قیمت بنزین | افزایش قیمت بنزین

افزایش قیمت بنزین تعیین تکلیف شد | تصمیم جدید دولت برای افزایش قیمت بنزین اعلام شد

جزئیات جدید از افزایش قیمت بنزین را در ادامه بخوانید

افزایش قیمت بنزین تعیین تکلیف شد | تصمیم جدید دولت برای افزایش قیمت بنزین اعلام شد
| کد مطلب: ۲۲۰۸
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

سخنگوی دولت با اشاره به برخی اظهار نظرها مبنی بر پیش بینی افزایش قیمت بنزین در لایحه بودجه۱۴۰۳ با یادآوری اینکه لایحه بودجه به صورت عمومی در رسانه ها منتشر می شود، تاکید کرد که هیچ تصمیمی برای افرایش نرخ بنزین در دولت گرفته نشده است.

اصلی ترین دلیل آلودگی هوا، خودروها و موتورسیکلت ها است

بهادری جهرمی در پاسخ به سوالی درباره برنامه دولت برای کاهش آلایندگی و توسعه ناوگان جمل و نقل عمومی، اظهار کرد:اصلی ترین دلیل آلودگی هوا، خودروها و موتورسیکلت ها است، به همین دلیل اصلی ترین اولویت دولت، برقی سازی خودروهاست.

وی افزود: دولت با سرعت زیاد در حال تامین خودروهای برقی بویژه در حمل و نقل عمومی است. ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی تولید داخل تحویل استان البرز شد. ۸۸ دستگاه تاکسی برقی تحویل شهرداری شد. برنامه ما این است که در یکسال ۱۰۰ هزار تولید برقی تامین کنیم. باید همچنین در مصرف انرژی  صرفه جویی کنیم. الگوهای مصرف باید اصلاح شود تا سوخت مایع کمتری در نیروگاه ها استفاده شود. باید منابع آلاینده کمتری وارد محیط زیست کنیم. اخیرا در اصفهان، گازوئیل یورو ۵ تولید می شود که کیفیت بالاتری دارد.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا نظارت دولت بر مجوزهای کسب و کار انجام می شود، گفت: قانونگذار نظارت بر مجوز کسب و کار را پیش بینی کرده است. با توجه به تسهیل صدور مجوز کسب و کار باید نظارت بیشتری شود و در همین راستا هیات مقررات زدایی، نهادهای مربوطه را مکلف کرده که نظارت خود را بیشتر کرده و نظارت الکترونیکی هم ایجاد کنند.

نهادهای نظارتی باید در قبال نحوه اجرای قانون  هوای پاک در دولت های قبل نظر دهند

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که کدام دستگاه ها در اجرای قانون هوای پاک ترک فعل کرده اند؟ تصریح کرد: نهادهای نظارتی باید در قبال نحوه اجرای این قانون توسط دولت های قبل نظر دهند.

افزایش قیمت بنزین1403

بهادری جهرمی با بیان اینکه  در اجرای قانون هوای پاک در این دولت، اقدامات متعددی صورت گرفته است، اظهارکرد: تامین ارز برای واردات خودروی های برقی و هیبریدی را در اولویت قرار داده ایم. در تهران بیش از ۱۰۰ ایستگاه شارژ خودروهای برقی ایجاد شده است. رئیس جمهور استانداران را مکلف کرده تا این قانون اجرایی شود. معاون اجرایی رئیس جمهور علاوه بر سازوکارهای موجود، از سوی رئیس جمهور مکلف شده گزارشی از اجرای قانون هوای پاک تهیه کند که اخیرا این گزارش ارایه شده است. جمع آوری گاز های فلر در دولت شروع شده است. این گازها به سمت تولید هدایت می شود. بنزین و گازوئیل تهران یورو ۴ و ۵ است. ۱۵ میلیون لیتر گازوئیل تولیدی در اصفهان به کیفیت یورو ۵ رسید.

وی درباره تعیین تکلیف قیمت خرید تضمینی گندم، گفت: شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی که شورایی فرابخشی است باید قیمت را تعیین کند. دولت منابعی در بودجه پیش بینی کرده و کار خود را انجام داده است.

ایران آماده مذاکرات فنی، تخصصی و حقوقی درباره میدان گازی آرش است

بهادری جهرمی درباره اقدام دولت در زمینه ادعای مالکیت بر میدان گازی آرش، گفت: بر اساس اسناد و مدارک، هر سه کشور ایران، کویت و عربستان در این میدان مشترک هستند و هر اقدامی غیر از این از سوی ایران پذیرفته نیست. ایران آماده مذاکرات فنی، تخصصی و حقوقی در این زمینه است.

سخنگوی دولت در ادامه درباره ممنوعیت ورود کالاهای مرتبط با رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: همه کشورها باید همکاری کنند تا تبادلات تجاری خود با این رژیم منحوس قطع کنند. در کشور دو قانون درباره ممنوعیت ورود کالاهای رژیم صهیونیستی داریم که هر دو در حال اجراست. فهرست این کالاها به صورت مستمر رصد می شود. امکان ثبت سفارش در این زمینه وجود ندارد. امکان واردات این کالاها از گمرک وجود ندارد.

دولت درباره جزایر سه گانه باهیچ طرفی تعارف ندارد

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا رئیس جمهور به مواضع روسیه درباره جزایر سه گانه واکنش نشان نداد، گفت: بلافاصله از سوی وزارت خارجه، واکنش نشان داده شد. کاردار سفارت روسیه احضار شد که در گذشته کمتر شاهد این اقدام بودیم. وزیر خارجه هم اعلام موضع رسمی کرد. دولت با هیچ طرفی در این زمینه تعارف ندارد.

نحوه برخورد یا حمید نوری مشخص کرد که چگونه حقوق او رعایت می شود

بهادری درباره امکان تبادل حمید نوری با جاسوسان دو تابعیتی نیز تصریح کرد: مساله اصلی این است که یک سازمان بدنام تروریستی مورد استناد محاکم دولت های غربی قرار گرفته است و این یک آبروریزی سیاسی و حقوقی برای این کشورهاست. نحوه برخورد یا حمید نوری مشخص کرد که چگونه حقوق او رعایت می شود.

وی اضافه کرد: دستگاه قضایی  و وزارت خارجه تمام تلاش خود را برای آزادی شهروندان بی گناه ایرانی به کار بسته است و بعد از این هم اقدامات حقوقی و دیپلماتیک انجام می شود. در این دولت۳۵۰ زندانی ایرانی را به کشور بازگردانده ایم، البته برخی از آنها محکوم بودند و در چارچوب استرداد مجرمان این کار انجام شده است. در مورد حمید نوری معتقدیم اصلا جرمی رخ نداده است و دادگاه به مدارک یک سازمان تروریستی استناد کرده است.

هیچ تصمیمی برای افرایش نرخ بنزین در دولت گرفته نشده است

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است قیمت بنزین افزوده شود، تصریح کرد: لایحه بودجه به صورت عمومی در رسانه ها منتشر می شود. متن این لایحه وجود دارد. هیچ تصمیمی برای افرایش نرخ بنزین در دولت گرفته نشده است.

وی درباره پول های آزاد شده ایران نیز افزود: پول ها تبدیل به یورو شده تا ارزشش حفظ شود. در بانک های ایرانی این پول ها وجود دارد. استفاده از منابع ارزی بانک مرکزی در اختیار این بانک است و به شیوه های مختلف مورد بهره برداری قرار می دهد.

بهادری جهرمی در ادامه این نشست درباره جزئیات موافقت‌نامه تجاری ایران با کشورهای اوراسیا، اظهار کرد: در چارچوب لایحه موافقت‌نامه عضویت در شانگهای، مجوز مجلس برای این قرارداد اخذ شده است، ولی اگر مجوز دیگری نیاز داشته باشد، مسیر قانونی طی خواهد شد. این موافقت‌نامه که توسط وزیر صمت با بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و ارمنستان امضاء شد، به تسهیل تجارت بین این کشورها کمک می کند. هزینه های تجارت را کاهش داده و تجارت غیرنفتی را افزایش می دهد. تعرف‌های گمرکی کاهش می ‌یابد. جذابیت‌های تجاری ایران برای تجار این کشورها افزایش می یابد. صادرات کالاهای راهبردی را هم تسهیل می‌کند. ۸۰ دردصد قلام برای صادارت ایران صفر خواهد شد.

 

منبع : ايسنا |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین