دلاری در حال معامله است و کاهش نزدیک به دو دلاری دارد.

قیمت سکه در پنجمین روز هفته سوم بهمن در تمام قطعات افزایش داشت. سکه امامی با ۳۰۰ هزار تومان رشد با قیمت ۳۲ میلیون و ۵۸۳ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار رشد ۲۰۰ هزار تومانی داشت و در کانال ۲۹ میلیون تومانی پیشروی کرد. این قطعه با قیمت ۲۹ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه نیز با افزایش ۵۰ هزار تومانی به کانال بالاتر صعود کرد و در کف کانال ۱۸ میلیون تومانی معامله شد. ربع سکه با رشد ۱۰۰ هزار تومانی با رقم ۱۱ میلیون ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی افزایش ۱۵۰ هزار تومانی داشت و با رقم پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومانی معامله شد.

قیمت طلا، روز چهارشنبه ۱۸ بهمن افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۱۵ هزار تومانی به کانال ۱۲ میلیون تومانی راه یافت و با رقم ۱۲ میلیون ۷۶ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان، رشد قیمت داشت و به رقم دو میلیون و ۸۸۲ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین