قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلا ۱۸ عیار

قیمت طلا با سر زمین خورد | قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز گرمی چند؟

قیمت طلا در بازار امروز 13 خرداد 1403 اعلام شد.

قیمت طلا با سر زمین خورد | قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز گرمی چند؟
| کد مطلب: ۵۷۵۷
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا و سکه در شروع به کار بازارها در نخستین روز هفته برخلاف روند رنج دلار، کاهشی شد. بازار طلا با افت ارزش اونس جهانی طلا همراه شد. معامله‌گران نوسانات کاهشی این بازار را محدود می‌دانند، اما معتقدند روند رفت و برگشتی قیمت در بازار طلا فعالان را در لاک احتیاطی قرار داده است.

قیمت طلا و سکه در اولین روز از هفته دوم خرداد با کاهش قیمت اونس جهانی طلا همراه شد و در روند نزولی قرار گرفت. تلرانس کاهش قیمت در بازار طلا در محدوده ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی بود.

معامله‌گران، ریز‌ش‌های بازار طلا را کوچک‌تر از افزایش قیمت می‌دانند. آنها معتقدند این بازار در روند رفت و برگشتی گرفتار شده و همین موضوع هرگونه پیش‌بینی را برای قیمت طلا و سکه سخت کرده است. تحلیلگران بازارهای مالی می‌گویند هر رویدادی در دنیا به خصوص در حوزه سیاست می‌تواند بر قیمت طلا اثرگذار باشد. به نظر آنها موضوع مجرم شناخته شدن ترامپ بر کاهش قیمت طلای جهانی اثر چشمگیری گذاشت و بازار داخلی طلا را با خود همراه کرد.

اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش به دلیل تعطیلی پایان هفته در بازارهای جهانی روی رقم ۲۳۲۷ دلاری و قیمت نقره روی رقم ۳۰ دلار و ۴۳ سنتی ثابت است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی روز شنبه با رقم ۵۷ هزار و ۴۷۰ تومانی معامله شد و کاهش بیش از دو هزار تومانی داشت.

قیمت سکه امامی شنبه ۱۲ خرداد با کاهش ۲۱۵ هزار تومانی روی رقم ۴۰ میلیون و ۴۸۹ هزار تومانی بسته شد. سکه‌ بهار با کاهش ۱۷۵ هزار تومانی روی رقم ۳۷ میلیون و ۳۳۰ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌ و ربع‌سکه هر یک ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد و به‌ترتیب روی قیمت‌های ۲۳ میلیون تومانی و ۱۵ میلیون تومانی معامله شد. سکه گرمی بدون تغییر و با قیمت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی به کار خود پایان داد.

قیمت طلا روز شنبه کاهشی است. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۴۴۴ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افت ۳۵ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۳۴ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۲۷۹ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روز شنبه روند متوازنی نداشت. حباب سکه امامی ۹۲ هزار تومان، سکه بهار ۱۱۱ هزار تومان و سکه گرمی ۳۵ هزار تومان افزایش پیدا کرد. حباب نیم‌سکه ۵۵ هزار تومان و ربع‌سکه ۱۲۷ هزار تومان کاهشی شد.

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین