قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلا ۱۸ عیار

سقوط آزاد قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟

قیمت طلا در بازار امروز 2 اردیبهشت اعلام شد.

سقوط آزاد قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟
| کد مطلب: ۴۷۲۹
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا و سکه در نخستین روز اردیبهشت با کاهش قابل توجه قیمت بازگشایی شد. روند نزولی بازار طلا با افت قیمت دلار همراه شد و افزایش قیمت اونس جهانی طلا تاثیری در بازار طلای داخلی نگذاشت.

قیمت طلا و سکه در شروع معاملات اولین روز هفته با کاهش چشمگیر قیمت بازگشایی شد. افت قیمت در بازار طلا متاثر از کاهش ۸۰۰ تومانی قیمت دلار رخ داد و قطعات سکه را به کانال پایین‌تر کشاند.

معامله‌گران روند تقاضا را در بازار طلا متعادل عنوان می‌کنند و معتقدند آرامش سیاسی و کاهش قیمت دلار لیدر اصلی بازار طلاست.

فعالان بازار طلا با نیم‌نگاهی به کاهش قیمت‌ها می‌گویند، سرمایه‌گذاری در طلا و سکه باید بلند‌مدت باشد. آنها معتقدند اگر افراد پس‌اندازهای خود را به مدت حداقل پنج سال در این بازار نگه دارند، می‌توانند تورم موجود در نقدینگی دارایی‌شان را کنترل کنند.

گفتنی است اونس جهانی طلا در تعطیلات پایانی هفته بازارهای جهانی قرار دارد و روی رقم ۲۳۹۲ دلاری ثابت است.

قیمت سکه امامی روز شنبه یکم اردیبهشت با کاهش یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی با رقم ۴۳ میلیون و ۱۰۶ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار با افت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی روی قیمت ۳۹ میلیون و ۹۹۰ هزار تومانی ایستاد.

شایان ذکر است در نخستین روز هفته قیمت نیم‌‌سکه با افت ۷۰۰ هزار تومانی و قیمت ربع ‌سکه با کاهش ۸۰۰ هزار تومانی به کانال‌های قیمتی پایین‌تر برگشتند و به‌ترتیب با رقم ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شدند.

قیمت سکه گرمی روز شنبه کاهش ۳۰۰ هزار تومانی داشت و روی رقم هفت میلیون تومان به کار خود پایان داد.

قیمت طلا روز شنبه کاهش قابل توجهی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۵۹۷ هزار تومان کاهش پیدا کرد و به کانال ۱۵ میلیونی برگشت. این مقدار طلا با قیمت ۱۵ میلیون و ۹۷۷ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۳۸ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۶۹۱ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۶۴۲ هزار تومان بسته شد.

کاهش حباب سکه در اولین روز معاملاتی هفته تناسب بالایی با افت قیمت قطعات سکه داشت. حباب سکه امامی ۷۲۰ هزار تومان، سکه بهار ۱۶۹ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۱۷۵ هزار تومان، ربع‌سکه ۵۳۸ هزار تومان و سکه گرمی ۱۷۱ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین