قیمت طلا | افزایش قیمت طلا

سقوط آزاد قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا 18 عیار امروز گرمی چند؟

قیمت طلا در بازار امروز 28 اردیبهشت 1403 اعلام شد.

سقوط آزاد قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا 18 عیار امروز گرمی چند؟
| کد مطلب: ۵۳۸۱
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا در آخرین روز هفته ایران با کاهش قیمت همراه است و در بازار جهانی نیز امروز در مقایسه با روز قبل کاهش را شاهد هستیم.

نوسانات قیمت طلا در هفته گذشته را شاهد بودیم. قیمت ها در کنار روند به شدت صعودی اندکی کاهش را نیز تجربه کردند. در ادامه همراه ما باشید تا نگاهی به بازار طلا و سکه در هفته گذشته داشته باشیم. 

جدول قیمت طلا

قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۲,۳۷۷ -۱۱.۰۰ -۰.۴۶ 07:38

۲,۳۸۸ ۴.۰۰ ۰.۱۶ روز قبل

۲,۳۸۴ ۴۰ ۱.۶۷

۲ روز پیش

گزارش‌ها نشان می‌دهد که بازار طلا از ثبات قیمتی برخوردار بوده و در محدوده ۲،۳۵۶ دلار قرار گرفته است.

بررسی‌ها حاکی از آن است که اونس طلا در طول یک هفته گذشته ۵۱ دلار افزایش قیمت را تجربه کرده و این در حالی است که عملکرد اونس طلا در طول یک ماه گذشته، کاهش ۲۳ دلاری قیمت‌هاست.

براساس گزارش رویترز، تمرکز بازارها روی داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده خواهد بود. قیمت‌های تولیدکننده ایالات‌متحده در ماه آوریل بیش از حد انتظار افزایش یافت و در میان افزایش شدید هزینه‌های خدمات و کالاها، نشان داد که تورم در اوایل سه‌ماهه دوم همچنان بالا بوده است.

در همین حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که انتظار دارد تورم آمریکا تا سال ۲۰۲۴ مانند سال گذشته به کاهش خود ادامه دهد و اشاره کرد که بعید است فدرال رزرو مجبور به افزایش مجدد نرخ بهره شود.

لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند گفت که برای فدرال رزرو مناسب بود که نرخ بهره را ثابت نگه دارد زیرا منتظر شواهدی مبنی بر کاهش بیشتر فشارهای قیمتی است. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

حمیدرضا دهقانی‌نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز،  درباره برگزاری جلسه مشترک با اعضای صنف طلا و جواهر اظهار داشت که با توجه به تاکید رئیس جمهور برای رفع مشکل، خوشبختانه توافقاتی حاصل شد که قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به درستی اجرا شود.

وی افزود: همچنین بخش زیادی از ابهامات فعالان صنف طلا در این جلسه برطرف شده و قرار بر این شد که اطلاعات در سامانه جامع تجارت ثبت شود.

این مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در طی توافق صورت گرفته، فعالان صنف طلا و جواهر، اطلاعات خرید، فروش و حمل را در سامانه ثبت می‌کنند.

وی افزود: در این مرحله یک دوره شش ماهه برای ثبت اطلاعات تعیین شده است. اگر 51 درصد از اعضای صنف نسبت به ثبت اطلاعات در سامانه اقدامات لازم را انجام دهند، از ثبت موجودی طلای خود معاف می‌شوند.

دهقانی‌نیا در ادامه گفت: پس از گذشت شش ماه، ما با توجه به اطلاعات موجود در سامانه جامع تجارت، عملکرد اعضای صنف در سامانه را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد که در صورت ثبت اطلاعات می‌توانند همچنان از معافیت عدم ثبت موجودی استفاده کنند.

وی افزود: سند توافقنامه توسط اعضای صنف امضا شده و تاییده آن نیز توسط نمایندگان استانی گرفته شده است و به طور کلی می‌توان گفت که نتایج جلسه قابل قبول بوده است. چرا که نه تنها فرآیند ثبت اطلاعات آغاز خواهد شد بلکه شفافیت مورد نظر نیز تحقق خواهد یافت.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان با تشریح شرایط معافیت در نظرگرفته شده برای عدم ثبت موجودی اولیه گفت: باید به این مسئله اشاره کرد که معافیت ثبت موجودی و تولید مرتبط به تولیدکنندگان مصنوعات می‌شود، اما فعالان تولید‌کننده شمش طلا هنوز مکلف به ثبت تولیدات خود خواهند بود.

وی تصریح کرد: تولیدکننده طلا از معدن و تولید کننده شمش طلا باید نسبت به ثبت موجودی در سامانه جامع تجارت اقدام نمایند. واردکننده و صادرکننده کالا‌های مشمول هم باید نسبت به ثبت موجودی در سامانه جامع تجارت اقدام کنند.

در جلسه اخیر هیات دولت، سید احسان خاندوزی اظهار داشت که یکی از چهار محور مطالبات رئیس جمهور در طی بازدید نظارت ستادی از وزارت امور اقتصادی و دارایی، موضوع سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی بود. او افزود که با تلاش‌های بی‌وقفه، موفق شدیم در پایان سال ۱۴۰۲ این سامانه را به طور کامل به مرحله اجرا برسانیم.

منبع : گسترش نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین