وام فوری | وام فوری جدید | وام فوری بدون ضامن

وام فوری 50 میلیونی دولت برای بازنشستگان | وام فوری بدون ضامن با شرایط آسان

کارت خرید اقساطی یکی از تسهیلات مخصوص بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و کارمندان دولت به حساب می‌آید. امکان خرید اقساطی لوازم خانگی برای بازنشستگان تامین اجتماعی در این روش از وام و تسهیلات برای آنها فراهم است. برای همین هم کارا کارت در دسترس‌شان قرار گرفته تا بتوانند نقدی کالا و لوازم موردنیازشان را بخرند و به صورت اقساطی هزینه آن را پرداخت کنند. کارا کارت این امکان را به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی و کارمندان دولت می‌دهد تا کالاهای موردنیاز خود را قسطی خریداری کنند.

وام فوری 50 میلیونی دولت برای بازنشستگان | وام فوری بدون ضامن با شرایط آسان
| کد مطلب: ۲۷۵
لینک کوتاه کپی شد

دریافت وام فوری یکی از معظلاتی است که متقاضیان تسهیلات بانکی با آن مواجه هستند. متقاضیان وام فوری با مراجعه به سایت بانک ها می توانند از نحوه پرداخن وام فوری و شرایط مربوط به آن مطلع شوند.امروزه کمتر بانکی وام فوری با سود کم به متقاضیان ارائه می دهد و اغلب مشتریان از دریافت وام فوری با سود های 18 درصد و بالاتر از آن شکایت دارند. علاوه بر آن دریافت وام فوری بسیار زمان بر است و شرایط دریافت آن برای متقاضیان مشکل ساز میشود چون اغلب بانک ها برای پرداخت وام فوری به چند ضامن نیاز دارند که این خود معظل بزرگی برای متقاضیان است. در ادامه با جزئیات وام فوری از این بانک ها بیشتر آشنا شوید.

کارت خرید اقساطی یکی از تسهیلات مخصوص بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و کارمندان دولت به حساب می‌آید. امکان خرید اقساطی لوازم خانگی برای بازنشستگان تامین اجتماعی در این روش از وام و تسهیلات برای آنها فراهم است. برای همین هم کارا کارت در دسترس‌شان قرار گرفته تا بتوانند نقدی کالا و لوازم موردنیازشان را بخرند و به صورت اقساطی هزینه آن را پرداخت کنند. کارا کارت این امکان را به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی و کارمندان دولت می‌دهد تا کالاهای موردنیاز خود را قسطی خریداری کنند. 

انواع کارت خرید اقساطی

اما خرید اقساطی لوازم خانگی برای بازنشستگان تامین اجتماعی نیاز به شرایطی دارد. اولین شرط اقدام برای دریافت کارت خرید اقساطی مناسب است. مثلا اگر فرد بازنشسته یا مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی باشد، باید برای دریافت کارا کارت اقدام کند. راهش هم ساده است. کافی است به سامانه رفاه به آدرس «samanehrefah.ir » برود و بعد از ثبت‌نام یکی از شعبه‌های بانک رفاه کارگران را برای دریافت کارا کارت انتخاب کند. ۱۵روز بعد از ثبت نام و انتخاب شعبه هم می‌تواند با مراجعه به شعبه بانک، کارت را تحویل بگیرد. بازنشستگان و مستمری بگیران نیروهای مسلح هم می‌توانند برای دریافت حکمت کارت اقدام کنند. با این کارت‌ها، خرید از فروشگاه اقساطی برای دریافت هر نوع کالایی در دسترس عموم مردم است.

از کدام فروشگاه‌ها می توانیم خرید کنیم؟

کافی است لیست فروشگاه‌های طرف قرارداد تامین اجتماعی تهران را در سایت این سازمان ببینید. خرید از تمام این فروشگاه‌ها و پرداخت اقساطی هزینه‌ها برای تمام دارندگان کارا کارت مهیاست. فروشگاه مستمری بگیران تامین اجتماعی در تمام مناطق تهران و دیگر شهرهای ایران امکان خرید اقساطی با کارا کارت را برای تمام بازنشستگان و مستمری بگیران فراهم کرده است.  حتی خرید اقساطی از فروشگاه رفاه برای بازنشستگان هم امکانپذیر است.

کارا کارت با پشتوانه مالی بانک رفاه کارگران

بانک رفاه کارگران به‌تازگی تأمین مالی کارا کارت را برعهده‌گرفته است که شرکت‌های تولیدی به‌ویژه تولیدکنندگان کالاهای ایرانی و خدماتی هم می‌تواند از این امکان استفاده کنند. در فاز نخست 500 میلیارد تومان خط اعتباری برای فروشگاه رفاه و اتکا از سوی بانک رفاه کارگران به‌منظور توسعه طرح در نظر گرفته‌ شده است که صرفاً در ازای خرید کالا برای دارندگان کارا کارت تخصیص پیدا می‌کند.

بازپرداخت 24 ماهه اقساط کاراکارت

فاز دوم کارا کارت با افزایش طول مدت بازپرداخت اقساط به 24 ماهه آغازشده است که در این مرحله به‌صورت آزمایشی با فروشگاه‌های رفاه و اتکا کار دنبال شده است. ضمن اینکه با هماهنگی صورت گرفته با شرکت افق طلایی امکان خرید اقساطی آپارتمان با تسهیلات بسیار ویژه نیز با این کارت فراهم‌شده است.

باید یاد آور شویم وام گیرنده و ضامنین باید فاقد چک برگشتی و تسهیلات سررسید گذشته و معوق در بانک ها باشند.

میزان تسهیلات کاراکارت

در این طرح میزان تسهیلات برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی چهار برابر میانگین حقوق و مزایای دریافتی یک‌ساله گذشته تا سقف 10 میلیون تومان و برای کارمندان دولت تا 50 میلیون تومان امکان‌پذیر است و تاکنون 404 هزار کاراکارت صادرشده است که بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی می‌توانند برای دریافت کارت خود به شعب بانک رفاه کارگران مربوطه مراجعه کنند.

کاراکارت؛ خدمات پزشکی تا خرید خودرو

کارمندان و بازنشستگان حتی می‌توانند با کارا کارت کتاب و سایر اقلام فرهنگی نیز خریداری کنند. دامنه خدماتی کارا کارت بسیار متنوع است به‌نحوی‌که دارندگان می‌توانند تمامی کالاها و خدمات موردنیاز خود اعم از لوازم‌خانگی با همه برندها، مفروشات، مبلمان، خدمات پزشکی و دندانپزشکی، زیبایی، گردشگری، فرهنگی را از تمامی فروشگاه‌ها و مراکز خدماتی طرف قرارداد خریداری کنند. همچنین دبیرخانه اجرایی کارا کارت با گروه خودروسازی سایپا جهت خرید تمامی محصولات آن شرکت با کاراکارت تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کرده که در حال اجراست.

چطور کارا کارت بگیریم؟

بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی متقاضی می‌توانند جهت دریافت کارا کارت خود به شعب بانک رفاه مربوطه و کارمندان دولت به معاونت‌های پشتیبانی و منابع انسانی مربوطه مراجعه کنند. کارت بازنشستگان تهران و البرز از پیش صادرشده و نزد شعبه‌ای که حقوق دریافت می‌دارند موجود است. علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار رفاه اجتماعی به نشانی  refah.mcls.gov.ir مراجعه کنند. همچنین درصورتی‌که کارمندان دولت در هر اداره‌ای خواهان دریافت این کارت باشند می‌توانند به معاونت‌های پشتیبانی و منابع انسانی دستگاه متبوع خود مراجعه کنند.

وام فوری

وام قرض الحسنه ۱۲۰ میلیونی بدون ضامن برای بیمه شدگان تامین اجتماعی

به نقل از صفحه اقتصاد، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه گفت : سال گذشته ۲۳۰۰ فقره تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی قرض‌الحسنه به مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی در استان کرمانشاه پرداخت شد.

اسکندر کاکایی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در استان کرمانشاه ۲۶۱ هزار بیمه شده اصلی و ۸۳ هزار مستمری‌بگیر اصلی وجود دارد گفت : در مجموع ۸۷ هزار از کارکنان و مردم استان تحت پوشش سازمان هستند.

وی با بیان اینکه ۱۸ شعبه و هفت کارگزاری مشغول به ارائه خدمات هستند و ۵۷ خدمت نیز به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود عنوان کرد: در مجموع ۵۳ درصد جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند و بودجه سالیانه این سازمان در امسال ۳۰ درصد بودجه کل کشور است و این نشان دهنده وسعت و تعهدات این سازمان است.

کاکایی با بیان اینکه ضریب پوشش بیمه‌ای در استان ۳۹.۴ درصد است و امید داریم بتوانیم آن را افزایش دهیم افزود: تمام خدمات سازمان تأمین اجتماعی پرداخت حق بیمه و ایجاد سابقه برای تعهدات کوتاه مدت و بلندمدت است و تعهدات درمانی نیز ارائه می‌شود.

وام فوری

شرایط ثبت نام وام 200 میلیونی

وی با اشاره به اینکه پرداخت مستمری‌ها از محل پرداخت حق بیمه و سرمایه‌گذاری این سازمان در زمینه اقتصادی تأمین می‌شود بیان کرد: ۴۶ میلیون نفر از جامعه کشور با احتساب تبعه مستمری‌بگیر تحت پوشش سازمان بسیار بزرگی است که حیطه کاری بسیار وسیع و حوزه مالی و پرداخت بسیار بالایی را انجام می‌دهد و برنامه‌ریزی بسیار مدون و دقیقی باید داشته باشد.

کاکایی با اشاره به اینکه اکنون چند عامل سبب شده مصارف سازمان تأمین اجتماعی نسبت به منابع پیشی بگیرد گفت: پیری جمعیت یکی از این عوامل است؛ زمانی در سازمان تأمین اجتماعی به ازای هر ۱۸ نفر بیمه پرداز یک نفر مستمری‌بگیر وجود داشت، اما اکنون این نسبت به ۴.۳ نفر رسیده و خروجی در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه در فروردین ماه سال گذشته در استان کرمانشاه ۷۶ هزار مستمری بگیر اصلی وجود داشت افزود: سازمان تأمین اجتماعی اکنون از منابع مناسبی برخوردار است و با حمایت دولت سیزدهم سال گذشته ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان پرداخت شد و این مبالغ چنانچه به موقع پرداخت شود نگرانی وجود ندارد.

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در استان کرمانشاه ۱۸ هزار و ۵۰۰ کارگر ساختمانی تحت پوشش هستند گفت: برای رانندگان تاکسی و کارگران ساختمانی پایش به صورت مستمر انجام می‌شود که افراد دارای شرایط تحت پوشش باشند و افرادی که به کاری غیر از این دو حرفه مشغول باشند بیمه آن‌ها قطع و افراد دیگری جایگزینشان می‌شود.

کاکایی با بیان اینکه سال گذشته ۲۳۰۰ مورد وام ۱۲ میلیون تومانی ویژه مستمری‌بیگران از طریق کانون بازنشستگان پرداخت شد افزود: امسال نیز حدود ۵۵۰ فقره تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی به استان کرمانشاه تخصیص یافته و علاوه بر این ۷۰۰ فقره نیز از سوی مدیرعامل سازمان در نظر گرفته شده که ۳۰۰ مورد آن پرداخت شده و امید داریم تا پایان امسال حدود ۳۰۰۰ نفر تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی را دریافت کنند .

در صورتی که فرد بخواهد برای تکمیل سوابق خود، خرید سابقه بیمه را به صورت کسری از ماه انجام دهد، باید در کارگاهی به صورت پاره وقت کار کند که زیر نظر سازمان تامین اجتماعی است و حداقل یک روز سابقه پرداخت حق بیمه برای او لحاظ شود.

برخورداری از مزایای بیمه تامین اجتماعی، از جمله مهم‌ترین دلایل افراد برای استفاده و همچنین پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی است. مسلما همه دوست دارند تا با پرداخت مبلغی، بازنشستگی خود را تامین کنند و خیالشان بابت داشتن حقوق بازنشستگی راحت باشد. اما خب برخی افراد سابقه بیمه کمی دارند و به این فکر می‌کنند که آیا امکان خرید سابقه بیمه را دارند یا خیر.

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در سابقه بیمه، عدم رد کردن بیمه از سمت کارفرما است. بسیاری از افراد با توجه به دانسته‌های خود از مدت زمان پرداخت حق بیمه، سراغ بازنشستگی می‌روند، اما خبر ندارند که در صورتی که حق بیمه آنها توسط کارفرما پرداخت نشده باشد، نمی‌توانند اعدا کنند که سی سال سابقه بیمه دارند.

این افراد در کنار افرادی که می‌خواهند زودتر از موعد بازنشسته شوند، طبق شرایط و ضوابط خاصی می‌توانند سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را بخرند. به این ترتیب، این مزیت برای همگان در دسترس نیست و افراد خاصی می‌توانند این کار را انجام دهند.

طبق آنچه در قوانین سازمان تامین اجتماعی آمده، امکان خرید یک‌جای سوابق بیمه وجود ندارد. اما این قانون تبصره‌هایی نیز دارد که خرید سابقه بیمه را برای برخی افراد امکان‌پذیر می‌کند. شرایط خرید سوابق بیمه تامین اجتماعی به شرح زیر می‌باشد:

افراد سرباز می‌توانند برای خرید سابقه بیمه اقدام کنند، اما اقدام برای خرید شرایط خاصی دارد. این افراد می‌توانند بیمه سربازی خود را به سابقه بیمه کار تبدیل کنند به شرطی که کارت پایان خدمت داشته باشند، بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی باشد، از قبل از سربازی ۲ سال سابقه کار و بیمه داشته باشند و در نهایت اینکه، در صورت توانایی در خرید بتواند مبلغ آن را به صورت یک‌جا و نقدی و یا به صورت اقساط یک ساله به سازمان تامین اجتماعی بپردازد.

در صورتی که فرد بخواهد برای تکمیل سوابق خود، خرید سابقه بیمه را به صورت کسری از ماه انجام دهد، باید در کارگاهی به صورت پاره وقت کار کند که زیر نظر سازمان تامین اجتماعی است و حداقل یک روز سابقه پرداخت حق بیمه برای او لحاظ شود. برای این درخواست، فرد باید حداکثر ۵۰ سال داشته باشد و قبل از رسیدن به این سن، برای خرید سابقه بیمه درخواست دهد.

بسیاری از افراد هستند که به صورت پاره وقت کار می‌کنند و ممکن است حق بیمه آنها برای تنها ۴ روز کار در هفته پرداخت شود. این افراد از زمان ثبت درخواست خود برای خرید سابقه بیمه، می‌توانند با هزینه شخصی هزینه حق بیمه دیگر روزهای هفته را بپردازند و اقدام به تکمیل سوابق بیمه‌ی خود کنند. این موضوع برای افرادی که به سن مشخص‌شده برای پر کردن سابقه بیمه خود رسیده‌اند، صدق نمی‌کند و نمی‌توانند ناقص بودن سابقه بیمه خود در گذشته را بخرند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین