وام فوری | وام فوری بدون ضامن

وام فوری بدون ضامن با شرایط استثنایی | وام فوری با واریز یکروزه بصورت آنلاین

جزئیات جدید از دریافت وام فوری بدون ضامن را در ادامه دنبال کنید

وام فوری بدون ضامن با شرایط استثنایی | وام فوری با واریز یکروزه بصورت آنلاین
| کد مطلب: ۱۴۵۶
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:دریافت وام فوری یکی از معظلاتی است که متقاضیان تسهیلات بانکی با آن مواجه هستند. متقاضیان وام فوری با مراجعه به سایت بانک ها می توانند از نحوه پرداخن وام فوری و شرایط مربوط به آن مطلع شوند.امروزه کمتر بانکی وام فوری با سود کم به متقاضیان ارائه می دهد و اغلب مشتریان از دریافت وام فوری با سود های 18 درصد و بالاتر از آن شکایت دارند. علاوه بر آن دریافت وام فوری بسیار زمان بر است و شرایط دریافت آن برای متقاضیان مشکل ساز میشود چون اغلب بانک ها برای پرداخت وام فوری به چند ضامن نیاز دارند که این خود معظل بزرگی برای متقاضیان است. در ادامه با جزئیات وام فوری از این بانک ها بیشتر آشنا شوید.

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی می‌گوید: در حال حاضر همه متقاضیان تسهیلات بانکی چه خرد و چه کلان اعتبارسنجی می‌شوند، اما پوشش اعتبارسنجی برای افراد ۳۰ درصد است و بقیه افراد هنوز رتبه اعتباری ندارند.

وام فوری بدون ضامن با شرایط جدید 

محرمیان در پاسخ به این پرسش که مدل جدید اعتبارسنجی بانک‌ها از چه زمانی اجرا می‌شود؟ اعلام کرد: چون داده‌های مختلف از سازمان‌های دیگر می‌گیریم، بنابراین نمی‌توانیم تاریخ دقیق ارائه کنیم، اما به زودی اعتبارسنجی به مرحله عملیاتی کامل می‌رسد و عمده کسانی که پوشش اعتباری ندارند، افراد حقیقی هستند.

لازم است یادآوری شود که تاخیر در پوشش حداکثری نظام اعتبارسنجی مشتریان بانک‌ها به هر دلیلی که باشد، یک جفا در حق بسیاری از شهروندان است که نمی‌توانند به راحتی و بر اساس اعتبارشان از بانک‌ها وام‌های خرد دریافت کنند و به همین سبب تاخیر بانک مرکزی و دیگر ارگان‌های مسئول پذیرفته نیست.

در شرایطی که فرآیند وام‌دهی بانک‌ها سخت‌تر شده و بهانه‌ها هم زیادتر، مطالبه مردم این است که بانک مرکزی یک راهبرد مشخص و زمان‌بندی شده را به کار ببندند چرا که آن دست از افرادی که به اعتبارشان می‌توانند وام بگیرند، یک امتیاز و رانت نسبت به اکثریت مردم دارند و این چالش وقتی جدی‌تر می‌شود که اغلب کسانی که هنوز تحت پوشش اعتبارسنجی قرار ندارند، افراد غیرکارمند و حقوق‌بگیر دولتی‌ هستند که از قضا نیاز شدیدتری به تسهیلات بانکی دارند.

یک راه برای شکستن سد ایجاد شده، این است که انحصار اعتبارسنجی شکسته شده و به بانک‌ها اختیار عمل بیشتری برای دادن تسهیلات بر اساس نظام اعتبارسنجی مشتریان داده شود.

واقعیت این است که در نظام بانک‌داری مدرن امروزی، سیستم وام‌دهی بانک‌های ایران به شدت سنتی، ناکارآمد، رانتی و البته تبعیض آمیز به نظر می‌رسد. چه اینکه یک کارمند دولت به اعتبار کارمند بودن‌اش به راحتی می‌تواند از بانک‌ها وام بگیرد ولیکن یک شخصی که از قضا خوش‌حساب است اما کارمند نیست و ضامن بر اساس سلایق بانک‌ها ندارد، محروم از گرفتن تسهیلات بانکی است. راه خروج از این وضعیت از بانک مرکزی می‌گذرد.

منبع: همشهری

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین