قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلا ۱۸ عیار

بازار قیمت طلا آرام گرفت | قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز گرمی چند؟

آخرین اخبار بازار قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

بازار قیمت طلا آرام گرفت | قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز گرمی چند؟
| کد مطلب: ۵۸۹۱
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا و سکه در هفته نیمه‌تعطیل اخیر روند نسبتاً آرامی را پشت سر گذاشت. این هفته بازدهی طلا منفی و بازدهی سکه مثبت شد. تحلیلگران بازارهای مالی فضای حرکتی بازار طلا را برای هفته پیش رو، همچنان محدود می‌دانند.

قیمت طلا و سکه در هفته دوم خرداد با وجود تحرکات محدود قیمت، بازدهی متوازنی نداشت. این هفته بازدهی طلا منفی و سکه مثبت شد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

معامله‌گران با توجه به نوسانات حرکتی محدود قیمت در بازار طلا این بازار را رکودی می‌دانند و معتقدند در هفته سوم خرداد نیز قیمت‌ها تغییر چندانی پیدا نخواهند کرد. با وجود اینکه در زمان بسته بودن بازارها اونس جهانی طلا افزایش چشمگیری یافت و به 2375 دلار هم رسید اما در نهایت کاهشی شد و به محدوده 2330 دلاری بازگشت.

بر همین اساس نمی‌توان اونس جهانی طلا را برای بازگشایی بازار طلا و سکه در هفته پیش رو اهرمی افزایشی تلقی کرد. کارشناسان اقتصادی در پیش بینی قیمت طلا و سکه برای روزهای آینده، به متغیرهای سیاسی وزن بیشتری می‌دهند و بر همین اساس، روند قیمت در بازارهای مالی را تا انتخابات پیش رو، با نوسانات محدود پیش‌بینی می‌کنند.

اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش روی رقم 2333 دلاری ایستاده و روندی نزولی دارد. قیمت اونس جهانی نقره با کاهش 3.11 درصدی، روی رقم 30 دلار و 34 سنتی در حال معامله است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی روز پنجشنبه روی رقم ۵۹ هزار و ۱۰ تومانی معامله شد و افزایش دو هزار و ۳۳۰ تومانی داشت.

قیمت سکه امامی روز پنجشنبه ۱۷ خرداد با رشد ۲۰۶ هزار تومانی روی رقم ۴۰ میلیون و ۹۰۹ هزار تومانی قرار گرفت. سکه‌ بهار با رشد ۶۵ هزار تومانی با رقم ۳۷ میلیون و ۷۹۰ هزار تومانی بسته شد.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه، ربع‌سکه و سکه گرمی روز پنجشنبه ۱۰۰ هزار تومان گران شد. نیم‌سکه روی قیمت ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی و ربع‌سکه با رقم ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی معامله شد. سکه گرمی نیز با رشد ۱۰۰ هزار تومانی به کانال هفت میلیونی ورود کرد.

قیمت طلا در آخرین روز معاملاتی هفته افزایش محدودی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۳۸ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۸۷ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۱ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۷۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۲۵ هزار تومانی بسته شد.

حباب سکه روز پنجشنبه در تمام قطعات افزایش داشت. حباب سکه امامی ۱۱۳ هزار تومان، سکه بهار ۴۵ هزار تومان، نیم‌سکه ۶۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۸۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین