حقوق کارگران | افزایش حقوق کارگران

حقوق کارگران 1403 تعیین تکلیف شد | حقوق کارگران در سال جدید چند درصد افزایش یافت؟

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در مصوبه تعیین دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۲ تاکید شد که اگر حقوق کارمندان افزایش یابد، باید دستمزد کارگران هم ترمیم شود؛ اما حالا دولت زیر بار این موضوع نمی رود.

حقوق کارگران 1403 تعیین تکلیف شد | حقوق کارگران در سال جدید چند درصد افزایش یافت؟
| کد مطلب: ۱۲۹۹
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شیرین باقری:اینطور که وزیرکار اعلام کرده است قرار است در هفته ی پیش رو موضوع ترمیم حقوق کارگران اطلاع رسانی شود, حالا باید دید مطابق درخواست جامعه کارگری حقوق کارگران ترمیم می شود یا خیر؟علی رغم اینکه دولت می گوید مسیر کنترل تورم در کشور آغاز شده است اما نمایندگان حقوق کارگران معتقدند که چون افزایش قیمت ها در مواد خوراکی و سایر نیازهای جامعه کارگری بارز بوده است, افزایش حقوق کارگران ۱۴۰۲ بی اثر شده است و مشکلات متعددی در مسیر سبد معیشت برای کارگران ایجاد شده است.

هادی ابوی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره جلسه امروز شورای عالی کار گفت: در این جلسه رئیس سازمان تامین اجتماعی، معاونت تعاون وزارت تعاون و معاون وزارت راه و شهرسازی حضور پیدا خواهند کرد تا درباره مسائل مختلف معیشتی کارگران مذاکره کنیم؛ البته یکی از این موارد مطروحه، بحث نهضت ملی مسکن است که ما معتقدیم با این شکل اجرا، کارگران صاحبخانه نخواهند شد. 

وی افزود: مسکن سهم بسیار زیادی از هزینه‌های یک خانوار کارگری را به خود اختصاص می دهد؛ اما شاهد هستیم دولت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، اصلا توان پرداختی و حقوق دریافتی کارگران را در نظر نمی گیرد؛ بنابراین نسبت به این شکل اجرای طرح اعتراض داریم.

نماینده کارگران در شورای عالی کار در خصوص احتمال ترمیم دستمزد کارگران هم گفت: بخشنامه سازمان اداری و استخدامی درباره اعطای پاداش به کارکنان دستگاه‌های اجرایی که به امضای معاون اول رئیس جمهور رسیده، عملا دریافتی آنها را افزایش می دهد، پس دولت باید نسبت به مصوبه دستمزد ۱۴۰۲ تمکین کند و حقوق کارگران هم‌ ترمیم شود؛ البته نمایندگان دولتی نظر دیگری دارند که این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

ابوی اعلام کرد: خط فقر به ۱۷ تا ۱۸ میلیون تومان رسیده است، در این شرایط زندگی کارگران ‌عزتمندانه ‌نیست و اگر دستمزد دریافتی کارگران افزایش پیدا نکند، وضعیت بد معیشتی این گروه بزرگ جامعه تشدید خواهد شد؛ پس حتما تاکید می کنیم که دولت باید قانون را رعایت کند و دستمزد کارگران را هر چه زودتر ترمیم کند.  

نماینده کارگران در شورای عالی کار تصریح کرد: حتما در جلسه امروز شورای عالی کار، مطالبات جامعه کارگری را پیگیری خواهیم کرد؛ چرا که با نرخ تورم ‌فعلی یک خانوار کارگری توان ادامه دادن زندگی به شکل آبرومندانه را نخواهد داشت و معتقد هستیم اصلاح دستمزد تا پایان سال و حل سایر مشکلات معیشتی میتواند کمکی به خانوارها کرده باشد.

منبع: اقتصاد آنلاین

اخبار اقتصادی سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین