قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلا ۱۸ عیار

پیش بینی قیمت طلا در آخر هفته | قیمت طلا افزایش می یابد؟

پیش بینی قیمت طلا در آخر هفته را با ما دنبال کنید.

پیش بینی قیمت طلا در آخر هفته | قیمت طلا افزایش می یابد؟
| کد مطلب: ۴۹۸۷
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا و سکه روز سه شنبه در تمام قطعات و وزن‌ها با افزایش بازگشایی شد. روند صعودی قیمت‌ها در حالی رخ داد که بازار طلا در پایتخت و برخی شهرهای مهم نظیر تبریز تعطیل بود و اونس جهانی کاهش قابل توجهی داشت. معامله‌گران محدود شدن عرضه طلا و سکه را دلیل رشد قیمت در این بازار می‌دانند.

قیمت طلا و سکه  سه شنبه 11 اردیبهشت برای دومین روز متوالی افزایشی شد. بازار طلای تهران در پی اعتراض این صنف به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت به صورت نیمه‌تعطیل درآمده است.

بازار طلا در حالی در کش‌وقوس اعتراض به ثبت اطلاعات طلافروشان در سامانه تجارت در روند صعودی قرار گرفت که سطح خرید و فروش‌ها به حداقل رسیده است. به گفته نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، فعالان صنفی به اجرایی شدن مجدد سامانه جامع تجارت و بی‌تفاوتی به درخواست‌هایی که صنف طلا درباره ایجاد اصلاحات در مساله مذکور داشته‌اند اعتراض دارند، زیرا بعد از گذشت سه ماه هیچ تغییری حاصل نشده است.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش، طلای جهانی با رقم ۲۳۰۶ دلاری در حال معامله است و کاهش بیش از ۳۰ دلاری دارد. اونس جهانی نقره نیز روی قیمت ۲۶ دلار و ۶۰ سنتی ایستاده است. هر گرم نقره ۹۹۹ با رقم ۵۴ هزار و ۵۱۰ تومانی معامله شد و نسبت به روز گذشته کاهش ۵۰۰ تومانی پیدا کرده است.

قیمت سکه امامی روز سه‌ شنبه ۱۱ اردیبهشت با رشد ۹۰۵ هزار تومانی، به کانال ۴۲ میلیونی صعود کرد و روی رقم ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه‌ بهار با افزایش ۸۳۰ هزار تومانی با رقم ۳۸ میلیون و ۴۹۰ هزار تومانی بسته شد.

گفتنی است قیمت نیم‌‌سکه با رشد ۸۰۰ هزار تومانی به کانال ۲۴ میلیونی صعود کرد و با رقم ۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی معامله شد. قیمت ربع‌سکه ۷۰۰ هزار تومان گران شد و با رقم ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بسته شد.  قیمت سکه گرمی روز سه شنبه ۱۰۰ هزار تومان بالا رفت و با قیمت ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا در چهارمین روز معاملاتی هفته افزایش پیدا کرد اما این رشد قیمت به اندازه بازار سکه نبود. هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۵۷ هزار تومان افزایش داشت و با قیمت ۱۵ میلیون و ۲۱۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومانی روی رقم سه میلیون و ۵۱۲ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۴۶۶ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روز سه‌ شنبه در تمام قطعات افزایش پیدا کرد. حباب سکه امامی یک میلیون تومان، سکه بهار ۸۷۱ هزار تومان،  نیم‌سکه ۸۳۸ هزار تومان،‌ ربع‌سکه ۷۱۹ هزار تومان و سکه گرمی ۱۱۰ هزار تومان افزایش داشت.

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین