قیمت گوشت | قیمت گوشت گوساله و گوسفندی

قیمت گوشت تنظیم بازار اعلام شد | ارزان شدن قیمت گوشت گوساله در بازار امروز

با توجه به افزایش خرید مردم در شب یلدا، گشت‌های مشترک از دستگاه‌های نظارتی از جمله بازرسان وزارت جهاد کشاورزی نسبت به قیمت گوشت در بازار اقدام کردند.

قیمت گوشت تنظیم بازار اعلام شد | ارزان شدن قیمت گوشت گوساله در بازار امروز
| کد مطلب: ۲۰۶۹
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

بازرسان وزارت جهادکشاورزی قیمت گوشت را اعلام کردند. بر این اساس گوشت گوساله تنظیم بازاری بسته بندی با قیمت ۲۹۹ هزار تومان در بازار گوشت عرضه می‌شود.

آن‌طور که مهر نوشته است و براساس بررسی‌های میدانی، قیمت گوشت گوسفندی در میادین تره‌بار ۲۷۰ هزار تومان و قیمت ران گوسفندی ۳۱۹ هزار تومان اعلام شده است. گوشت گوساله تنظیم بازاری بسته بندی با قیمت ۲۹۹ هزار تومان و گوشت گوساله ران آزاد نیز با قیمت ۴۶۵ هزار تومان در بازار گوشت عرضه خواهد شد.

 منصور پوریان، رئیس شورای تامین دام کشور نیز چند روز گذشته از افزایش ۱۳ درصدی عرضه گوشت قرمز در بازار خبر داد و گفت: با وضعیت موجودی گوشت گوسفندی و گوساله‌ای، تولید در بهترین شرایط قرار دارد، بنابراین در روزهای آینده باید منتظر کاهش قیمت گوشت قرمز باشیم.

قیمت گوشت اعلام شد

او درباره وضعیت عرضه و قیمت گوشت در بازار با اشاره به گزارش مرکز آمار از کاهش 30 درصدی کشتار در کشتارگاه‌ها در آبان ماه امسال، افزود: طبق آمار تولید، جمعیت دام زنده گوسفندی و گوساله کشور کاهش نیافته است و علت کاهش عرضه تنها به زایش‌های جدید در فصل پاییز و تداوم واردات گوشت باز می‌گردد.

رئیس شورای تامین دام کشور بیان کرد: اکنون شاهد رشد 13 درصدی عرضه گوشت قرمز منجمد و گرم در آذرماه امسال نسبت به آبان ماه هستیم؛ بنابراین کاهش کشتار در کشتارگاه به معنای کاهش تولید دام زنده نیست.

وی با بیان اینکه نرخ هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی و گوساله، بین 170 تا 190 هزار تومان است و افزایشی در این خصوص نداشتیم، تصریح کرد: اکنون هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد بین 260 تا 300 هزار تومان، گوشت گرم وارداتی بین 300 تا 350 هزار تومان و گوشت گرم داخلی بین 350 تا 420 هزار تومان قیمت دارد.

ثبات قیمت گوشت در بازار

پوریان گفت: با توجه به تامین دام زنده و لاشه‌گوشت وارداتی در کشور که باعث ثبات نسبی قیمت در ماه‌های اخیر شده است، شاهد ثبات قیمت گوشت در بازار هستیم و چنین آمارهایی باعث سودجویی برخی در بازار گوشت قرمز خواهد شد.

رییس شورای تامین دام کشور بخشی از کاهش کشتار را نیز زایش دام‌ها دانست و گفت: اکنون دام‌ زنده در استان‌های غربی، جنوب غربی و به ویژه استان خوزستان در موقعیت زایش هستند؛ بنابراین دام کشتاری کاهش یافته است.

به گفته وی، تهران به عنوان عمده مصرف‌کننده گوشت قرمز در کشور، و وجود بیشترین کشتارگاه‌ها در اطراف این شهر، نیازمند ورود و خروج دام از شهرهای مختلف است که ممنوعیت‌هایی در بحث انتقال دام زنده از استان‌ها می‌تواند در کاهش کشتار این استان اثرگذار باشد.

پوریان اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر بیشترین گوشت مصرفی تهران از محل واردات گوشت گوسفندی و گوساله تامین شده است؛ بنابراین طبیعی است که کشتار دام زنده در تهران کاهش یابد.

پیش‌بینی کاهش قیمت گوشت در هفته‌های آینده

رییس شورای تامین دام خاطرنشان کرد: اکنون جمعیت دامی سبک (گوسفندی) کشور 60 میلیون راس است که با زایش‌های جدید در انتهای پاییز به 65 میلیون راس خواهد رسید.

به گفته وی، در بخش دام سنگین نیز جمعیت دامی 4.5 میلیون راس دام شیری و گوشتی است که با احتساب دام‌های محلی این میزان به 5.5 میلیون راس می‌رسد.

پوریان گفت: بنابراین با وضعیت موجودی گوشت گوسفندی و گوساله‌ای که داریم تولید در بهترین شرایط قرار دارد، بنابراین در روزهای آینده باید منتظر کاهش مجدد قیمت گوشت قرمز باشیم.

 

منبع : مهر |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین