قیمت تخم مرغ

خبر فوری درباره قیمت تخم مرغ در بازار امروز | هر کیلو تخم مرغ چند است؟

قیمت تخم مرغ در تاریخ 22 اردیبهشت 1403 اعلام شد.

خبر فوری درباره قیمت تخم مرغ در بازار امروز | هر کیلو تخم مرغ چند است؟
| کد مطلب: ۵۲۴۴
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

رئیس هیات مدیره مرغ تخم‌گذار اعلام کرد که در سال گذشته، با وجود افزایش هزینه‌های تولید، تغییری در قیمت تخم مرغ اعمال نشده است. او بیان کرد که برای جلوگیری از وقوع ضرر و زیان در این صنعت، اصلاح قیمت تخم مرغ ضروری است.

حمید کاشانی اعلام کرد که در پاسخ به سؤالی درباره زمان اصلاح قیمت تخم‌مرغ، درخواست اصلاح قیمت تخم‌مرغ را به معاونت مربوطه در وزارت جهاد کشاورزی ارسال کرده‌اند. او توضیح داد که قیمت تخم‌مرغ در حال حاضر بر اساس دو سال پیش تعیین شده است و بنابراین نیاز به اصلاح قیمت وجود دارد.

وی افزود: سال گذشته هیچ تغییری در قیمت تخم‌مرغ نداشتیم با وجود اینکه هزینه‌های کارگری و کرایه‌ها چندین بار افزایش یافت، ریزمغذی‌ها و مکمل‌ها ۳ برابر  و قیمت نهاده‌ها از جمله جوجه افزایشی شد.  یعنی با وجود این افزایش قیمت به وعده خود در تامین تخم‌مرغ به میزان کافی و با قیمت ثابت عمل کردیم.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن تصریح کرد: قرار بود تا عید فطر قیمت‌ها اصلاح شود ولی تاکنون این مهم محقق نشده است.

وی با بیان اینکه قیمت مصوب هرکیلو تخم‌مرغ ۴۷هزارو۳۰۰ تومان درب واحدهای تولیدی و برای مصرف کننده ۵۷ هزارتومان است، اظهار کرد: قیمت پیشنهادی اتحادیه برای هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری ۶۵هزارتومان  و در میادین ۷۸هزارتومان است.

 امروز قیمت گوشت قرمز در بازار تغییری نداشت اما قیمت گوشت مرغ و دام کشتار بالا رفت و هر کیلو شترمرغ هم ۳۵۱  هزار تومان خرید و فروش شد.

کاشانی همچنین اضافه کرد:در ماه گذشته به دلیل مقرون به صرفه نبودن تولید حدود ۱۱ میلیون کشتار انجام شد و گله‌ها نیز حذف شدند. بنابراین اصلاح قیمت ضروری است. ما معتقدیم که قیمت تخم‌مرغ باید متعادل باشد و موافق کاهش یا افزایش نیستیم. ۶۰ درصد واحدهای ما خرده مالکی هستند و نباید این واحدها از بین بروند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن در ادامه گفت: قیمت ۴۷هزارو۳۰۰ تومان مورد تایید اتحادیه نیست و با دستور وزیر جهادکشاورزی و همراهی اتحادیه این قیمت تنها تا پایان عید فطر معتبر بود.

وی در پایان گفت: حدود یک هفته‌ می شود که برای جلوگیری از ضرر و زیان، خودمان تخم مرغ را با قیمت‌های بالاتر خریداری و ذخیره کردیم تا قیمت‌ها متعادل شود و گله‌ها حذف نشوند. در حقیقت با خرید بالاتر قصد داریم از خسارت به صنعت جلوگیری کنیم.

قیمت تخم مرغ بسته بندی

نام محصول وزن قیمت / تومان

تخم مرغ ۳۰ عددی ۸۹٫۹۰۰

تخم مرغ محلی تک زرده مارجان ۵ عددی ۴۵٫۰۰۰

تخم مرغ سیمرغ ۱۵ عددی ۱۲۶٫۰۰۰

تخم‌مرغ ممتاز سیمرغ ۹ عددی ۴۴٫۷۵۰

تخم‌مرغ تازه پروتانا ۲۰ عددی ۹۱٫۶۰۰

تخم‌مرغ ممتاز سیمرغ ۲۴ عددی ۱۱۹٫۴۰۰

 

منبع : گسترش نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین