فوری/اهدا زمین رایگان دولتی به این دهک ها | آغاز ثبتنام دریافت زمین رایگان دولتی

نحوه ثبت نام زمین رایگان تشریح شد.

فوری/اهدا زمین رایگان دولتی به این دهک ها | آغاز ثبتنام دریافت زمین رایگان دولتی
| کد مطلب: ۱۹۶۳
لینک کوتاه کپی شد

دولت در راستای حمایت از خانواده و تحقق جوانی جمعیت، طرح‌های مختلفی را اجرا می‌کند. یکی از این طرح‌ها، واگذاری زمین رایگان به خانوار‌های دارای سه فرزند و بیشتر است.در این طرح به خانوار‌هایی که فرزند سوم آن‌ها از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به بعد متولد شده، زمین‌ رایگان واگذار می‌شود.

شرایط دریافت زمین رایگان

برای دریافت زمین رایگان، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

سرپرست خانوار باید ایرانی باشد.

سرپرست خانوار باید دارای سه فرزند یا بیشتر باشد.

فرزند سوم سرپرست خانوار باید از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به بعد متولد شده باشد.

سرپرست خانوار باید دارای مسکن نباشد.

گفته می شود مساحت زمین رایگان واگذار شده به خانوار‌های دارای سه فرزند، ۲۰۰ متر مربع است. این زمین در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر، در بافت‌های فرسوده و در طرح‌های بازآفرینی شهری واگذار می‌شود.

نحوه ثبت نام و دریافت زمین رایگان

ثبت نام برای دریافت زمین رایگان به صورت اینترنتی و از طریق سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام می‌شود.

مراحل ثبت نام

برای ثبت نام برای دریافت زمین رایگان، باید مراحل زیر را طی کنید:

۱. به سایت saman.mrud.ir مراجعه کنید. ۲. بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. ۳. اطلاعات اولیه خود را مانند شماره همراه، کد ملی و نوع مشتری (حقیقی یا حقوقی) وارد کنید. ۴. هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. ۵. اطلاعات هویتی خود را مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، محل تولد، تابعیت، وضعیت تاهل و … وارد کنید. ۶. اطلاعات تماس خود را مانند شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل وارد کنید. ۷. کد ملی فرزند سوم خود را وارد کنید. ۸. برای احراز هویت، باید مدارک هویتی خود را مانند کارت ملی، شناسنامه و کارت پایان خدمت یا کارت معافیت از خدمت سربازی را اسکن کرده و در سامانه بارگذاری کنید. پس از بارگذاری مدارک، باید یک عکس پرسنلی از خود را نیز در سامانه بارگذاری کنید. ۹. پس از انجام احراز هویت، کد رهگیری ثبت نام برای شما پیامک می‌شود. ۱۰. پس از تایید اطلاعات شما توسط وزارت راه و شهرسازی، وضعیت ثبت نام شما از طریق سامانه قابل مشاهده خواهد بود.

برای ثبت نام در سامانه، باید شماره همراه شما فعال باشد.

برای احراز هویت، باید از دوربین و اسکنر باکیفیت استفاده کنید.

زمان انتظار برای دریافت زمین، پس از تایید اطلاعات شما توسط وزارت راه و شهرسازی، معمولاً ۲ تا ۳ ماه کاری است.

ثبت نام برای دریافت زمین رایگان یک فرآیند ساده و سریع است. با طی کردن مراحل ذکر شده در این مطلب، می‌توانید به راحتی در این سامانه ثبت نام کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

منبع : اندیشه معاصر |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین