قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلا ۱۸ عیار

قیمت طلا عقب نشینی کرد | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟

قیمت طلا در بازار امروز 19 بهمن اعلام شد.

قیمت طلا عقب نشینی کرد | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟
| کد مطلب: ۳۳۰۲
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا و سکه روز شنبه همراه با روند نزولی قیمت دلار کاهشی شد. افت قیمت در بازار طلا همانند نخستین روز هفته میلیونی نبود اما قیمت هر مثقال طلا و تمام قطعات سکه را یک کانال به عقب برگرداند. معامله‌گران، علاوه بر اثر کاهش قیمت دلار، حراج شمش طلا را در تشدید روند کاهشی قیمت‌ فلزات گران‌بها دخیل می‌دانند.

قیمت طلا و سکه در دومین روز هفته روند کاهشی داشت و تمام قطعات سکه به کانال پایین‌تر برگشتند. این روند نزولی به دنبال کاهش قیمت دلار رخ داد و همگرایی بالای بازار فلز زرد با بازار ارز این روند کاهشی را رقم زد. علاوه بر آن، برگزاری پنجمین حراج شمش طلا، روند نزولی قیمت در بازار طلا را تشدید کرد.

فعالان بازار طلا معتقدند این بازار تحت تاثیر شرایط اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم قرار گرفته است و افزایش قیمت هفته‌های گذشته نیز نتوانسته روند تقاضا را افزایشی کند. آنها می‌گویند، روند تقاضا و قیمت در بازار فلز زرد رابطه‌ای در راستای یکدیگر دارند؛ به ابن معنا که وقتی قیمت‌ پایین است، مردم در انتظار کاهش بیشتر هستند و تقاضا هم پایین است و زمانی که قیمت‌ها افزایشی می‌شود تقاضا نیز افزایش می‌یابد. حالا اما کاهش قدرت خرید مردم، این معادله را بر هم زده و با روند افزایشی بازار هم، تقاضا رشد چندانی ندارد.

گفتنی است در دومین روز هفته، انس جهانی طلا بازیگر فعالی در بازار طلای داخل نبود و به دلیل تعطیلی پایان هفته بازارهای جهانی روی رقم ثابت ۲۰۳۱ دلاری ایستاد.

قیمت سکه در دومین روز هفته در تمام قطعات کاهش داشت. سکه امامی با کاهش ۳۹۱ هزار تومانی با قیمت ۳۱ میلیون و ۵۹۱ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار، افت ۸۷۵ هزار تومانی داشت و در کف کانال ۲۹ میلیون تومانی قرار گرفت و با قیمت ۲۹ میلیون و ۹۵ هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه با افت ۳۰۰ هزار تومانی و ربع سکه با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی ۲۰۰ هزار تومان ارزان شد و روی قیمت پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی ایستاد.

قیمت طلا، روز یکشنبه ۱۵ بهمن کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۷۳ هزار تومانی با رقم ۱۱ میلیون ۸۷۶ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۸ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش قیمت داشت و به رقم دو میلیون و ۷۴۱ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۷۰۵ هزار تومان رسید.

روز یکشنبه حباب در خانواده سکه‌ها به غیر از سکه امامی کاهشی شد. حباب سکه‌‌ امامی با ۱۷۵ هزار تومان افزایش به کانال پنج میلیون تومانی برگشت. سکه بهار ۳۲۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۲۴۹ هزار تومان و سکه‌ گرمی ۱۲۷ هزار تومان کاهش داشت.

قیمت طلا و سکه در نخستین روز هفته سوم بهمن با عقب‌نشینی قیمت دلار همراه شد. سکه‌های سنگین کاهش میلیونی داشتند و سکه گرمی به کانال پنج میلیونی برگشت. روند حباب سکه نیز نزولی است و اخبار مربوط به پنجمین حراج شمش طلا روند کاهشی بازار طلا را تسریع کرد.

پیش بینی قیمت طلا در بازار امروز 

قیمت طلا و سکه در شروع نخستین روز از هفته سوم بهمن با روند کاهشی بازگشایی شد و در ادامه روز کاهش‌های پلکانی داشت. روند قیمت در بازار طلا با کاهش قابل توجه قیمت دلار همراه شد و افت قیمت‌های میلیونی را برای بازار فلز زرد به همراه داشت.

روز شنبه افت قیمت دلار به اندازه‌ای بود که روند افزایشی محدود قیمت انس جهانی طلا را خنثی کرد و سکه‌های سنگین را در کانال پایین‌تر قرار داد. گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با افزایش دو دلاری با رقم ۲۰۳۹ دلاری در حال معامله است.

فعالان بازار طلا با توجه به تعطیلی بازار‌های جهانی در دو روز آینده انتظار تغییر قیمتی خاصی را در طلای جهانی ندارند، اما معتقدند اگر مدیریت بانک مرکزی در بازار ارز ادامه داشته باشد باید شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا، سکه و ارز بود.

علاوه بر این پنجمین حراج حضوری شمش طلای استاندارد در مرکز مبادله ارز و طلای ایران روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲، برگزار می‌شود و بسیاری از بازیگران بازار معتقدند روز یکشنبه نیز بازار طلا کاهشی است.

قیمت سکه در اولین روز هفته در تمام قطعات کاهش داشت. سکه امامی با کاهش یک میلیون و ۱۸۷ هزار تومانی با قیمت ۳۲ میلیون و ۵۰ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار افت یک میلیون تومانی داشت و با قیمت ۳۰ میلیون و ۲۱۵ هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه  و ربع سکه هر یک کاهش ۵۵۰ هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۸ میلیون و ۲۵۰ و ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی ۲۵۰ هزار تومان ارزان شد و روی قیمت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی ایستاد.

قیمت طلا، روز شنبه ۱۴ بهمن کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۵۴ هزار تومانی با رقم ۱۲ میلیون ۲۴۲ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۵۸ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش قیمت داشت و به رقم دو میلیون و ۸۲۶ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۷۸۸ هزار تومان رسید.

روز شنبه حباب در خانواده سکه‌ها کاهشی شد. حباب سکه‌‌ امامی با ۸۳۶ هزار تومان افت به کانال چهار میلیون تومانی برگشت. سکه بهار ۶۱۸ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۵۵ هزار تومان، ربع‌سکه ۴۵۲ هزار تومان و ربع سکه ۲۰۲ هزار تومان کاهش داشت.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین