قیمت دلار | قیمت دلار امروز

سقوط آزاد قیمت دلار در بازار امروز | پیش بینی قیمت دلار در سه روز آینده

قیمت دلار در بازار امروز 22 اردیبهشت اعلام شد.

سقوط آزاد قیمت دلار در بازار امروز | پیش بینی قیمت دلار در سه روز آینده
| کد مطلب: ۵۲۲۳
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت دلار در هفته سوم اردیبهشت با بازدهی منفی و کاهش محدود به کار خود پایان داد. قیمت این اسکناس طی هفته جاری در روند رنج قرار داشت. تحلیلگران اقتصادی روزهای پایانی اردیبهشت را فرصت مناسبی برای ورود به بازار توصیف و پیش‌بینی می‌کنند دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی بازگردد.

قیمت دلار در هفته اخیر با بازدهی منفی و کاهش ۲۵۰ تومانی بسته شد. دلار در پنج روز معاملاتی هفته اخیر در روندی رنج قرار داشت و در کف کریدور ششم معامله شد. اسکناس آمریکایی روز پنج‌شنبه در پله سوم کانال اول کریدور ششم بسته شد.

توجه معامله‌گران در این هفته به سفر گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران و دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، و علی باقری، معاون سیاسی او، جلب شد. برخی فعالان بازار ارز با خوش‌بینی نسبت به شروع مذاکرات درباره کاهش تحریم‌ها دست از معامله کشیدند. کارشناسان اقتصادی معتقدند سیاست‌گذار پولی از این سفر سیاسی برای مهار قیمت دلار بهره کافی گرفت و با تزریق اخبار مثبت توانست دلار را در محدوده‌ای مشخص فریز کند.

کارشناسان اقتصادی با تاکید بر اینکه دلار در هفته‌های گذشته نتوانست سطح ۶۳ هزار تومانی را حفظ کند و وارد فاز اصلاحی شد، می‌گویند عملکرد بازارساز حاکی از دست پر بودن آن است؛ بنابراین احتمال برگشت قیمت اسکناس دلار به محدوده ۵۸ هزار تا ۶۰ هزار تومان در هفته‌ پایان اردیبهشت بالاست. آن‌ها معتقدند مرزنشینی قیمت دلار در کریدور پنجم و ششم به احتمال زیاد تا اواسط تیر ادامه داشته باشد.

توصیه تحلیلگران بازارهای مالی به خریداران ارز ورود پلکانی به بازار است. آنها احتمال برگشت قیمت دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی را هرچند موقت می‌دانند، اما آن را ناحیه جذابی برای سرمایه‌گذاری توصیف می‌کنند.

قیمت درهم روز پنج‌شنبه با رقم ۱۶ هزار و ۶۲۰ تومان معامله شد. تتر روی رقم ۶۱ هزار و ۲۵۰ تومانی ایستاد و با قیمت دلار برابر شد.

قیمت پوند انگلیس  با ۷۶ هزار و ۵۷۰ تومان بسته شد. یورو روی رقم ۶۵ هزار و ۹۸۰ تومانی معامله شد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز پنجشنبه تغییر قیمت  نداشت. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۷۸۳ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۸۱۴ تومان عرضه شد.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین