حقوق کارگران | افزایش حقوق کارگران

افزایش 18 درصدی حقوق کارگران 1403 | مبلغ حقوق کارگران در سال جدید مشخص شد

یک نماینده مجلس نسبت به مشکلات معیشتی جامعه کارگری و حقوق کارگران انتقاد کرد.

افزایش 18 درصدی حقوق کارگران 1403 | مبلغ حقوق کارگران در سال جدید مشخص شد
| کد مطلب: ۱۶۸۱
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

اینطور که وزیرکار اعلام کرده است قرار است در هفته ی پیش رو موضوع ترمیم حقوق کارگران اطلاع رسانی شود, حالا باید دید مطابق درخواست جامعه کارگری حقوق کارگران ترمیم می شود یا خیر؟علی رغم اینکه دولت می گوید مسیر کنترل تورم در کشور آغاز شده است اما نمایندگان حقوق کارگران معتقدند که چون افزایش قیمت ها در مواد خوراکی و سایر نیازهای جامعه کارگری بارز بوده است, افزایش حقوق کارگران ۱۴۰۲ بی اثر شده است و مشکلات متعددی در مسیر سبد معیشت برای کارگران ایجاد شده است.

حسینی نماینده مردم اهواز گفت افزایش حقوق کارگران ۱۴۰۳ بایستی ملموس باشد در سال جدید بهانه‌ای برای عدم افزایش حقوق وجود ندارد.

سیدکریم حسینی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که «با توجه به اینکه در سال گذشته با وعده مهار تورم هم حقوق‌ها افزایش مناسبی نداشت، فکر می‌کنید برای افزایش مزد سال آینده کارگران چه تصمیمی می‌تواند بهتر باشد؟»، گفت: در دو سال گذشته یک سال افزایش خوبی داشتیم و سال بعد عدد کمتری در نظر گرفتند که هیچ تناسبی با عدد تورمی کشور نداشت به هر حال اگر در سال گذشته بهانه‌ای برای عدم افزایش مزد وجود داشت، این بهانه امسال دیگر وجود ندارد.

وی تاکید کرد: امسال با توجه به بالا رفتن نرخ تورم و کاهش قدرت خرید کارگران باید برای افزایش دستمزد یک عدد قابل توجهی در نظر گرفته شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس خاطرنشان کرد: در کنار این‌ها اعطای کالابرگ و کمک‌های معیشتی می‌تواند موثر باشد. اما افزایش مزد کارگران باید ملموس باشد و بخشی از مشکلات معیشتی جامعه‌ی کارگری را حل کند.

حسینی با اشاره به افزایش حقوق نامناسب پیشنهادی برای کارمندان، گفت: مشخص شد که دولت در لایحه بودجه نرخ افزایش حقوق سال آینده برای کارمندان را ۱۸ % درنظر گرفته است که عدد بسیار نامناسب و غیرقابل قبولی است و نمی‌تواند در معیشت مردم و سفره‌ی کارکنان دولت تاثیرگذار باشد؛ در نتیجه قطعا اگر بخواهند افزایش حقوق را بر اساس این عدد داشته باشند، آسیب جدی به وضعیت معیشتی مردم خواهد بود.

وی ادامه داد: بنابراین مجبوریم افزایش مزد قابل توجه و هرچه نزدیک‌تر به عدد تورمی را برای جامعه کارگری درنظر گرفته و در کنار آن تلاش کنیم با کمک‌های معیشتی و اعطای کالابرگ الکترونیک به بهبود وضعیت معیشت کارگران کمک کنیم.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین