قیمت گوشت | قیمت گوشت در بازار امروز

قیمت گوشت صدر نشین شد | قیمت گوشت گوساله و گوسفندی کیلویی چند؟

آخرین اخبار بازار قیمت گوشت را با ما دنبال کنید.

قیمت گوشت صدر نشین شد | قیمت گوشت گوساله و گوسفندی کیلویی چند؟
| کد مطلب: ۵۷۷۰
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

طبق داده های مرکز آمار ایران قیمت گوشت گوسفندی با جهشی ۴.۵ درصدی صدرنشین گرانی در اردیبهشت ماه شد. مرغ ماشینی با افت ۳.۸ درصدی تنها طعم شیرین سفره‌های مردم بود.

مرکز آمار ایران تازه‌ترین آمار تغییرات قیمتی اقلام خوراکی در اردیبهشت ۱۴۰۳ را منتشر کرد. در این میان گوشت گوسفند با افزایش ۴.۵ درصدی رکورددار گرانی در گروه گوشت قرمز بود. گوشت گاو و گوساله نیز ۱.۳ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. در مقابل مرغ ماشینی با ۳.۸ درصد کاهش قیمت، تنها نوید خوش سفره‌های مردم در ماه گذشته بود.

تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور بشرح زیر است:

در این گروه، اقلام " رشته آش " با ۱۵.۰ درصد و" برنج ایرانی درجه یک " با ۳.۵ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

قیمت گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به اقلام " گوشت گوسفند" با ۴.۵ درصد و " گوشت گاو و گوساله" با ۱.۳ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به "مرغ ماشینی" با ۳.۸- درصد  می‌­باشد.

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "شیر خشک" با ۳.۱ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " تخم مرغ ماشینی " با ۵.۴- درصد  می­‌باشد.

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " لیمو ترش " با ۱۱.۷ درصد، " پرتقال" با ۸.۳ درصد می‌­باشد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به "هندوانه" با ۲۱.۹- درصد می‌­باشد.

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به"گوجه فرنگی" با ۱۴.۷ درصد، "سیب زمینی" با ۱۳.۶ درصد و " هویج فرنگی " با ۱۲.۱ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " خیار " با ۷.۷- درصد و "بادمجان" با ۵.۳- درصد می­‌باشد.

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به" چای خارجی بسته‌ای " با ۵.۱ درصد، "قند" با ۵.۰ درصد و"شکر" با ۳.۷ درصد می­‌باشد.

در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، از ۵۳ قلم خوراکی منتخب در نقاط شهری، تعداد ۲۲ قلم، درصد تغییر سالانه بالاتر از نرخ تورم نقطه‌ای نقاط شهری کشور (۳۱.۶ درصد) داشته‌اند.

منبع : نبض بازار |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین