یارانه جدید | واریز یارانه جدید

جاماندگان یارانه جدید بخوانند | برای دریافت یارانه جدید از این طریق اقدام کنید

در ادامه جزئیات نهایی از واریز یارانه جدید را بخوانید.

جاماندگان یارانه جدید بخوانند | برای دریافت یارانه جدید از این طریق اقدام کنید
| کد مطلب: ۵۹۴۱
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

طبق قوانین اعلام شده، این سازمان لازم است با همکاری وزارت تعاون، درمورد افرادی که یارانه جدید دریافت نمیکنند اقدام نماید.

قانون بودجه ۱۴۰۳ کل کشور اعلام شده است و مطابق این قانون، سازمان هدفمندی یارانه ها ملزم به تجدید نظر در برخی موارد شده است.

طبق قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کشور، سازمان هدفمندی یارانه ها مکلف شده است یارانه افرادی را که غیرمشمول حمایت دولت هستند، به موجب آیین نامه ای که ظرف یک ماه از لازم الاجرا شدن این قانون از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان برنامه و بودجه نوشته و به تصویب هیات وزیران رسیده است، حذف کند.

افزایش رقم یارانه جدید با این روش

در این طرح، مشمولان دریافت یارانه می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح کالابرگ الکترونیکی ، از یارانه یک ماه آینده خود در قالب خرید اعتباری نسبت به تهیه ۱۱ قلم کالای اساسی خانوار اقدام کنند.

از ۱۳ خرداد ماه ۱۴۰۲، خانوارهای تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد نیز با افزایش ۲۰ درصدی اعتبار خرید در طرح کالابرگ الکترونیکی مواجه و در صورتی که حداقل ۷۰ درصد یارانه خود را به صورت کالابرگ الکترونیکی از ۱۱ گروه کالایی خرید کنند، می‌توانند از ۲۰ درصد افزایش اعتبار برخوردار شوند. به عبارت دیگر، تا سقف چهار میلیون ریال خرید کنند.

برای ثبت نام و استعلام میزان و مانده اعتبار کالابرگ الکترونیکی، می‌توانید به سامانه shoma.sfara.ir مراجعه کنید یا از طریق شماره گیری کد ۵۰۰۱۴۶۳# اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید۳.

این طرح اختیاری است و مشمولان یارانه این اختیار را دارند که یارانه خود را در قالب کالابرگ الکترونیکی و خرید ۱۱ قلم گروه کالایی اختصاص دهند یا به صورت نقدی برداشت وجه نمایند. استفاده از طرح کالابرگ الکترونیکی فقط از فروشگاه‌هایی که به سامانه کاربردی متصل می‌باشند، امکان‌پذیر است.

چندی پیش خبری منتشر شد که اعلام می‌کرد امکان استفاده از کالابرگ الکترونیک برای یارانه‌بگیران در اپلیکیشن شما ، وجود دارد این اپلیکیشن دارای امکاناتی است که استفاده مشمولان از یارانه را آسان تر می کند .

در هفته های گذشته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تداوم اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در سال جاری خبر داد.

وی اعلام کرد که واریز کالابرگ تا ۱۰ ماه آینده ادامه پیدا خواهد کرد. این یارانه پیش از این هجدهم هر ماه واریز می شد؛ اما هنوز زمان دقیق واریز کالابرگ در خرداد ماه مشخص نشده است.

اما در این بین رونمایی از یک سامانه امکان استفاده از کالابرگ را ساده تر کرده است، شبکه ملی اعتبار که به اختصار “شما” نامیده می‌شود، بستر مدیریت و اختصاص اعتبارهای حمایتی بر اساس سیاست گذاری‌های رفاهی کلان دولت به صورت دقیق بر اساس هر کدملی است. در بستر شبکه ملی اعتبار (شما) هرفرد در هر کجای ایران که دارای کدملی جمهوری اسلامی ایران باشد به صورت دقیق و بدون انحراف از سیاست گذاری‌های رفاهی بهره‌مند خواهد شد.

یارانه جدیداخیرا” گزارشی منتشر شد که هموطنانی که مایلند یارانه خود را به صورت کالابرگ دریافت کنند، می‌توانند به سامانه شبکه ملی اعتبار (شما) مراجعه کنند. یکی از کاربردهای سامانه شما یارانه shoma.sfara.ir (شما) شبکه ملی اعتبار این است که افراد می توانند یک ماه زودتر، یارانه ی ماه بعد خود را خرج کنند. تضمین قیمت کالاهای طرح برای اعضای شبکه ملی اعتبار از مزایای این طرح است. برای این کار لازم است، اپلیکیشن خرید اعتباری شما را دانلود کنید.

با نصب اپلیکیشن شما، می توانید فروشگاه های عضو شبکه ملی اعتباری را پیدا کنید و از آن فروشگاه ها به صورت اعتباری خرید کنید.

خدمات سامانه شما shoma.sfara.ir

اگر سرپرست خانواده هستید، میتوانید اعتبار مانده یارانه خودتان را در «اپلیکیشن شما» ببینید.

با نصب اپلیکیشن شما می توانید پای حساب یارانه ماه بعد خودتان، از فروشگاه های منتخب خرید اعتباری کنید.

با خرید در شبکه ملی اعتبار، قیمت کالاهای طرح در ماه های آتی نیز برای شما ثابت خواهد ماند. در صورت افزایش قیمت هر کالا، سهم پرداختی شما ثابت خواهد ماند.

در این سامانه چند ده هزار فروشگاه زنجیره‌ای و غیرزنجیره‌ای در استان‌های مختلف عملیاتی شده تا مردم بتواند نیازهای خود را در قالب ۱۱ کالای اساسی اعلام شده، تامین کنند.

استعلام مانده اعتبار یارانه از طریق برنامه شما و کد دستوری

برای واریز اعتبار پیامک ارسال نمی شود.جهت استعالم از دوطریق روش زیر

۱.از طریق شماره گیری کد دستوری #۲۸*۷۸۸*

۲ .با استفاده از برنامه کاربردی “شما” (فارا) که می‌توانید از طریق برنامه های بازار یا مایکت یا مراجعه به سایت شما به آدرس shoma.sfara.ir آن را نصب کنید. گوشی های دارای سیستم عامل IOS باید یه صورت مستقیم از سایت شما به آدرس shoma.sfara.ir دانلود کنند.

منبع : بانک اول |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین