مستمری مددجویان | واریز مستمری مددجویان

توجه ؛واریز مستمری مددجویان آغاز شد | افزایش 30 درصدی مستمری مددجویان از این ماه + جدول

در ادامه جزئیات جدید از واریز مستمری مددجویان را بخوانید.

توجه ؛واریز مستمری مددجویان آغاز شد | افزایش 30 درصدی مستمری مددجویان از این ماه + جدول
| کد مطلب: ۴۹۸۰
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

جدول واریز مستمری مددجویان بهزیستی در بانک رفاه منتشر شد.

تاریخ واریز مستمری بهزیستی بانک رفاه در اردیبهشت ۱۴۰۳ مشخص شد.

براساس جدول زمانبندی پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی بانک رفاه در اردیبهشت ۱۴۰۳، در تاریخ بیستم اردیبهشت مددجویان مستمری خود را دریافت خواهند کرد.

جدول زمانبندی پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی بانک رفاه به شرح زیر است:

مستمری مددجویان

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور توضیحاتی درباره پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی ارائه داد.

علیرضا انجلاسی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور درباره مستمری مددجویان بهزیستی توضیحاتی ارائه داد و گفت: مستمری امسال مددجویان به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است و هر نفرماهیانه حدودا یک میلیون تومان دریافت خواهد کرد.

«علیرضا انجلاسی» معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با اعلام جزییات این خبر گفت: براساس جز ۲ بند الف تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مبنی بر پرداخت مستقیم به ذی نفع نهایی مقرر شده از فروردین‌ماه مستمری مددجویان تحت پوشش از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها به صورت مستقیم به حساب مددجویان واریز شود.

وی با بیان اینکه پیش از این مستمری مددجویان توسط سازمان بهزیستی پرداخت می‌شد، درباره مستمری مددجویان گفت: مستمری امسال مددجویان سازمان بهزیستی نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: با افزایش ۳۰ درصدی مستمری خانوارهای یک نفره ماهیانه (۹۹۳۷۲۰)، ۲ نفره (۱۴۱۹۶۰۰)، ۳ نفره (۱۹۷۸۴۴۰)، چهار نفره (۲۵۵۵۲۸۰) و خانواده پنج نفره و بالاتر (۳۱۲۳۱۲۰) تومان دریافت خواهند کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر بالغ بر ۳۳۰۰ مرکز مشاوره دولتی و خصوصی تحت نظارت سازمان در سراسر کشور، انواع خدمات روان‌شناختی و پرستاری مشاوره را به عموم مردم ارائه می‌دهند.

مدیرعامل مرکز نوآوری و علم و فناوری گفت: دانش آموزان ۷ تا ۱۷ سال ایرانی می‌توانند با حضور در برنامه‌های نوآوری و علم فناوری و کسب مهارت‌های لازم در حوزه هوشمندسازی بیمارستانی نظام سلامت فعالیت کنند.

رامبد دانش پژوه مدیرعامل مرکز نوآوری و علم و فناوری در یک نشست خبری که به مناسبت هفته سلامت در محل این مرکز برگزار شد، افزود: این مرکز وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیشرو در توسعه مفاهیم نوآورانه علمی و پژوهش های بنیادی در رشته های برنامه نویسی، رباتیک، هوش مصنوعی و ارتقا دهنده تحقیقات توسعه ای و کاربردی علم و فناوری است و دانش آموزان با کسب مهارت های لازم می توانند تولید محتوا کرده و در پروژه های هوشمندسازی فعالیت کنند

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر بالغ بر ۳۳۰۰ مرکز مشاوره دولتی و خصوصی تحت نظارت سازمان در سراسر کشور، انواع خدمات روان‌شناختی و مشاوره را به عموم مردم ارائه می‌دهند.

علی محمد قادری همزمان با ششم اردیبهشت در بخشی از پیام خود به مناسبت روز جهانی روانشناس افزود: این سازمان با راه‌اندازی مراکز مشاوره دولتی و غیردولتی زمینه پاسخگویی به نیاز آحاد مردم، ارتقای سلامت روان آنان و حل مسائل روان‌شناختی را فراهم کرده است.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

یکی از شبکه‌های مربوط به کمپین افراد دارای معلولیت عنوان کرد که هفته گذشته مبالغی بین ۷۶۴ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۲۸۰ هزار تومان برای تعدادی از مددجویان واریز شده بود که گمان می‌رفت این واریزی‌ها برای سایر مددجویان نیز تکرار شود.

واریز مستمری مددجویان اردیبهشت ماه

برخی فعالان حقوق معلولان معتقدند معیار توزیع این اعتبارات نیز مشخص نیست و به نظر می‌رسد بهزیستی بدون اطلاع‌رسانی قبلی و بدون عنوان، این مبالغ را بین برخی از مددجویان تقسیم کرده است.

علاوه بر این، فعالان حقوق معلولان می‌گویند به نظر می‌رسد بهزیستی قصد پرداخت مابه‌التفاوت حق پرستاری اردیبهشت سال گذشته را نیز به حساب معلولان و مراکز مربوطه ندارد.

نکته قابل توجه این است که هیچ مقام مسئولی در بهزیستی پاسخگوی این مسئله و عدم شفافیت در توزیع اعتبارات نیست.

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: مستمری سال ۱۴۰۳ به نسبت سال گذشته ۳۰ درصد افزایش دارد و این افزایش با مستمری فروردین ماه پرداخت می‌شود.

وجیهه محمدی فلاح در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد دریافت کنندگان حق پرستاری خانواده محور البرز در سال گذشته از ۶۰۰ نفر به هزار و ۹۵۲ نفر افزایش یافته است.

این مسئول ابراز کرد: در حال حاضر به هر نفر از حق پرستاری بگیران دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پردخت می‌شود .

وی همچنین از افزایش تعداد مستمری بگیران زیر پوشش بهزیستی از ۱۹ هزار نفر به ۲۵ هزار نفر خبرداد و گفت: در سال ۱۴۰۲ برای اولین بار تمامی افراد پشت نوبت وارد چرخه مستمری شدند.

وی اضافه کرد: مستمری سال ۱۴۰۳ به نسبت سال گذشته ۳۰ درصد افزایش دارد و این افزایش با مستمری فروردین ماه پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان البرز یاد آورشد: سال گذشته اعتبارات خرید تجهیزات توانخشی شامل انواع ویلچر،سمعک، واکر، توالت فرنگی، عصا و ساعت نابینایان ۱۰میلیارد تومان افزایش یافت که نسبت به سال قبل از آن ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

محمدی فلاح اظهار کرد: علاوه بر این، برای اولین بار تامین ویلچرهای کربنی که به ویلچرهای فوق سبک معروف هستند از شرکت‌های دانش بنیان برای افراد با معلولیت جسمی-حرکتی و ضایعه نخاعی توانمند مانند قهرمانان ورزشی، دانش آموزان و دانشجویان و معلولان فعال در جامعه تهیه شده است.

وی گفت: تعداد این ویلچرها ۲۰ عدد بوده که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تهیه شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که از این پس مستمری مددجویان بهزیستی توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز می‌شود.

علیرضا انجلاسی در این باره اظهار کرد: مستمری امسال مددجویان سازمان بهزیستی نسبت به سال گذشته با افزایش ۳۰ درصدی همراه بوده است.

وی ضمن تشریح سرانه‌های پرداختی مستمری، گفت: براین اساس خانوارهای یک نفره ماهیانه یک میلیون تومان، ۲ نفره یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، ۳ نفره ۲ میلیون تومان، چهار نفره ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بالاتر سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور درخصوص زمان واریز مستمری‌ها نیز توضیح داد: براساس جز ۲ بند الف تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مبنی بر پرداخت مستقیم به ذی نفع نهایی مقرر شده از فروردین‌ماه مستمری مددجویان تحت پوشش از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها به صورت مستقیم به حساب مددجویان واریز شود این درحالیست که پیش از این و طی سنوات گذشته این اقدام توسط سازمان بهزیستی صورت می‌گرفت.

منبع : نبض بازار |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  دیدگاه‌ها ۱

  • محمد بهرام زئی ارسالی در

   از ۱۴۰۲ پشت نوبت مستمری هستم تا کی منتظر واریزی بمونم کمکم کنید

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین