روانشناسی شخصیت

روانشناسی شخصیت | اگر شریک عاطفیت این نشونه ها رو داشت فاتحه این رابطه رو بخون

در ادامه با مطلب جذاب سایت قاب امروز در خصوص روانشناسی شخصیت همراه شوید .نشانه‌های پایان یک عشق یا زندگی مشترک را در این مطلب از زیر بخوانید.

روانشناسی شخصیت | اگر شریک عاطفیت این نشونه ها رو داشت فاتحه این رابطه رو بخون
| کد مطلب: ۱۲۸۰
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگاز شیرین باقری:نشانه‌های پایان زندگی مشترک 

عشق یک احساس پیچیده است و همیشه به راحتی قابل تشخیص نیست. با این حال، برخی از نشانه‌ها وجود دارند که می‌توانند نشان دهند همسرتان دیگر شما را دوست ندارد.

1. به شما توجه نمی‌کند

یکی از نشانه‌های واضح این که همسرتان دیگر شما را دوست ندارد، این است که به شما توجه نمی‌کند. او ممکن است به شما گوش ندهد، به حرف‌های شما اهمیت ندهد یا به نیازهای شما توجه نکند.

2. با شما مهربان نیست

عشق با مهربانی همراه است. اگر همسرتان دیگر با شما مهربان نیست، این می‌تواند نشانه این باشد که دیگر شما را دوست ندارد. او ممکن است با شما بدرفتاری کند، به شما توهین کند یا شما را نادیده بگیرد.

3. از شما دوری می‌کند

اگر همسرتان دیگر شما را دوست نداشته باشد، ممکن است از شما دوری کند. او ممکن است زمان کمتری را با شما بگذراند، با شما صحبت نکند و از شما فاصله بگیرد.

4. به شما خیانت می‌کند

خیانت یکی از شدیدترین نشانه‌های این است که همسرتان دیگر شما را دوست ندارد. او ممکن است با شخص دیگری رابطه داشته باشد یا به شما دروغ بگوید.

5. به شما می‌گوید که دیگر شما را دوست ندارد

اگر همسرتان به شما بگوید که دیگر شما را دوست ندارد، این نشانه واضحی است که عشق او به شما از بین رفته است.

البته، این نشانه‌ها لزوماً به معنای این نیست که همسرتان دیگر شما را دوست ندارد. ممکن است دلایل دیگری برای این رفتارها وجود داشته باشد. با این حال، اگر این نشانه‌ها را در همسر خود مشاهده کردید، بهتر است با او صحبت کنید و ببینید که چه اتفاقی افتاده است.

در اینجا چند نکته برای صحبت با همسرتان در مورد این موضوع آورده شده است:

مکان و زمان مناسبی برای صحبت انتخاب کنید.

به آرامی و با احترام صحبت کنید.

از اتهامات و قضاوت خودداری کنید.

به حرف‌های همسرتان گوش دهید.

اگر همسرتان به شما گفت که دیگر شما را دوست ندارد، سعی کنید احساسات او را درک کنید.

مردی که زنش را دوست ندارد نشانه‌هایی از خود بروز می‌دهد که در هر قطع ارتباط عاطفی عمومیت دارد. عواقب بی توجهی مرد به زن نیز در پاسخ، این چرخه بی‌مهری را ادامه خواهد داد.

مردی که زنش را دوست ندارد رفتارهایی را نشان می‌دهد که چراغ خطری برای یک رابطه زناشویی است. فاصله افتادن میان دو طرف رابطه در ابتدای راه قابل حل است اما هرچه این شکاف عمیق‌تر شود انرژی بیشتری برای ترمیم آن لازم است. گاهی ممکن است با تلاش دو طرف نیز این شکاف پر نشود. با ما همراه باشید تا از نشانه‌های مردی که زنش را دوست ندارد مطلع شوید.

نشانه های مردی که زنش را دوست ندارد چیست؟

مهم است بدانیم که هر رابطه‌ای منحصر به‌فرد است و نشانه‌های عشق از فردی به فرد دیگر متفاوت است و نشانه‌های قطعی و مشخصی برای تمام روابط وجود ندارد. اما ممکن است برخی نشانه‌ها میان تعداد بسیاری زیادی از روابط تکرار شوند. عواقب بی توجهی مرد به زن و بالعکس در بی‌مهری بین زوجین بسیار اثر گذار است. ممکن است یکی از طرفین برای مدتی کوتاه نسبت به همسر خود سردی نشان دهد و همین سردی روابط علت فاصله گرفتن مرد از زن و به بار آمدن عواقب بی توجهی مرد به زن شود.

مردی که زنش را دوست ندارد نسبت به همسر خود بی‌تفاوت است. منافع مشترکی میان خود و همسرش نمی‌بیند و خود را از زندگی زن جدا می‌داند. این نوع از فاصله گرفتن در رابطه زیان‌هایی برای هر دو طرف رابطه به وجود خواهد آورد که ترکش‌ها و عواقب بی توجهی مرد به زن را متوجه خود او نیز بکند. اگر زن یا مردی از خود صمیمیت عاطفی نشان ندهد، ابراز عشق نکند یا از گفتگوهای عمیق با همسرش اجتناب کند، این بی‌مهری و سردی نشانی از فقدان عشق میان آن‌ها دارد.

اختلال در رابطه جنسی

رابطه جنسی نقشی چشمگیر در رابطه زناشویی ایفا می‌کند. اختلال در این رابطه که از پایه‌های اصلی زندگی مشترک زن و مرد محسوب می‌شود هم می‌تواند نشانه‌های زنی که شوهرش را دوست ندارد بر ما عیان کند و هم مردی که زنش را دوست ندارد . وقتی زن و شوهر شخصی‌ترین حریم خود را توأم با ناامنی بدانند نه‌تنها در کیفیت رابطه جنسی آن‌ها اثرگذار خواهد بود بلکه همین اختلال در رابطه جنسی رابطه آن‌ها را دچار تهدیدهای بیشتری نیز خواهد کرد.

محبت جسمی یا عاطفی محدود، از جمله فقدان در آغوش گرفتن و بوسه و نوازش نشان دهنده کمبود عشق یا نزدیکی عاطفی میان زوجین است.

عدم احترام و حمایت

رفتار بی‌احترامی، مانند تحقیر، نادیده گرفتن نظرات یا نادیده گرفتن مرزها، از یک رابطه آشفته خبر می‌دهد. اگر مردی از رویاها، اهداف یا آرزوهای همسرش حمایت نکند و به رفاه او علاقه نشان ندهد، این کمبود عشق و مراقبت می‌تواند نشانه‌ای باشد از مردی که زنش را دوست ندارد یا حتی نشانه‌های مردی که طلاق میخواهد .

خیانت

درگیر شدن در روابط خارج از زناشویی یا داشتن الگوی خیانت نیز در مواردی نشانه آشکاری است از مردی که زنش را دوست ندارد. خیانت به درگیر شدن در رابطه‌ای عاشقانه یا جنسی، خارج از یک شراکت متعهد یا ازدواج اشاره دارد. خیانت نقض اعتماد میان طرفین است و پیامدهای عاطفی قابل توجهی به دنبال دارد.

خیانت اشکال مختلفی دارد، از جمله خیانت فیزیکی (درگیری جنسی) و خیانت عاطفی (ایجاد یک ارتباط عاطفی عمیق با فردی دیگر) و به دلایل مختلفی از جمله نارضایتی از رابطه، قطع ارتباط عاطفی، عدم ارتباط، برآورده نشدن نیازها، احساس ناامنی یا مشکلات روانی شخصی یا در جستجوی هیجان و تازگی رخ دهد. در مورد مردی که زنش را دوست ندارد نیز خیانت یکی از مهم‌ترین نشانه‌هاست.

انتقاد مداوم و بی‌مسئولیتی

انتقادهای مکرر، نیش زدن و نادیده گرفتن همسر پایه و اساس عشق را از بین می‌برد. اگر زن یا مردی به صورت غیر منصفانه‌ای از هم انتقاد کنند و مسئولیتی در رابطه نپذیرند و مسئولیت کارهای خود را نیز به گردن طرف مقابل بیندازند این می‌تواند از مهم‌ترین نشانه‌های زنی که شوهرش را دوست ندارد و مردی که زنش را دوست ندارد باشد.

جدایی و فقدان ارتباط

مردی که زنش را دوست ندارد از گذراندن وقت با همسرش اجتناب می‌کند، نسبت به زندگی او بی‌علاقگی نشان می‌دهد یا از فعالیت‌های مشترک با او اجتناب می‌کند و دیگران را بر همسرش اولویت می‌دهد و نیازهای عاطفی و جسمی او را نادیده می‌گیرد.  ارتباط ضعیف یا اجتناب از گفتگوهای معنادار در مورد احساسات، نیازها یا نگرانی‌ها نیز در برخی موارد نشان دهنده فقدان ارتباط عاطفی و عشق هستند.

لازم به یادآوری است که نشانه‌های مردی که همسرش را دوست دارد یا مردی که زنش را دوست ندارد عمومیت قطعی ندارند و  دلیل قطعی عدم عشق مرد به همسرش نیست. روابط زناشویی روابطی بسیار پیچیده هستند و به جز دو نفری که در این رابطه قرار دارند هیچکس نمی‌تواند فرمولی کلی برای روابط صادر کند.

منبع: قاب امروز

ارسال دیدگاه