مستمری مددجویان | واریز مستمری مددجویان

خبر جدید دولت درباره واریز مستمری مددجویان | زمان واریز مستمری مددجویان عقب افتاد؟

جزئیات افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد اعلام شد .

خبر جدید دولت درباره واریز مستمری مددجویان | زمان واریز مستمری مددجویان عقب افتاد؟
| کد مطلب: ۵۲۶۷
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

تاریخ واریز مستمری مددجویان بهزیستی بانک رفاه اعلام شد.

در حالی که بیستم اردیبهشت ماه مستمری مددجویان کمیته امداد پرداخت شد برای دومین ماه متوالی مددجویان بهزیستی مستمری خود را دریافت نکردند.

احتمال می رود که مددجویان مستمری خود را در ۲۵ این ماه همراه با یارانه نقدی دریافت کنند.

در ماه گذشته برخی از مددجویان مستمری خود را ۲۵ و برخی دیگر در ۳۰ ماه دریافت کردند.

متوسط پرداختی ماهانه به مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی از ۶۱۷ هزار تومان به ۱۶۹۰ هزار تومان افزایش یافته است.

داود منظور در فضای مجازی در ادامه تشریح ویژگی‌های ممتاز قانون بودجه ۱۴۰۳، نوشت: اعتبارات رفاه و تامین اجتماعی از ۱۳۱ هزار میلیارد تومان (همت) در سال ۱۳۹۹ به ۶۳۰ همت در سال ۱۴۰۳ افزایش یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: در این مدت، متوسط پرداختی ماهانه به مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی از ۶۱۷ هزار تومان به ۱۶۹۰ هزار تومان افزایش یافته است.

تعداد مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی از ۳.۲ میلیون خانوار به ۳.۹ میلیون خانوار افزایش یافته است.

۱۷۲۸ میلیارد تومان برای کمک به تغذیه کودکان دچار سوء تغذیه

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: همچنین، در دولت سیزدهم برای کمک به تغذیه کودکان دچار سوء تغذیه، مبلغ ۸۴۰ میلیارد تومان در بودجه سال ۱۴۰۲ و مبلغ ۱۷۲۸ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۳ پیش‌بینی شده است.

منظور پیش از این نیز خبر داده بود که اعتبار مورد نیاز برای پرداخت فوق‌العاده خاص کارکنان خدوم نظام سلامت با رقم ۱۰ هزار میلیارد تومان در بودجه امسال به تصویب رسید.

نگهداشت کادر درمان و ارتقاء نظام سلامت یکی از مقوم های کلیدی سرمایه اجتماعی و از جمله اولویت‌های اصلی دولت است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال ۱۴۰۳ خبر داد.

در نشست علنی روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت، مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون تلفیق در مورد بخش دوم جداول لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور در دستور کار صحن علنی قرار گرفت و نمایندگان با جدول شماره ۱۴ هدفمندی موافقت کردند.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در مورد جدول ۱۴ بیان داشت: این جدول مربوط به هدفمندی یارانه هاست همان مبلغ ۷۵۸ همت که دولت در این جدول در نظر گرفته بود از سوی کمیسیون تلفیق و صحن علنی مصوب و در این جدول ۳۱۵ همت برای یارانه نقدی و معیشتی در نظر گرفته شد.

جزئیات جدید از افزایش مستمری مددجویان

وی ادامه داد: کاری که مجلس انجام داد این است که در لایحه بودجه ۱۴۰۳، ۱۰ درصد به مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی اضافه کرد. این رقم در لایحه ۲۰ درصد بود که اکنون با مصوبه مجلس به ۳۰ درصد رسیده است.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جدول ۴۲ همت برای کمیته امداد، ۳ همت برای بهزیستی و ۱۴۳ همت یارانه نان و ۷۴ همت برای یارانه دارو و شیرخشک در نظر گرفته شده است.

زارع اضافه کرد: در این جدول برخی موارد هزینه سرمایه گذاری در شرکت ملی نفت و پخش و پالایش و گاز مصوب شد و مبالغی که دولت برای واردات بنزین نیاز داشت هم درکمیسیون تلفیق و صحن علنی تصویب شد.

عبدالعلی رحیمی مظفری در مخالفت با این بخش از لایحه بودجه بیان داشت: با این رقم‌هایی که در این جدول دیده شده گازرسانی تعطیل خواهد شد وقتی نتوانیم در زیر ساخت‌های نفت سرمایه گذاری کنیم تولیدی نداریم.

وی افزود: دلیل مخالفت من با این جدول این است که توسعه نفت تعطیل می‌شود.

حمیدرضا حاجی بابایی رییس کمیسیون تلفیق بودجه در مورد جدول ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفت: به دلیل اینکه توازن به هم نخورد تغییراتی در این جدول ایجاد نکردیم با همین کیفیت کار را به دولت سپردیم که دولت خود بتواند هدفمندی یارانه‌ها را اجرا کند.

داوود منظور رییس سازمان برنامه و بودجه در مورد این جدول گفت: در این موضوع سعی کردیم با توجه به مقدوراتی که در وصول منابع داریم به گونه‌ای تنظیم شود که همه اهداف هدفمندی محقق شود.

وی با بیان اینکه این جدول نیاز به اصلاح و بازنگری دارد، گفت: ما پیش بینی کردیم که اعتبارات مربوط به کالا برگ که از محل سایر درآمدهای داخلی وزارت نفت تامین شود و عمدتا محصولات جانبی است، این عنوان در کمیسیون به "صرفه جویی انرژی" تغییر کرده است چراکه صرفه جویی انرژی تبدیل به درآمد نمی‌شود و قابل انداره گیری نیست که ما بتوانیم منابع را ماهیانه وصول کنیم و این عنوان قابل اجرا نیست از این رو پیشنهاد می‌شود عنوان دولت لحاظ شود.

وی افزود: برای کالابرگ ردیف جداگانه پیشنهاد کردیم و برای این موضوع دو ردیف آورده شده که باید پرداخت نقدی معیشتی و کالا برگ را از هم تفکیک کنیم و با این ملاحظه با این جدول موافق هستیم.

منبع : نبض بازار |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  دیدگاه‌ها ۲

  • محمدمحمدی البالتا ارسالی در

   بنده حقیر چندساله مریضی قلبی شدید دارم دو سال بود معیشتی میگرفتم ماه خود به خود رفته لیست سیاه چرا هم دهک یک هستم هم مریض هستم چهارتا فرزند دا م مستجر هستم ماهی سه میلیون کرایه میدم چرا معیشتی من را قط کردن که سنش کمه کار افتاده کامل هستم لطفن رسیدگی شود

  • ناشناس ارسالی در

   چرا به درد مردم رسیدگی نمیشه طرف ساختمان دارد ماشین دارد اما از معیشتی استفاده می‌کند من نه بیمه دارم نه خونه دارم نه شاغل هستم نه ماشین دا رم‌ معیشتی من را واریز نکردن چرا چرا چرا دهک یک هم هستم کجا این کار اسلام ناب هست کجایه این کار مسلمانی هست درست کار کردن هست چرا خیانت میکنید به بیت‌المال هم رحم نمی‌کنید خدا از شما نگذرد چرا چرا چرا بعضی از خانوادها نون شب ندارن خیانت نکنید به مردم بخاطر مردم نشستی پشت اون صندلی نون حلال ببر واسه بچه هات

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین