سهام عدالت | سود سهام عدالت | جاماندگان سهام عدالت

واریز سود سهام عدالت بازهم عقب افتاد | حساب سهام عدالتی ها در خرداد ماه شارژ می شود؟

در ادامه جزئیات جدید از واریز سود سهام عدالت را بخوانید.

واریز سود سهام عدالت بازهم عقب افتاد | حساب سهام عدالتی ها در خرداد ماه شارژ می شود؟
| کد مطلب: ۵۹۹۱
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

درحالی که شمارش معکوس برای پایان خرداد آغاز شده، اما هنوز واریز سود مرحله سوم سهام عدالت در هاله‌ای از ابهام است.

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در اردیبهشت ماه در واکنش به تاخیر شرکت‌ها در واریز سود به حساب سمات اعلام کرد که ابتدای خرداد سود مرحله سوم سهام عدالت به حساب سهامداران واریز می‌شود.

وزیر اقتصاد در نخستین روز خردادماه و همزمان با تشییع پیکر ابراهیم رئیسی در یک برنامه تلویزیونی با تشریح اقدامات هیات دولت، بر عملیاتی شدن وعده‌ها تاکید کرد و گفت: سود مرحله سوم سهام عدالت بدون شک قبل از پایان دولت سیزدهم به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

درحالی که کمتر از ده روز به پایان خردادماه باقی مانده، هنوز هیچ کدام از شرکت‌هایی که باید سود سهام را به حساب سمات واریز می‌کردند به تعهد خود عمل نکرده‌اند و پرداخت سود مرحله سوم سهام عدالت همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

روز گذشته، ولی الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در تشریح آخرین جزئیات واریز مرحله سوم سود سهام عدالت گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده همچنان تعدادی از شرکت‌ها سود سهام عدالت را بصورت کامل پرداخت نکرده اند.فهرست و اطلاعات این شرکت‌ها را به کمیته تخلفات ارسال کردیم تا با آنها برخورد لازم صورت پذیرد.

پیشتر، رییس سازمان بورس و وزیر اقتصاد هم اعلام کرده بودند که در صورت خلف وعده‌ شرکت‌ها با آنها برخورد خواهد شد، اما با گذشت سه ماه شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که از نظر نقدینگی وضعیت مناسبی ندارند و به همین دلیل واریز سود انجام نشده است.

بسیاری از سهامداران تصور می‌کنند که تاخیر در واریز سود سهام عدالت دلایلی مانند حذف آنها از لیست سهامداران است.

بر اساس اعلام سپرده‌گذاری مرکزی، سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت به نشانی www.sahamedalat.ir در دسترس مردم قرار دارد تا از طریق آن به‌راحتی بتوانند به جزئیات و اطلاعات مربوط به سهام عدالت خود، از جمله مشاهده دارایی سهام عدالت، دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر این، افراد در صورت تمایل این امکان را دارند که با استفاده از سامانه سهام عدالت برای آزادسازی سهام عدالت خود اقدام کنند. از سال ۱۳۹۹ این امکان برای دارندگان سهام عدالت فراهم شد که سهام خود را بفروشند. بنابراین، در حال حاضر دارندگان این سهام هم امکان نگه‌داری سهام نزد خود را دارند و هم می‌توانند آن را بفروشند و واگذار کنند.

جهت دریافت استعلام سهام با کدملی تنها داشتن کد سجام کافی است. برای دسترسی به اطلاعات، کاربران بازار سرمایه باید وارد سایت سمات به آدرس www.csdiran.ir شوند. سپس به درگاه یکپارچه ذینفعان وارد شده و ثبت نام کنند. پس از تکمیل اطلاعات، کاربران با کدملی و رمزعبور می‌توانند وارد پنل کاربری خود شوند

چه کسانی مشمول دریافت سود سهام عدالت ۱۴۰۳ هستند؟

سود سهام عدالت در ابتدا تنها مختص اقشار ضعیف، جانبازان، ایثارگران و افراد تحت پوشش بهزیستی بود؛ اما با گذشت زمان و موفقیت این طرح، تصمیم گرفته شده که اقشار متوسط جامعه هم امکان مشاهده سهام عدالت و دریافت سود آن را داشته باشند.

جاماندگان سهام عدالت ۱۴۰۳

افرادی که مشمول دریافت سهام عدالت می‌شوند اما از ثبت‎نام آن جامانده‌اند، با عنوان جاماندگان سهام عدالت معرفی می‌شوند.

ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت ۱۴۰۳

متاسفانه در حال حاضر تاریخ مشخصی برای ثبت‌نام سهام عدالت جاماندگان،‌ اعلام نشده است؛ اما به محض تعیین زمان آن، می‌توانید به سامانه سجام مراجعه کرده و مراحل ثبت‌نام را طی کنید.

شرایط دریافت سود سهام عدالت ۱۴۰۳ چیست؟

تنها شرط ثبت‌نام سهام عدالت و دریافت سود آن این است که جزء دهک‌های پایین یا متوسط جامعه باشید؛ درصورتی‌که در دهک‌های درآمدی متوسط جامعه قرار داشته باشید می‌توانید از مزایای سهام عدالت ۱۴۰۳ بهره‌مند شوید.

سهام عدالت

برای اطلاع از دهک‌بندی درآمدی خود می‌توانید استعلام یارانه با کد ملی بگیرید؛ با کمک این روش می‌توانید از دهک‌بندی معیشتی خود و این که آیا مشمول دریافت سود سهام عدالت می‌شوید یا نه، مطلع شوید.

زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۳

در حال حاضر تاریخ دقیق و مشخصی برای واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۳ تعیین نشده است اما زمان حدودی آن اواخر خرداد ماه امسال اعلام شده است.

برای اطلاع از زمان واریز و مبلغ سود سهام عدالت می‌توانید از روش‌های آنلاین یا غیرحضوری مشاهده سهام عدالت کمک بگیرید.

بهترین روش برای استعلام سود سهام عدالت

بهترین نحوه استعلام واریز سود سهام عدالت، روشی است که به ساده‌ترین حالت و کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را به اطلاعات سهام عدالت و سود دریافتی‌تان برساند.

سامانه پیشخوان ۲۴، یک مجموعه ۲۴ ساعته از خدمات راهور، شهرداری و اجتماعی مانند مشاهده نسخه الکترونیک تامین اجتماعی است که امکان استعلام سود سهام عدالت ۱۴۰۳ را به سریع‌ترین شکل ممکن، فراهم می‌کند. برای اطلاع از سود سهام عدالت امسال از پیشخوان ۲۴، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۳ و شرایط آن

وارد سامانه پیشخوان ۲۴ شده و از قسمت دسته‌بندی سرویس‌ها و بخش خدمات اجتماعی، گزینه ارزش سهام عدالت را انتخاب کنید.

کد ملی خود را وارد کرده و دکمه«مشاهده ارزش سهام عدالت» را بزنید.

درصورتی‌که برای اولین بار وارد سامانه شده باشید، یک کد تایید به شماره‌ای که برای دریافت سود سهام عدالت ثبت کرده‌اید، ارسال می‌شود که باید آن را در کادر مربوطه وارد کرده و تایید کنید.

جزئیات سود سهام عدالت به‌طور کامل برای شما نمایش داده می‌شود.

آیا ممکن است سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز نشود؟

درصورتی‌که برای دریافت سهام عدالت ثبت‌نام کرده و مشمول دریافت سود سهام عدالت باشید، امکان ندارد که مبلغ سود به حسابتان واریز نشود. عدم واریز سود سهام عدالت در چنین شرایطی می‌تواند به یکی از دلایل زیر مرتبط باشد:

ثبت حساب بانکی مشترک به‌عنوان حساب واریز سود سهام عدالت

درج شماره شبای اشتباه در مراحل ثبت‌نام

بلند مدت بودن نوع حساب ثبت‌شده

نبود گردش مالی و راکد بودن حساب

داشتن حساب ارزی

زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۳ و شرایط آن

زودتر از بقیه از ارزش و سود سهام عدالتتان مطلع شوید!

با استفاده از خدمات پیشخوان ۲۴ می‌توانید در هر زمان و موقعیتی از جزئیات سهام عدالتتان مطلع شوید. اطلاعاتی که از این سامانه دریافت می‌کنید کاملا معتبر و رسمی هستند؛ پس نیازی به استعلام مجدد از سامانه سهام عدالت هم ندارید. پیشخوان ۲۴، علاوه‌بر خدمت سهام عدالت، خدمات دیگری مانند استعلام بیمه شخص ثالث، رهگیری مرسولات پستی و … را نیز ارائه می‌دهد که می‌توانید به‌صورت آنلاین و در چند مرحله ساده، به جزئیات آنها دست پیدا کنید.

آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟

سهام عدالت، سهامی است که از طرف دولت تعیین شده است و در حال حاضر امکان فروش آن به‌صورت شخصی وجود ندارد. شما فقط می‌توانید سود سهام عدالت خود را پس‌انداز کرده یا در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنید.

سود سهام عدالت ۱۴۰۳ کی واریز می‌شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی برای دریافت سود سهام عدالت امسال تعیین نشده است، اما طبق اخبار منتشرشده ممکن است تاریخ واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۳ اواخر خرداد ماه باشد.

نحوه واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۳ چگونه است؟

سود سهام عدالت ۱۴۰۳ هم مانند سال‌های قبل بر اساس سبد سهامی افراد تعیین شده و در تاریخ مقرر به حسابشان واریز خواهد شد.

منبع : اقتصادآنلاین |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین