هواشناسی | آلودگی هوا

هشدار وحشتناک هواشناسی | برف و یخبندان در این استان ها از امشب

سازمان هواشناسی کشور از تداوم بارش باران و برف، کولاک برف در مناطق کوهستانی و کاهش نسبی دما در ۱۸ استان طی امروز خبر داد و اعلام کرد: فردا در برخی مناطق کشور وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

هشدار وحشتناک هواشناسی | برف و یخبندان در این استان ها از امشب
| کد مطلب: ۲۷۳۶
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور و بررسی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، امروز (پنجشنبه) در استان‌های کردستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، لرستان، تهران، البرز مرکزی، قزوین و مناطقی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قم چهارمحال و بختیاری، نیمه شمال خوزستان، گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و برف، وزش باد و در ارتفاعات کولاک برف پیش‌بینی شده است.

سازمان هواشناسی در هشدار نارنجی رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی از بارش برف در نواحی با اقلیم سرد و مرتفع، وزش باد شدید موقتی، مه گرفتگی، کاهش دید، در مناطق کوهستانی کولاک برف، کاهش نسبی دما و احتمال بهمن خبر داده بود.

بارش باران و برف فردا (جمعه) در نوار غربی کشور، برخی مناطق استان‌ها واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و برخی نقاط شمال‌شرق کشور رخ می‌دهد.

بیشینه بارش برف امروز در لرستان، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز مرکزی و فردا (جمعه) در جنوب‌غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان و غرب چهارمحال و بختیاری خواهد بود.

روز شنبه در شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر و مناطقی از غرب کشور و روز یکشنبه در شمال‌غرب، گیلان و مازندران، برخی مناطق غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

بیشینه بارش برف روزهای شنبه و یکشنبه در غرب کردستان، غرب آذربایجان غربی، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی رخ خواهد داد.

روز دوشنبه آینده در برخی مناطق نوار غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

وزش باد شدید تا شدید و خیزش گردوخاک همراه در برخی مناطق

روز جمعه (فردا) در مناطق مرکزی، شمال‌غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و بخش‌هایی از جنوب‌شرق در بعضی ساعات وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک همراه با کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال اختلال در رفت و آمدهای شهری و ناوگان حمل و نقل، سقوط سنگ از ارتفاعات، شکستن درختان فرسوده پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه در شمال‌غرب، غرب، شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز و روز یکشنبه در شمال‌غرب، غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور در بعضی ساعات وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک را شاهد خواهیم بود.

دریای خزر و غرب خلیج فارس امروز (پنجشنبه) مواج است.

وزش باد و گاهی بارش باران در پایتخت

آسمان استان تهران امروز نیمه‌ابری تا ابری همراه با وزش باد و گاهی بارش باران و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است. کمینه دما در پایتخت ۵ درجه بالای صفر و بیشینه ۱۴ درجه بالای صفر است. این شرایط برای فردا (جمعه) پیش‌بینی می‌شود اما کاهش دما را خواهیم داشت.

 

منبع : ایرنا |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین