قیمت سکه | افزایش قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز

ریزش شدید قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام امروز چند؟

روز گذشته، سکه امامی سه پله کاهش قیمت داشت و وارد کانال 28 میلیونی شد اما در معاملات پایان روز به کف کانال 29 میلیونی برگشت. قیمت طلا و سکه در حالی روند کاهشی داشت که فاکتورهای تعیین قیمت در بازار طلا نیز نزولی بود.

ریزش شدید قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام امروز چند؟
| کد مطلب: ۲۴۱
لینک کوتاه کپی شد

قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است.قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند.دیروز رشد میلیونی قیمت سکه‌های سنگین منجر به تغییر کانال در خانواده سکه‌ها شد. در ادامه با اخبار روز قیمت سکه همراه شوید.

روز گذشته، سکه امامی سه پله کاهش قیمت داشت و وارد کانال 28 میلیونی شد اما در معاملات پایان روز به کف کانال 29 میلیونی برگشت. قیمت طلا و سکه در حالی روند کاهشی داشت که فاکتورهای تعیین قیمت در بازار طلا نیز نزولی بود.

قیمت طلا و سکه روز گذشته در تمام قطعات و وزن‌ها کاهش داشت و بخشی از مسیر رفته سه روز ابتدایی هفته جاری را برگشت.

بازارهای مالی در داخل کشور متعاقب عدم رشد قیمت در بازارهای جهانی به واسطه جنگ درگرفته در خاورمیانه آرام گرفت و نزولی شد. با وجود اینکه افزایش قیمت روزهای گذشته میلیونی بود اما فعالان بازار طلا روند تقاضا را متعادل و با رشد هشت تا ۱۰ درصدی عنوان کردند. گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش قیمت طلای جهانی با افت نزدیک به پنج دلاری با قیمت ۱۸۵۷ دلار در حال معامله است.

دیروز سه‌شنبه ۱۸ مهر قیمت سکه امامی با افت یک میلیون و ۹۱۱ هزار تومانی پرچمدار بیشترین کاهش قیمت در خانواده سکه‌ها بود. متعاقب این کاهش، سکه امامی دو کانال عقبگرد داشت و به کف کانال ۲۹ میلیونی برگشت و با قیمت ۲۹ میلیون و ۸۹ هزار تومانی معامله شد.

دیروز سکه‌ بهار با کاهش یک میلیون و ۹۷ هزار تومانی به قیمت ۲۵ میلیون و ۶۹۴ هزار تومان رسید. این قطعه روز گذشته یک کانال عقب‌نشینی کرد. روز سه‌شنبه نیم سکه ۷۰۰ هزار تومان ارزان شد و در کانال ۱۵ میلیونی معامله شد. نیم‌سکه با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان معامله شد.

ربع‌ سکه نیز با کاهش ۹۰۰ هزار تومانی منطقه ۱۱ میلیونی را از دست داد و با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۹۳ هزار تومان معامله شد. روز گذشته سکه گرمی با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

دیروز قیمت طلا نیز همانند قیمت سکه کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۴۶ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۴۸۳ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۳۳ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۲۰ هزار تومانی رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۳۸۸ هزار تومان معامله شد.

در هجدهمین روز مهر حباب سکه در تمام قطعات به تناسب کاهش قیمت‌ها افت داشت. حباب سکه امامی با کاهش یک میلیون و ۷۵۳ هزار تومانی ۶ میلیونی شد. روز گذشته حباب سکه بهار ۹۸۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۶۲۸ هزار تومان، ربع سکه ۸۶۵ هزار تومان و سکه گرمی ۳۸۲ هزار تومان کاهش داشتند.

قیمت سکهقیمت طلا و سکه پس از ۶ ماه رکودی و نوسان کاهشی قیمت‌ها با اخبار و رویدادهای نامساعد منطقه در سه روز گذشته همواره صعودی بود. به نظر می‌رسد افزایش‌های میلیونی روزهای اخیر یک تنه توانسته کاهش‌‌های نیمه ابتدایی سال را جبران کند.این در حالی است که فعالان بازار طلا چشم به نوسانات قیمت دلار در پی افزایش تنش میان نیرو‌های مقاومت و رژیم صهیونیستی دارند. به اعتقاد آنها با فروکش‌ کردن تب جنگ درگرفته در منطقه روند قیمت‌ها در بازار طلا به صورت پلکانی کاهشی خواهد شد. آنها می‌گویند روند تقاضا با وجود رشد شارپی قیمت طلا و سکه تغییری نکرده است و مبادلات این بازار در تعادل قرار دارند.

گفتنی است در طول معاملات طلا و سکه در بازار دیروز قیمت انس جهانی طلا افزایش نزدیک به ۱۲ دلاری داشت؛ اما پس از بسته‌شدن بازارها طلای جهانی با رشد ۳۰ دلاری نیمه کانال ۱۸۰۰ دلاری را رد کرده و در لحظه نگارش این گزارش در حال پیشروی در منطقه مذکور است. طلای جهانی با قیمت ۱۸۶۲ دلاری در حال معامله است.

قیمت سکه امروز 

سکه امامی همچنان پرچمدار بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه ۱۷ مهر قیمت سکه امامی با رشد ۹۰۰ هزار تومانی پرچمدار بیشترین افزایش قیمت در خانواده سکه‌ها بود. متعاقب این رشد، سکه امامی یک کانال صعود کرد و به کانال ۳۱ میلیونی راه یافت و با قیمت ۳۱میلیون و ۱۰۱ هزار تومان معامله شد.

سکه‌ بهار با افزایش ۸۹۰ هزار تومانی به قیمت ۲۶ میلیون و ۷۹۱ هزار تومان رسید. این قطعه دیروز یک کانال صعود کرد.

روز گذشته نیم‌سکه ۵۵۰ هزار تومان گران شد و این مقدار رشد، این قطعه را نیز به کانال ۱۶ میلیونی کشاند. نیم‌سکه دیروز با قیمت ۱۶ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز رشد ۷۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۱ میلیون و ۵۹۳ هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه گرمی با رشد ۳۰۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکهروز دوشنبه قیمت طلا نیز افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۴۳ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۶۲۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش هشت هزار و ۸۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۵۳ هزار تومانی رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۲۰ هزار تومان معامله شد.

در هفدهمین روز مهر، حباب سکه در تمام قطعات افزایش داشت و ربع سکه با رشد ۶۶۵ هزار تومانی پرچمدار بیشترین رشد حباب بود. روز گذشته حباب سکه امامی با ۵۵۷ هزار تومان افزایش هشت میلیونی شد. حباب سکه بهار ۵۷۶ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۷۸ هزار تومان و سکه گرمی ۲۵۸ هزار تومان افزایش داشت.

قیمت طلا و سکه از پنجشنبه هفته گذشته ۱۳ مهر در روند افزایشی قرار گرفت، اما رشد شارپی قیمت‌ها در بازار طلا طی دو روز گذشته متعاقب اوج گرفتن قیمت دلار و در حالی که بازارهای جهانی در تعطیلات پایان هفته قرار داشتند، رخ داد.

رخدادهای نامساعد سیاسی در منطقه و بالا گرفتن تنش میان اسرائیل و فلسطین آتش بازارهای مالی در ایران را تند کرده است. گفتنی است بازار جهانی طی این دو روز در تعطیلات پایانی هفته قرار داشت و هنوز واکنشی به رویدادهای منطقه نشان نداده است. از همین رو معامله‌گران شروع به کار بازارهای جهانی در روز جاری را مساله‌ای مهم برای رونددهی به قیمت‌ها در بازار داخلی می‌دانند.

قیمت سکه بهار آزادی

دیروز یکشنبه ۱۶ مهر قیمت سکه امامی با رشد دو میلیون و ۱۰ هزار تومانی پرچمدار بیشترین افزایش قیمت در خانواده سکه‌ها بود. متعاقب این رشد، سکه امامی دو کانال صعود کرد و به کانال ۳۰ میلیونی راه یافت و با قیمت ۳۰ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته سکه‌ بهار با افزایش یک میلیون و ۲۰ هزار تومانی به قیمت ۲۵ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان رسید. این قطعه نیز دیروز یک کانال صعود کرد.

دیروز نیم‌سکه ۶۵۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز رشد ۷۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۴۳ هزار تومان معامله شد. روز یکشنبه سکه گرمی با رشد ۳۰۰ هزار تومانی به کانال بالاتر راه یافت و با قیمت ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکهدیروز قیمت طلا نیز همانند نخستین روز هفته افزایش قابل توجهی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۶۰۴ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۵۸۶ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۱۴۰ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۴۴ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۱۲ هزار تومان معامله شد.

در شانزدهمین روز مهر حباب سکه در تمام قطعات افزایش داشت و سکه امامی با رشد یک میلیون و ۲۷۸ هزار تومانی پرچمدار بیشترین رشد حباب بود. مقدار افزایش حباب باعث شد حباب این قطعه به نیمه کانال هفت میلیونی برسد. دیروز حباب سکه بهار ۲۷۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۸۶ هزار تومان، ‌ربع‌ سکه ۵۱۸ هزار تومان و سکه گرمی ۲۱۰ هزار تومان افزایش داشت.

ارسال دیدگاه