قیمت دلار | قیمت دلار امروز

افزایش بی سابقه قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار امروز 12 دی

قیمت دلار در بازار امروز اعلام شد

افزایش بی سابقه قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار امروز 12 دی
| کد مطلب: ۲۴۰۶
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت دلار روز گذشته در بازار آزاد رشد ۵۰۰ تومانی داشت، اما در مرکز مبادله ارز و طلای ایران این اسکناس با قدم‌های یکی دو تومانی در حال عقب‌نشینی است. روز گذشته با وجود رشد ارزش اسکناس دلار در بازار آزاد، روند عرضه و تقاضا در تعادل قرار داشت.

تحلیلگران بازار، کف قیمت دلار را محدوده ۴۹ هزار و ۶۰۰ هزار تومانی می‌دانند. آنها معتقدند با وجود اینکه نهاد سیاست‌گذار تلاش می‌کند قیمت دلار به کریدور ۴۰ هزار تومانی برگردد اما رشد تقاضا همزمان با افت قیمت، مانع ماندن دلار در محدوده پایین قیمتی می‌شود.

کارشناسان اقتصادی دلیل اصلی ثبات فعلی بازار ارز را افزایش فروش نفت کشور می‌دانند. آنها می‌گویند در حال حاضر ایران حدود دو و نیم میلیون بشکه نفت می‌فروشد و این عملکرد باعث شده است وضعیت موازنه پرداخت‌های کشور نسبت به گذشته بهبود پیدا کند و ثبات نسبی در بازار ارز رقم بخورد.

به اعتقاد تحلیلگران بازارهای مالی در بازه بلند‌مدت با وجود تورم، افزایش فروش نفت قابلیت مهار قیمت دلار را ندارد و قطعا قیمت این اسکناس صعودی است.

گفتنی است روز گذشته قیمت دلار در بازارهای همسایه افزایش داشت. دلار هرات به کریدور ۵۰ هزار تومانی برگشت و افزایش ۲۰۰ تومانی داشت. در بازار هرات دلار با قیمت ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. دلار سلیمانیه هم قیمت ۵۰ هزار و ۵۸۰ تومان معامله شد و رشد ۲۰۰ تومانی داشت.

روز گذشته ۹ دی در مرکز مبادله ارز و طلای ایران اسکناس دلار با قیمت ۴۲ هزار و ۹۳۲ تومانی عرضه شد و کاهش یک تومانی داشت. دلار حواله نیز با همین مقدار کاهش با قیمت ۳۹ هزار و ۳۰ تومان عرضه شد. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

روز شنبه اسکناس یورو  با رقم ۵۵ هزار و ۸۷۴ تومان معامله شد و کاهش قیمت ۵۰ تومانی داشت. قیمت اسکناس یورو در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با کاهش ۲۲۶ تومانی با رقم ۴۷ هزار و ۴۸۰ تومان عرضه شد. قیمت یوروی حواله نیز افت ۲۰۶ تومانی داشت و با قیمت ۴۳ هزار و ۱۶۵ تومان قیمت‌گذاری شد.

روز گذشته درهم امارات با ۸۰ تومان افزایش روی قیمت ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومانی ایستاد. در مرکز مبادله ارز و طلای ایران حواله درهم کاهش چهار تومانی داشت و با رقم ۱۰ هزار و ۶۲۷ تومان عرضه شد، اسکناس درهم نیز بدون تغییر و با قیمت ۱۱ هزار و ۶۹۰ تومان عرضه شد.

منبع : تجات نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین